TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напад на Исламска држава во главниот град на Уганда, едно лице загина

Слободен Печат - 25.10.2021

Едно лице загина, а три се повредени во бомбашки напад во бар во главниот град на Уганда, за кој одговорноста ја презеде милитантната група Исламска држава. Бомбата експлодирала во саботата вечерта во бар на периферијата на Кампала, при што загинала ...

Напад на Исламска држава во главниот град на Уганда, едно лице загина

24Инфо - 25.10.2021

Едно лице загина, а три се повредени во бомбашки напад во бар во главниот град на Уганда, за кој одговорноста ја презеде милитантната група Исламска држава. Бомбата експлодирала во саботата вечерта во бар на периферијата на Кампала, при што загинала ...

Напад на Исламската држава во Уганда, има загинати (ВИДЕО)

Кумановски м. - 25.10.2021

Едно лице загина, а три се повредени во бомбашки напад во бар во главниот град на Уганда, за кој одговорноста ја презеде милитантната група Исламска држава. Бомба експлодира во саботата вечерта во бар на периферијата на Кампала, при што загина ...

Нов напад на Исламската држава, на местото на експлозијата пронајдени клинци (ВИДЕО)

Локално - 25.10.2021

Едно лице загина, а три се повредени во бомбашки напад во во саботата вечерта во бар на периферијата на главниот град на Уганда, Кампала, а одговорноста за нападот ја презеде Исламсаката држава.

Во бомбашки напад во Уганда загина едно лице

360 степени - 25.10.2021

Едно лице загина, а три се повредени во бомбашки напад во бар во Кампала, главниот град на Уганда, за кој одговорноста ја презеде милитантната група Исламска држава. Бомбата експлодирала во саботата вечерта во бар на периферијата на Кампала, при што ...

Напад на Исламска држава во главниот град на Уганда, едно лице загина

Сител - 25.10.2021

Едно лице загина, а три се повредени во бомбашки напад во бар во главниот град на Уганда, за кој одговорноста ја презеде милитантната група Исламска држава. Бомбата експлодирала во саботата вечерта во бар на периферијата на Кампала, при што загинала ...

Напад на Исламска држава во главниот град на Уганда, едно лице загина

Канал5 - 25.10.2021

Едно лице загина, а три се повредени во бомбашки напад во бар во главниот град на Уганда, за кој одговорноста ја презеде милитантната група Исламска држава. Бомбата експлодирала во саботата вечерта во бар на периферијата на Кампала, при што загинала ...

Уганда: Едно лице загина во напад на Исламска држава во Кампала

Денешен - 25.10.2021

Едно лице загина, а три се повредени во бомбашки напад во бар во главниот град на Уганда, за кој одговорноста ја презеде милитантната група Исламска држава. Бомбата експлодирала во саботата вечерта во бар на периферијата на Кампала, при што загинала ...

Напад на Исламска држава во главниот град на Уганда, едно лице загина

MakPress - 25.10.2021

Едно лице загина, а три се повредени во бомбашки напад во бар во главниот град на Уганда, за кој одговорноста ја презеде милитантната група Исламска држава. Бомбата експлодирала во саботата вечерта во бар на периферијата на Кампала, при што загинала ...

Претседателот на Уганда смета дека експлозијата во главниот град е терористички чин

Р.С.Европа - 24.10.2021

Претседателот на Уганда Јовери Мусевени денеска ја нарече „терористички чин“ експлозијата во која загина едно лице, а повеќе беа повредени во главниот град Кампала. „Изгледа дека се работи за терористички чин, но ние ќе ги најдеме сторителите“, ...