TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бошкоски: Најдобар играч Стојанче Стоилов, најзаслужен за пресврт Никола Митревски

Sport M - 14.01.2018

Таки Бошковски вечерва по натпреварот излезе со свој статус на социјалната мрежа Фејзбук. Тој во статусот се осврнува на играчите и вели дека оваа победа не е победа на тренерот, ова е победа на играчите и борбата која ја ...

Митревски: Им дадов енергија на соиграчите, но не бев клучен за победата

МКД - 13.01.2018

Никола Митревски беше еден од хероите на Македонија во големата победа над Словенија, неговото влегување во игра го сврте текот на натпреварот. Борко Ристовски не почна најдобро, Словенија имаше водство и доминација на теренот кога Раул реши во игра ...

Митревски – MAN OF THE MATCH: Гремо, Словенци, шутнете посилно…

Екипа - 13.01.2018

Луд натпревар, фантастична победа. Славјето на „Фалангата“ ќе трае сигурно до рани зори во Загреб, а ракометарите секако ќе треба да заминат на заслужен одмор. Треба да се сумираат и впечатоците.

ВИДЕО: Натпревар на кариерата! Еве ги одбраните на Митревски против Словенија

Gol.mk - 13.01.2018

Десетте одбрани големи како планина – Николче Митревски ја одигра животната партија во дресот со државниот грб и ја извлече Македонија од големата криза во која се наоѓаше на крајот од првиот дел.

Митревски: Јас не бев клучниот играч, сите сме заслужни за големата победа

SportMedia - 13.01.2018

Никола Митревски беше клучниот играч за пресвртот на македонската репрезентација кон крајот на првото полувреме. Македонскиот голман во победата над Словенија 25-24 запиша девет интервенции. „Сакам да им честитам на соиграчите за големата победа.

Словенечкиот воз излета од шините: ХЕРОЈСКА победа на МАКЕДОНИЈА!

Sport 1 - 13.01.2018

Македонија со херојска победа од 25-24 ја совлада Словенија на стартот од ЕП во Хрватска и широко си ја отвори вратата за супер пласман на овој континентален шампионат. ......... Првото полувреме почна, во најмала рака, загрижувачки за нашата ...

Митревски скромен: Не сум јас јунакот, сите сме заслужни за победата!

Sport 1 - 13.01.2018

Кога влезе во игра работите се свртија во наша полза, поради што по средбата е потенциран како еден од најзаслужните за големиот триумф на Македонија против Словенија во вечерашниот дуел од ЕП во Хрватска.

Митревски ја препороди Македонија, но „октоподот“ останува скромен

Спортклуб - 13.01.2018

Македонија забележа голема и значајна победа против Словенија (25:24) во првиот натпревар од Европското првенство во Хрватска. Еден од хероите на пресвртот и победата над Словенија, не сакаше да ги преземе заслугите за триумфот Никола Митревски, ја ...

Митревски: Не сум јас јунакот, тимот ја донесе победата

Gol.mk - 13.01.2018

Деветте одбрани на Николче Митревски го најавија пресвртот и победата на македонскиот национален тим против Словенија со 25-24. Битолчанецот, кој одлично брани сезонава во Доброгеа Суд, како и секогаш не трошеше зборови, иако не можеше да ја скрие ...

ВИДЕО: Погледнете ја оваа двојна одбрана на Митревски против Словенија – историски натпревар!

Sport M - 13.01.2018

Николче Митревски засекогаш ќе го памети настапот на Европското првенство во Хрватска, посебно денешниот натпревар против Словенија. Иако скромен во својата изјава и рече дека не е заслужен за победата, ние негираме и му благодариме за 10.

(ВИДЕО) Македонија се врати од бездната: Митрeвски одбрани, Талески израмни на полувреме

Спортклуб - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација во овој момент го игра првиот натпревар на Европското првенство во Хрватска против репрезентацијата на Словенија. Избраниците на Раул Гонзалес се најдоа во незавидна ситуација, нападот целосно затаи, а одбраната ...

Митревски:Мојата верба во победата им даде мотив и на останатите

24 Ракомет - 13.01.2018

Еден од ракометарите кој имаше голем придонес во вечерашната победа на Македонија е секако голманот Никола Митревски. Популарниот Никуч одлично ја искористи шансата и со фантастичните одбрани на крајот на првото и почетокот на второто полувреме ја ...

ВИДЕО: Каква двојна одбрана - чудесниот Митревски ја „полуде“ Словенија!

Gol.mk - 13.01.2018

Репрезентацијата на Македонија се врати во првото полувреме и има нерешено против Словенија (11-11), а тимот во игра го врати Никола Митревски, кој се разбрани и помогна да направиме серија за кам-бек.

ВИДЕО: Митревски феноменален на голот… и Талевски во последната секунда!

Екипа - 13.01.2018

Македонската ракометна репрезентација има 11-11 со Словенија по првото полувреме на стартот од Европското првенство во Хрватска благодарение на феноменалните последни минути од првиот дел кога успеавме да се вратиме од три гола негатива.

(ВИДЕО) На Борко не му оди, но Митревски не врати во живот

Спортклуб - 13.01.2018

“Министерот за одбрана” Борко Ристовски нема свој ден во Загреб, оствари само две одбрани од осум шута, но македонската репрезентација има одлична замена за него. Тоа е Никола Митревски кој откако го замени Ристовски има седум одбрани од 12 шута.

Митревски: Моето влегување можеби не беше клучно, но им даде дополнителен стимул и енергија на играчите

Курир - 13.01.2018

Сакам да им честитам на моите соиграчи за овие два бода, за победата, изјави голманот Никола Митревски Еден од хероите на натпреварот против Словенија и победата од 25:24, секако дека беше и вториот голман Никола Митревски, кои со своите одбрани во ...

Митревски: Сите сме заслужни за победата

Телма - 13.01.2018

Вториот голман на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски кој со 9-те одбрани беше еден од најзаслужните играчи на теренот против репрезентацијата на Словенија. Повеќето од одбраните на Митревски беа на почетокот на второто полувреме ...