TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се огласија Хутите по инцидентите во Црвеното Море: Нападнавме два израелски брода

360 степени - 03.12.2023

Според официјални претставници на Хутите, тие ќе продолжат да ги гаѓаат израелските бродови во Црвеното Море, зашто сметаат дека Јемен води судбоносна битка со израелскиот окупатор-САД Јеменските Хути денеска извршија напади со беспилотни летала врз ...

Нападнат е американски воен брод во Црвеното Море

Канал5

Пентагон: Американски воен брод и комерцијални бродови нападнати во Црвеното Море

Телма

ГОЛЕМИ ТЕНЗИИ ВО ЦРВЕНОТО МОРЕ, НАПАДНАТ И АМЕРИКАНСКИ РАЗУРНУВАЧ: Пентагон има информации

Фактор

Американски воен брод и неколку комерцијални бродови се нападнати во Црвеното Море

А1 On

Проектил погоди британски брод во Црвеното Море

Канал5

Пентагон соопшти дека американски воен брод и повеќе комерцијални бродови биле нападнати во Црвеното Море

Вечер Прес

24Инфо

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални бродови нападнати во Црвеното Море

Zoom - 03.12.2023

Американски воен брод и неколку комерцијални бродови се нападнати денеска во Црвеното Море, соопшти Пентагон. – Запознаени сме со извештаите за напади врз американскиот воен брод УСС Керни и комерцијални бродови во Црвеното Море и ќе обезбедиме ...

АМЕРИКАНСКИ ВОЕН БРОД Е НАПАДНАТ ВО ЦРВЕНО МОРЕ Пентагон тврди дека иста судбина имале и повеќе комерцијални бродови

+инфо

Пентагон: Американски воен брод нападнат во Црвеното Море

Слободен Печат

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални бродови нападнати во Црвеното Море

Курир

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални бродови нападнати во Црвеното Море

Нетпрес

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални бродови нападнати во Црвеното Море

365

Пентагон: Американски воен брод и повеќе комерцијални бродови нападнати во Црвеното Море

Независен

Рацин Денешен