TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ има 61 пратеник во собранието

Сакам да кажам - 16.05.2024

Лидерот на ВМРО-ДМПНЕ и мандатар на новата Влада, Христијан Мицкоски, вели дека три пратеници се приклучиле кон нивната коалиција и сега имаат 61 пратеник. Кои се тие не сакаше да каже, но рече дека многу скоро ќе се знае.

ВМРО-ДПМНЕ во моментов успешно консолидира 61 пратеник, откри лидерот на партијата

360 степени

ВМРО-ДПМНЕ консолидираше 61 пратеник

Курир

ВМРО-ДПМНЕ консолидира 61 пратеник

еМагазин

Мицкоски: Во моментот ВМРО-ДПМНЕ има консолидирано точно 61 пратеник, а продолжуваат и разговорите со идните потенцијални партнери како коалицијата Вреди

А1 On

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ има консолидирано точно 61 пратеник

Фокус

МИЦКОСКИ: Во моментот ВМРО-ДПМНЕ има консолидирано точно 61 пратеник, а продолжуваат и разговорите со Вреди

Денешен

Нетпрес 24Инфо Макфакс Centar Опсервер Телма Точка Кајгана

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го потврди парламентарното мнозинство од 61 пратеник, оптимизам за ...

Lider - 16.05.2024

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и нов мандатар, изјави дека во редовите се приклучиле уште три пратеници, со што нивниот вкупен број изнесува 61 пратеник. Иако идентитетот на овие пратеници останува необјавен, Мицкоски увери дека наскоро ...

Мицкоски: Наша цел е комплетна автономија на правниот систем без влијание од политика

Република

(ВИДЕО) Пратеници се приклонуваат кон ВМРО-ДПМНЕ и ќе има 61 пратеник без потенцијалните коалициони партнери, кажа Мицкоски

Либертас

(Видео) Пратеници се приклонуваат кон ВМРО-ДПМНЕ и ќе има 61 пратеник без потенцијалните коалициони партнери, кажа Мицкоски

Скопје1

Мицкоски: Имаме обезбедено 61 пратеник!

ТВ21

Трајанов: ВМРО-ДПМНЕ без коалицијата има 63-64 пратеници

Во Центар

Мицкоски: Главен приоритет на владата на ВМРО-ДПМНЕ е силен економски развој за просперитет на Македонија и граѓаните

Република

Мицкоски ќе се обрати на Самитот Македонија 2025

Курир - 16.05.2024

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во хотел Мериот во Скопје ќе обрати на Самитот Македонија 2025. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во хотел Мериот во Скопје ќе обрати на Самитот Македонија 2025.

Мицкоски ќе се обрати на Самитот Македонија 2025

Нетпрес