TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп: Јас сим виновен!

SportMedia - 22.01.2021

Ливерпул доживеа тежок поразна домашен терен од Барнли (1-0), тим кој се бори за опастанок во Премиер-лигата. По мечот, тренерот на актуелниот шампион, Јирген Клоп, ја превзема вината за очајната игра на својот тим.

Клоп: Не е совршено, но не е ни катастрофа

Екипа

Како Клоп ги решава ситуациите кога тинејџери на тренинг ќе му се појават со Ролекс и Мерцедес

Слободен Печат

Германецот е нешто посебно: Методите на Клоп во Ливерпул!

SportMedia

Клоп: Не е совршено, но не е ниту катастрофа

Локално

Клоп за киксот против Барнли: Ова е силна шлаканица…

Дерби - 21.01.2021

Поразот на Ливерпул од Барнли ја продолжи негативната серија на англискиот првак во Премиер лигата, а менаџерот Јирген Клоп призна дека не очекувал ваков „удар“ на оваа средба. Германскиот менаџер ја презема одговорноста за неуспешниот настап на ...

Ливерпул е во криза, за прв пат по 2017 загуби на Енфилд, Барнли го фрли шампионот на колена (ВИДЕО)

24Фудбал

Барнс сигурен изведувач на најстрогата казна, Барнли ја прекина неверојатната серија на Ливерпул (Видео)

Дерби

„Редси“ повторно беа шокирани, Барнли го замрзна „Енфилд“

Sport M

Мизерија на шампионот: Барнли ја прекина серијата без пораз на Ливерпул дома (ВИДЕО)

SportMedia

Барнли славеше на „Енфилд“, кризата кулминираше во Ливерпул (видео)

OhridNews

Ориги го промаши невозможното, Барнли е првиот клуб кој славел на „Енфилд“ од 2017!

TopSport

Слободен Печат Екипа Sport 1 МКД Макфакс

Барселона, Ливерпул и Тотенхем влегуваат во трка за младата ѕвезда на Интер

Sport M - 21.01.2021

Италијанскиот репрезентативец Николо Барела има навистина фантастична сезона. Со неговите игри покажува дека прераснува во еден од најдобрите играчи за врска. Константно добрите партии не останаа незабележани.

Ливерпул и Тотенхем ја сакаат ѕвездата на Интер

Спортски

ФА ќе го суспендира менаџерот на Астон Вила поради навредување на судиите

SportMedia - 21.01.2021

Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) по одигрувањето на одложениот натпревар од 1. коло на англиската Премиер лига меѓу Манчестер Сити и Астон Вила го обвини менаџерот на гостите од Бирмингем, Дин Смит, за користење навредлив јазик кон службените ...

Гвардиола: Добро е што победивме шест натпревари по ред, но ова е само првиот дел од сезоната

Дриблинг

Сити се лидери во Премиер лигата по победата над Вила во меч со неверојатен број на шанси

Макфакс

Смит се чуди како голот на Сити не беше офсајд и открива: Го прашав судијата дали добилe топки за жонглирање за Божиќ ...

24Фудбал - 21.01.2021

Тренерот на Астон Вила, Дин Смит кој доби црвен картон по примениот гол од Манчестер Сити, открива што се случувало крај аут линијата и се чуди како може да не биде досуден офсајд. Првиот гол на мечот меѓу Манчестер Сити и Астон Вила предизвика ...

ВИДЕО: Му помогнаа ли судиите на Сити да ја совлада Астон Вила?

Дриблинг

Бурни реакции на Островот: Спорен гол на Сити, погрешија ли судиите? 🎥

Спортски

Сите зборуваат за спорниот гол на Сити: Дали судијата направи превид на „Итихад“? (ВИДЕО)

Gol.mk