TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Д-р Фадил Цана препорачува проблемот со корона-вирусот да се подигне на ниво на државна безбедност и да се спречи ...

AKO - 25.02.2020

Доктор Фадил Цана е првиот доктор кој се соочи со работна задача на своето работно место во Инфективна клиника во Скопје, да спроведе тест за присуство на корона вирус кај пациент кој пристигна од Италија.

Италијанецот примен на Инфективна клиника нема коронавирус, потврди Министерството за здравство

Сакам да кажам - 25.02.2020

Италијанскиот државјанин, кој ноќеска беше примен на Инфективната клиника во Скопје, е тестиран и нема коронавирус, потврдија од Министерството за здравство. Тој пристигнал од Милано во Скопје со попладневниот лет на „Визер“ и откако се сместил, ...

Патникот од Италија нема корона вирус, негативни тестирањата

Телма - 25.02.2020

Од Министерството за здравство за Телма потврдија дека е негативно тестирањето на патникот од Италија кој доцна вечерва со симптоми на корона вирус се пријавил во скопската Инфективна клиника. Пациентот е негативен покажале резултатите.

Лицето примено на Инфективната клиника нема коронавирус

А1 On - 25.02.2020

Негативен е тестот за коронавирус на лицето кое вечерва беше примено на Инфективната клиника со симптоми на грип, соопштуваат неофицијално од Министерството за здравство. Станува збор за италијански државјанин кој вчера со попладневниот лет на ...

Официјално: Нема коронавирус во Македонија

360 степени - 25.02.2020

Македонските здравствени власти потврдија дека наодот на италијанскиот државјанин кој сношти се посомневал дека има симптоми на коронавирус е негативен. Во официјалното соопштение од министерството се вели тестирањето на Инфективната клиника во ...

Пациентот на Инфективната клиника во Скопје негативен на корона вирус

ТВ21 - 25.02.2020

„Информираме дека се негативни на корона вирус резултатите на пациентот кој вечерва беше тестиран на Инфективната клиника во Скопје“, стои во соопштението од Министерството за здравство. Од таму додаваат дека будно ја следат состојбата и во ...

Резултатите се готови: Тестот е негативен, патникот од Милано кој слета во Скопје нема коронавирус

ТВ21 - 25.02.2020

Патникот кој од Милано вчера допатувал во Македонија нема коронавирус, покажуваат направените тестови по полноќ на инфективната клиника во Скопје, дознава ТВ21. Од министерството за здравство, најавија дека ќе биде испратено и официјално соопштение.

Пациентот на инфективна нема коронавирус - тестот е негативен

Сител - 25.02.2020

Тестот направен во лабораторијата на ИЈЗ покажал дека пациентот кој ноќта сам се јавил на Инфективна клиника нема корона вирус, потврдија од МЗ. Имал дијареа, но бидејќи се вратил од Милано сам побарал лекарска помош на клиника.

Нема коронавирус во Македонија – тестот е негативен

Centar - 25.02.2020

Според неофицијални информации на 360 степени, тестирањето на лицето кое се посомневало дека има симптоми на коронавирус завршило. Реџултатите се негативни. Во секој момент се очекува официјална информација од Министерство за ...

Тестот е негативен, лицето примено на Инфективната клиника во Скопје нема коронавирус

360 степени - 25.02.2020

Според неофицијални информации на 360 степени, тестирањето на лицетот кое се посомневало дека има симптоми на коронавирус завршило и резултатите се негативни. Како што веќе објави 360 степени, станува збор за италијански државјанин кој вчера со ...

Тестот е негативен, лицето примено на Инфективната клиника во Скопје нема коронавирус

Бриф - 25.02.2020

поред неофицијални информации на 360 степени, тестирањето на лицетот кое се посомневало дека има симптоми на коронавирус завршило и резултатите се негативни. 360 ...

Патник од Милано кој слетал во Скопје заврши на инфектива – се вршат испитувања дали има коронаврус, итно е изолиран

ТВ21 - 24.02.2020

Нешто пред полноќ со вонредно соопштение информираа од Министерството за здравство дека на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на корона вирус на едно лице со симптоми на грип.

На Инфективната клиника во Скопје примено лице со симптоми на коронавирус

360 степени - 25.02.2020

Министерството за здравство штотуку објави дека на Инфективната клиника во Скопје е во тек тестирање на корон вирус на едно лице со симптоми на ...

Штип, Гостивар и Велес ќе бидат карантини за евентуални заразени од Корона

Пулс24 - 24.02.2020

Штип, Гостивар и Велес ќе бидат карантини за евентуални заразени од Корона и ќе бидат под полициска блокада. Таму на сомнители патници две недели треба да им се следи здравствената состојба.

Хрватите во Ријека и Опатија ги затворија ординациите за италијанските пациенти

ММС - 24.02.2020

Сопствениците на поголемите стоматолошки ординации и клиники во Риека и Опатија во Хрватска, меѓусебно се согласија да престанат со примање клиенти од Италија како превентива од корона вирусот.

Во Загреб се испитуваат шест примероци на коронавирус

Макфакс - 24.02.2020

Вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19) се тестираат на Клиниката за инфективни болести во Загреб, јавуваат тамошните медиуми. По еден примерок има од Сплит и од Ријека и по двајца од Загреб и Сисак, соопшти Клиниката.

Хрватска: Шест тестови за коронавирусот се негативни, пет нови сомнителни случаи во Риека

Слободен Печат - 24.02.2020

Во клиниката за инфективни болести во Загреб во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирусот Ковид-19 – по еден од Сплит и Риека и по два од Загреб и Сисак, соопштено е денес од Клиниката.

Болниците во Штип, Велес и во Гостивар ќе бидат карантин ако се појави Корона

+инфо - 24.02.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, истакна дека Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип ќе биде место за карантин во кој ќе бидат сместени евентуалните заразени патници од Корона вирусот, пренесе Алсат-М.

Здравствените власти во Хрватска тестираат шест примероци за коронавирус

Слободен Печат - 24.02.2020

Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

Лица сомнителни на корона по потреба ќе се опсервираат и на инфективно во Гостивар

Gostivarpress.mk - 24.02.2020

„Доколку има некој заболен со корона вирусот, тој се спроведува по соодветен пат од Здравствениот дом во Скопје со подготвен тим до Инфективната клиника во Скопје, каде постои еден дел за изолација, односно доколку е потребен и карантин.

Инфективната клиника во Штип ќе функционира како објект за изолација во случај на корона вирус

еМагазин - 24.02.2020

Заради новонастаната состојба со корона вирусот и проширувањето на вирусот во областите Лобардија, Венето и Емилија-Ромања во Италија, утрово министерот за здравство Венко Филипче, одржа состанок со Комисијата за заразни болести на која се ...

Доколку има потреба – инфективната клиника во Штип ќе функционира како објект за изолација од коронавирус

ТВ21 - 24.02.2020

Доколку се јави потреба, Инфективната клиника во Штип ќе функционира како објект за изолација. Тестирањата на сомнителни случаи ќе се вршат на Инфективните клиники во Скопје и во Куманово, а Министерството за здравство информира дека во земјава има ...

Министерството за здравство ги засилува мерките за превенција од корона вирусот

24 Вести - 24.02.2020

Македонските здравствени власти ги засилуваат мерките за превенција од појава на корона вирусот. На Скопскиот аеродром, термалната камера се поставува на локација од која ќе се следат сите патници кои пристигнуваат, а не како досега само патниците ...

Во Загреб се тестираат шест примероци на коронавирус

24Инфо - 24.02.2020

– Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

Во Загреб се тестираат шест примероци на коронавирус

Денешен - 24.02.2020

Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

Во Загреб се тестираат шест примероци на коронавирус

Либертас - 24.02.2020

Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

ПОВЕЌЕ ЗЕМЈИ НА ГОТОВС: Во Италија празни рафтови

Фактор - 24.02.2020

Во повеќе земји властите се подготвуваат за евентуална појава на коронавирус. Во просториите на Центарот за управување со кризи во тек е вонреден состанок на кој се разговара за состојбата и опасноста од коронавирус во Македонија.

Загреб: Се испитуваат шест примероци на коронавирус

Точка - 24.02.2020

Вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19) се тестираат на Клиниката за инфективни болести во Загреб, јавуваат тамошните медиуми. По еден примерок има од Сплит и од Риека и по двајца од Загреб и Сисак, соопшти Клиниката.

Шест примероци на коронавирус се испитуваат во Хрватска

Press24 - 24.02.2020

Вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19) се тестираат на Клиниката за инфективни болести во Загреб, јавуваат тамошните медиуми. По еден примерок има од Сплит и од Риека и по двајца од Загреб и Сисак, соопшти Клиниката, пренесува хрватски ...

Загреб: Се испитуваат шест примероци на коронавирус

Centar - 24.02.2020

Вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19) се тестираат на Клиниката за инфективни болести во Загреб, јавуваат тамошните медиуми. По еден примерок има од Сплит и од Риека и по двајца од Загреб и Сисак, соопшти Клиниката.

Во Загреб се тестираат шест примероци на коронавирус

А1 On - 24.02.2020

Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

Болниците во Штип, Велес и во Гостивар ќе бидат карантин ако се појави Корона

Либертас - 24.02.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, истакна дека Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип ќе биде место за карантин во кој ќе бидат сместени евентуалните заразени патници од Корона вирусот, пренесе Алсат-М.

Во Загреб се тестираат шест примероци на коронавирус

Вечер - 24.02.2020

Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

Хрватска: Се тестираат шест примероци на коронавирус

Локално - 24.02.2020

Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

Во Загреб се испитуваат шест примероци на коронавирус

MTM - 24.02.2020

Вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19) се тестираат на Клиниката за инфективни болести во Загреб, јавуваат тамошните медиуми. По еден примерок има од Сплит и од Риека и по двајца од Загреб и Сисак, соопшти Клиниката.

Хрватска: Се тестираат шест примероци на коронавирус

Република - 24.02.2020

Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

Пет нови сомнителни случаи за корона вирусот во Хрватска

Курир - 24.02.2020

Во клиниката за инфективни болести во Загреб во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирусот Ковид-19 – по еден од Сплит и Риека и по два од Загреб и Сисак, соопштено е денес од Клиниката.

Во Загреб се тестираат шест примероци на коронавирус

Опсервер - 24.02.2020

Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

Пет нови сомнителни случаи за корона вирусот во Хрватска

Пулс24 - 24.02.2020

Во клиниката за инфективни болести во Загреб во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирусот Ковид-19 – по еден од Сплит и Риека и по два од Загреб и Сисак, соопштено е денес од Клиниката.

Во Загреб се тестираат шест примероци на коронавирус

MakPress - 24.02.2020

Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

Клиниката од Загреб потврди: Шест тестови за коронавирусот се негативни, пет нови сомнителни случаи во Риека

Република - 24.02.2020

Во клиниката за инфективни болести во Загреб во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирусот Ковид-19 – по еден од Сплит и Риека и по два од Загреб и Сисак, соопштено е денес од Клиниката.

Во Загреб се тестираат шест примероци на коронавирус

+инфо - 24.02.2020

Од Клиниката за инфективни болести во Загреб известуваат дека во тек е тестирање на вкупно шест примероци на коронавирус (КОВИД-19), по еден од Сплит и Ријека и по два примерока од Загреб и Сисак.

Филипче: Клиничките болници во Штип, Велес и во Гостивар ќе бидат место за карантин доколку се појави Ковид-19

iPortal - 24.02.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче, истакна дека Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип ќе биде место за карантин во кој ќе бидат сместени евентуалните заразени патници од Корона вирусот, пренесе Алсат-М .

На Инфективна клиника се тестира едно лице за коронавирус со симптоми на грип

Република - 24.02.2020

Во моментов на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на корона вирус на едно лице со симптоми на грип, соопшти вечерва Министерството за здравство. Од министерството велат дека пациентот имал лесна клиничка слика, немал покачена телесна ...

Едно лице, италијански државјанин, се тестира на Инфективната клиника во Скопје за коронавирус

Сакам да кажам - 24.02.2020

Министерството за здравство соопшти дека во моментов на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на коронавирус на едно лице со симптоми на грип. Пациентот е италијански државјанин.

МЗ: На Инфективна се врши тестирање на коронавирус на едно лице со симптоми на грип

Локално - 24.02.2020

Во моментов на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на корона вирус на едно лице со симптоми на грип, соопштија од Министерството за Здравство. Пациентот имал лесна клиничка слика, нема покачена телесна температура и неговата состојба е ...

Во моментов на инфективна клиника се врши тестирање на коронавирус на лице со симптоми за грип!

Точка - 25.02.2020

„Во моментов на инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на коронавирус на едно лице со симптоми на грип. Резултатите се очекуваат да бидат готови во следните два часа“, пишува на официјалната страна на Министерството за здравство.

На Инфективна клиника се врши тестирање за корона вирус на патник кој слетал од Милано

еМагазин - 25.02.2020

Министерството за здравство информираше дека на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање за корона вирус на едно лице со симптоми на грип. „Пациентот има лесна клиничка слика, нема покачена телесна температура и неговата состојба е стабилна.

Во моментов на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на корона вирус на едно лице со симптоми на грип

Бриф - 25.02.2020

Соопштение на Министерството за здравство: Ја информираме јавноста дека во моментов на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на корона вирус на едно лице со симптоми на грип. Пациентот има лесна клиничка слика, нема покачена телесна ...

Се врши испитување за корона вирус на едно лице на Инфективно во Скопје, се очекуваат резултати во најскоро време

Frontline - 25.02.2020

Во моментов на Инфективната клиника во Скопје се врши тестирање на корона вирус на едно лице со симптоми на грип, резултатите се очекуваат да бидат готови во следните два часа, за што веднаш ќе ја информираме јавноста.