TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каракамишева: Заев соработувал со странски разузнавачки служби, граѓаните се ставени во заложништво

Република - 02.02.2015

Сите граѓани се ставени во филмот и приказната на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Да не ги заборавиме неприфаќањето на мандатите и изборните резултати, без да посочат каде имало нерегуларности.

Заевгејт

Денешен - 02.02.2015

Нешто потенцирано! 125 дена 10 часа 9 минути и 8 секудни. Заев е првиот и веројатно единствен политички бомбаш самоубиец. Лектира во политичката наука. Школски пример за политички дилетантизам.

Каракамишева: Заев соработувал со странски тајни служби, граѓаните се ставени во заложништво

Курир - 02.02.2015

Со соработката на Заев со странски тајни служби, сите граѓани за жал буквално се ставени во заложништво, вели универзитетската професорка Тања Каракамишева при гостувањето во емисијата „Акцент“ на МТВ.

ВИДЕО Латас: Со објавувањето на бомбите се влегува во кривично дело од масовен облик

+инфо - 02.02.2015

Вечерва во дебата на МРТ водена од главниот уредник на оваа телевизија, а поранешен новинар на А1, Горан Петрески, гостуваа Драган Павловиќ Латас, Мирка Велиновска и Тања ...

ВИДЕО: Латас со предупредување до Заев и поука да не ги објавува бомбите

Либертас - 01.02.2015

Вечерва во дебата на МРТ водена од главниот уредник на оваа телевизија, а поранешен новинар на А1, Горан Петрески, гостуваа дел од главните медиумски поддржувачи на власта – Драган Павловиќ Латас, Мирка Велиновска и Тања Каркамишева.

Ивица Боцевски: Ситуацијата е или – или. Или Груевски или Заев!

Фактор - 01.02.2015

Според мене политиката ќе биде целосно замрзната се додека не се разрешат сите детали околу овoj случај. Премиерот најави дека ќе одговори на сите прашања, така што да почекаме и да видиме што ќе биде претставно пресудaтa на јавноста.

Латас: Заев го пуштаат низ вода

Република - 01.02.2015

Кога сакаш да одиграш за крупен играч како што е странска разузнавачка служба или се обидеш да бутнеш премиер треба да бидеш малку подисциплиниран и да следиш што значи тоа, посочи уредникот на Сител телевизија Драган Павловиќ-Латас во емисијата ...

Заев му честита на новиот претседател на ЛДП

+инфо - 01.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, упати честитка до новоизбраниот претседател на Либерално демократската партија, Горан Милевски. „Ви го честитам изборот за претседател на Либерално демократската партија, во мое име и во име на Социјалдемокарскиот ...

Кој е интересот на странските служби од кои Заев ги земал материјалите?!

Република - 01.02.2015

Странските служби многу добро знаеле со кој тип на политичар соработуваат, истакна Мирка Велиновска на гостувањето во емисијата „Акцент“ на МТВ. Јас имам едно прашање: дали некој размислува што како контра услуга било побарано за овие материјали.

Латас: Зоран Заев сака да дојде на власт без избори

Република - 01.02.2015

Зоран Заев сака да дојде до власт без избори – смета уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ Латас. Тој во дебата во емисија на Македонската телевизија изјави дека прислушкувањето за кое лидерот на СДСМ, Зоран Заев заработи кривична пријава, е обид ...

Додовска: Заев го изгуби кредибилитетот уште пред да стане лидер на СДСМ

Курир - 01.02.2015

Зоран Заев уште од самиот старт има проблем во својот политички кредибилитет поради амнестирањето од страна на поранешниот претседател на Р.Македонија Бранко Црвенковски во однос на кривичната пријава за трговскиот центар Глобал во Струмица.

“Не е прифатливо Заев да ја продава Македонија заради сопствени интереси“

Курир - 01.02.2015

Не можеме да веруваме дека постојат вакви несериозни политичари кои прават сценарио и зделки врз грбот на нашата држава, како политичкиот лидер на СДСМ Зоран Заев, реагираат Македонците од Италија.

Македонците од Австралија згрозени од предавството на Зоран Заев

Press24 - 01.02.2015

Македонците во диjаспората, во Авsтралија и Викториа сме крајно згрозени и разочарани од однесувањето на претседателот на СДСМ Зоран Заев и најновите настани што ја опкружија целата светска јавност, за предавство што се случи во најновата македонска ...

Новата фризура на Заев

Panika.be - 01.02.2015

Заев има нов стилист, не се знае за кого точно се работи, но ова е фризурата што тој му ја сугерира, затоа што наводно, ќе била многу модерна во следниов ...

Боцевски: Јавноста одамна му го “измери паметот“ на Зоран Заев

Курир - 01.02.2015

По обелоденувањето на доказите, на Зоран Заев не може да му се верува- согласни се политичките експерти. Тие велат дека јавноста многу добро го познава овој политичар и дека лидерот на СДСМ одамна го изгуби кредибилитетот меѓу граѓаните.

Македонската заедница во Данска: Заев со валкана игра си подигрува со националните чувства

Сител - 01.02.2015

Мачно и болно е кога во странските медиуми ќе се прочита и слушне како во Република Македонија некој се обидува со помош на странски разузнавачки служби, како и со уцеnување и заканување да направи државен удар врз една суверена и демократска ...

Има разлика и зошто СДСМ не е Сириза

Нетпрес - 01.02.2015

Од Грција „Чао бела“, од Македонија „Чао Заев“. Грчката опозицијата славеше со своите сонародници, додека нашата се соочува со протести на гневните граѓани и кривични пријави за лидерот. Залудно победата на СИРИЗА во Грција предизвика небулозен бран ...

Обединетите Македонци од Канада со осуда за постапките на Заев

Курир - 01.02.2015

Организацијата на Обединетите Македонци од Канада во своето писмо изразуваат длабоко разочарување за последните постапки од страна на лидерот на СДСМ Зоран Заев. - Постапките на Зоран Заев се само еден континуитет на оваа партија и нивните ...

Пандов: Заев на прес-конференцијата изгледаше очаен и уплашен

Нетпрес - 01.02.2015

Политичкиот аналитичар Александар Пандов во изјава за Курир ја коментира вчерашната прес-конференција на лидерот на СДСМ и четвртоосомничен во полициската акција „Пуч“, Зоран Заев. Очаен, уплашен и фатен на дело, така изгледаше Заев, вели ...

АКЦИЈА ПУЧ: државен удар или класична политичка местенка?

Фактор - 02.02.2015

На едно место Фактор Ви ги пренесува ставовите на дел од јавните личности и експертите, по акцијата ПУЧ што власта ја организираше против лидерот на СДСМ Зоран Заев: Алберт Муслиу: Барање за техничка влада и предвремени избори не е државен удар.

Смут ли?- Груевски ги нареди своите на МТВ да го објаснат државниот удар (Видео)

Локално - 02.02.2015

Синоќа во дебата на МРТ водена од главниот уредник на оваа телевизија, а поранешен новинар на А1, Горан Петрески, гостуваа дел од главните медиумски поддржувачи на власта – Драган Павловиќ Латас, Мирка Велиновска и Тања Каркамишева.

Латас: Заев го пуштаат низ вода

Курир - 01.02.2015

Кога сакаш да одиграш за крупен играч како што е странска разузнавачка служба или се обидеш да бутнеш премиер треба да бидеш малку подисциплиниран и да следиш што значи тоа, посочи уредникот на Сител телевизија Драган Павловиќ-Латас во емисијата ...

Велиновска: Клучно е кој е интересот на странските служби од кои Заев ги земал материјалите

Курир - 01.02.2015

Странските служби многу добро знаеле со кој тип на политичар соработуваат, истакна Мирка Велиновска на гостувањето во емисијата „Акцент“ на МТВ. -Јас имам едно прашање: дали некој размислува што како контра услуга било побарано за овие материјали.

Додовска: Заев го изгуби кредибилитетот уште пред да стане лидер на СДСМ

Press24 - 01.02.2015

Зоран Заев уште од самиот старт има проблем во својот политички кредибилитет поради амнестирањето од страна на поранешниот претседател на Р.Македонија Бранко Црвенковски во однос на кривичната пријава за трговскиот центар Глобал во Струмица.

„Не е во ред Заев да ја продава Македонија заради сопствени интереси“

Пулс24 - 01.02.2015

Не можеме да веруваме дека постојат вакви несериозни политичари кои прават сценарио и зделки врз грбот на нашата држава, како политичкиот лидер на СДСМ Зоран Заев, реагираат Македонците од Италија.

Македонците од Австралија згрозени од предавството на Заев

Курир - 01.02.2015

Македонците во диjаспората, во Австралија и Викториа сме крајно згрозени и разочарани од однесувањето на претседателот на СДСМ Зоран Заев и најновите настани што ја опкружија целата светска јавност, за предавство што се случи во најновата македонска ...

Боцевски: Јавноста веќе „му го измери паметот“ на Заев

Нетпрес - 01.02.2015

Политичкиот аналитичар Ивица Боцевски во изјава за Сител, вели дека јавноста веќе „му го измери паметот“ на лидерот на СДСМ. -Зоран Заев плива во морето во длабочини кои ги надминуваат неговите способности.

Македонската заедница во Данска: Заев со валкана игра си подигрува со националните чувства

Курир - 01.02.2015

Мачно и болно е кога во странските медиуми ќе се прочита и слушне како во Република Македонија некој се обидува со помош на странски разузнавачки служби, како и со уцеnување и заканување да направи државен удар врз една суверена и демократска ...

Обединетите Македонци од Канада со осуда за постапките на Заев

Press24 - 01.02.2015

Организацијата на Обединетите Македонци од Канада во своето писмо изразуваат длабоко разочарување за последните постапки од страна на лидерот на СДСМ Зоран Заев. - Постапките на Зоран Заев се само еден континуитет на оваа партија и нивните ...

„Бомбата“ на Заев - Рекапитулација на настаните

24 Вести - 31.01.2015

Политичката криза што изби пролетта, ексалира. Веднаш по изборите, опозицијата преводена од Заев одлучи да не ги признае резултатите, оценувајќи ги изборите за системска кражба на гласови.

Симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ заминуваат од Бихаќка, се чека обраќањето на Заев

Нова ТВ - 31.01.2015

Симпатизерите на ВМРО ДПМНЕ полека ја напуштаат „Бихаќка“, каде што се собраа по повикот на социјалните мрежи, кој апелираше да се изрази незадоволство по последната полициска акција наречена „Пуч“ во која лидерот на опозицијата Зоран Заев се ...

Пивоваров: Кривичната пријава за Заев е обид да се да деактивира бомбата

Фокус - 31.01.2015

Универзитетскиот професор и поранешен разузнавач со оцена за актуелната политичка состојба Универзитетскиот професор и поранешен разузнавач Владимир Пивоваров , коментира дека според логиката, бидејќи не биле презентирани аргументи, поднесувањето на ...

Заев: Обид на власта да спречи обелоденување на доказите

24 Вести - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во првичната реакција за 24 Вести по најавите дека МВР поднела кривична пријава против него, само кусо изјави, дека за него ова е обид на власта да го спречи објавување на доказите и аргументите што ги има.

Заев: Ова е почеток на враќање на слободата и демократијата во Македонија

Кајгана - 31.01.2015

Ова е почетокот на враќањето на слободата и демократијата во Македонија, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред координацијата со раководството на партијата. „Само сакам да кажам, охрабрете се граѓани сите и радувајте се.

Заев - Нема да го спречат објавувањето на „бомбата“

Р.С.Европа - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вели дека кривичната пријава против него поради сомнеж за „загрозување на уставниот поредок и недемократско преземање на власта“ е само „дрзок и безобразен обид на власта да го спречи објавувањето на докази и аргументи“.

Заев: Охрабрете се граѓани, ова е почеток на враќање на слободата и демократијата во Македонија

Фокус - 31.01.2015

Тој ја повика меѓународната заедница да се вклучи во целиот процес, затоа што се работи за слободата и демократијата на земјка -членка на ОН и земја кандидат за членство во ЕУ Лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред малку даде изјава, во која побара ...

Заев: Апсењето на Заев нема да го спречи објавувањето на бомбата, само ќе го забрза процесот, ова е финале!

Фокус - 31.01.2015

Тој во изјава за „Фокус“ вели дека тоа е само обид на власта да го спречи објавувањето на документите и аргументите, кои опозицијата ги има против нив Откако МВР денеска излезе со соопштение дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев е осомничен дека го ...

Демонстранти вечерва тргнаа сами да се пресметаат со непријателот СДСМ

Локално - 31.01.2015

Поголема група на приврзаници на власта вечерва се собраа во Жена паркот пред споменикот на бранителите, во Скопје. Како што извести МРТВ тие биле згрозени од предавството на опозицијата и лидерот Заев, и сакаат да тргнат сами да се пресметуваат со ...

Твитер: Мамо, мамо, Заев ми се закануваше

А1 On - 31.01.2015

Еве како Твитер заедницата ги коментира денешните настани, обвинувањето за Заев и прес конференцијата на премиерот Груевски #Ж: Во компјутерот на Заев е пронајдено порно во Ханибал Лектор стајл.

Заев се демантира самиот себеси

Курир - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес-конференција се демантираше самиот. Очигледно Заев остана изненаден од објавата дека преку шпионирање и насилство спрема претставници на највисоките државни органи се обидува да го постигне она што на ...

Заев ја повикува на помош меѓународната заедница

Фактор - 31.01.2015

Опозицискит лидер истакнува дека со кривичната пријава против него власта се обидува дрско да го спречи објавувањето на таканаречената бомба . Тој ја повикал меѓународната заедница да се вклучи во целиот овој процес бидејќи Македонија како земја ...

Заев. Ниту јас, ниту СДСМ, ги крши Уставот и законите

Канал5 - 31.01.2015

За полициската акција „Пуч“ вечерва преку прес конференција се огласи и лидерот на СДСМ Зоран Заев. Според него ова е дрзок обид на власта да го спречи објавувањето на сето она што го прават токму тие, а преставува доказ за газење на Уставот и ...

Заев: Охрабрете се, ова е почеток на враќањето на слободата и на демократијата!

Н.Македонија - 31.01.2015

Заев ги повика сите граѓани, без разлика на нивната национална и верска определба, да се приклучат, во рамките на Уставот и законот, на процесот на враќањето на владеењето на Уставот во Македонија - Охрабрете се граѓани сите и радувајте се.

ФОТО: Еве како граѓаните го доживуваат Заев после неговата пријава

Курир - 31.01.2015

Откако беше обелоденето дека лидерот на опозицијата Зоран Заев за да дојде на власт соработувал со странски тајни служби и се заканувал дека ќе го урне уставниот поредок, покрај изразениот револт на голем број граѓани денеска пред Собранието, а ...

Заев на ФБ: Охрабрете се сите и радувајте се!

А1 On - 31.01.2015

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, на својот ФБ профил објави дека обвинувањата на власта се почеток на враќање на демократијата. Еве што порача: Охрабрете се сите и радувајте се! Ова е почеток на враќање на слободата и демократијата во Македонија.

(ВИДЕО) Заев: Вистината ќе излезе на виделина пред целата јавност

А1 On - 31.01.2015

Лидерот на СДСМ попладнево пристигна во партискиот штаб во Скопје и порача до членството и граѓаните да се охрабрат. -Охрабрете се сите и радувајте се, ова е почеток на враќањето на демократија во Македонија.

Заев: Вистината ќе излезе на виделина

Нетпрес - 31.01.2015

Претседателот на СДСМ даде кратка изјава за медиумите веднаш по пристигнувањето во седиштето на СДСМ во Скопје. – Само сакам да кажам. Охрабрете се граѓани сите и радувајте се. Ова е почеток на враќање на слободата и демократијата во Македонија.

Заев закажа прес конференција во 18:30 во седиштето на СДСМ

А1 On - 31.01.2015

Вечерва во 18:30 часот, во седиштето на СДСМ, изјава за медиумите ќе даде претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Тој претходно денеска при пристигнувањето во седиштето пред новинарите даде изјава: (ВИДЕО) Заев: Вистината ќе излезе на виделина пред ...

Заев: Вистината ќе излезе на виделина пред очите на целата македонска јавност

еМагазин - 31.01.2015

Во својата изјава пред седиштето на СДСМ, Зоран Заев ги повика сите граѓани да се охрабрат и да ја освојат вистината „Само сакам да кажам, охрабрете се граѓани и радувајте се. Ова е почеток на враќањето на слободата и демократијата во Македонија.