TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДУИ ветува кредит од 20 000 евра без камата за станови или куќи на млади парови

360 степени - 02.07.2020

Бескаматни кредити од 20 000 евра за млади парови да може да си купат стан или куќа, ветува кандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери. Тој „Нашите заложби во овој поглед се многу сериозни.

ДУИ: Државна поддршка од 20.000 евра за сите млади за купување стан или куќа

Опсервер - 02.07.2020

Скопје, 2 јуни 2020 () – Кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денеска посети млади семејства, со кои разговараше за проблемите со кои тие се соочуваат. -Нашите заложби во овој поглед се многу сериозни.

Етничките контроверзии на кампањата

МКД - 02.07.2020

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме. Не ја следам од минута во минута кампањата за овие парламентарни избори. Но, секако дека главните поенти на денот, или некои значајни изјави ги следам со големо ...

Тачи за Зибери: Тој е терорист од 1997 година

360 степени - 02.07.2020

Лидерот на ДПА, на предизборна средба со граѓани, рече дека останува на барањето за дводомен парламент Лидерот на ДПА Мендух Тачи го нарече терорист Насер Зибери, кандидатот на ДУИ за премиер, на предизборна средба со граѓани на Гостивар, каде што ...

Тачи: Насер Зибери е терорист од 1997 година во Гостивар и Тетово

МКД - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на вчерашната средба со граѓани во Гостивар изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи: Зибери е терорист од 1997 година

24Инфо - 02.07.2020

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи на предизборна средба со граѓани на Гостивар го нарече терорист Насер Зибери, кандидатот на ДУИ за премиер. -Што го поврзува Али Ахмети со Насер Зибери? Југославија и национализмот на Зибер.

Тачи го нападна Зибери: Тој е терорист!

Точка - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи го нападна кандидатот на ДУИ за прв Албанец премиер на земјава, Насер Зибери. „Што ги поврзува Али Ахмети и Насер Зибери? Југославија и национализмот “, порача Тачи од Гостивар каде ...

Тачи: Насер Зибери е терорист

Фактор - 02.07.2020

Насер Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово, рекол вчера претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи по средбата со граѓани од Гостивар Тој смета дека неговата партија ќе биде побединкот на престојните ...

Тачи: Опцијата на нашата партија ќе победи на изборите

Опсервер - 02.07.2020

Скопје, 2 јули 2020 () – Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори ...

Тачи го нарече терорист, кандидатот за премиер Насер Зибери

Скопје1 - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи го нарече Насер Зибери „терорист“!?

Expres - 02.07.2020

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи вчера во Гостивар го нарече терорист кандидатот за премиер од ДУИ, Насер Зибери. „Што го поврзува Али Ахмети со Насер Зибери? Југославија и национализмот на Насер Зибер.

Зибери ветува 600 евра минимална плата за наставниците

Република - 01.07.2020

Во Чаир, кандидатот на ДУИ за премиер се сретна со наставниците пред кои ја образложи изборната програма од областа на образованието. Зибери вети дека ќе создаде можност секое дете да биде вклучено во системот на предучилишно образование и да ги ...

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик е прашање на еднаквост

Макфакс - 01.07.2020

Денес, во дворот на училиштето „Хасан Приштина“ во Чаир, кандидатот за премиер, Насер Зибери и носителот на листата изборната единица два, Арбр Адеми, остварија средба со учителите и наставниците, за да ги слушнат нивните потреби и да разговараат за ...

Зибери: Задолжителен албански јазик за учениците од петто одделение

Мак. Весник - 01.07.2020

Денес, во дворот на училиштето „Хасан Приштина“ во Чаир, Зибери и носителот на листата изборната единица два, Арбр Адеми, остварија средба со учителите и наставниците, за да ги слушнат нивните потреби и да разговараат за можностите за подобрување на ...

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик е прашање на еднаквост

Вечер - 01.07.2020

Денеска, во дворот на училиштето „Хасан Приштина“ во Чаир, кандидатот за премиер Насер Зибери и носителот на листата изборната единица два, Арбр Адеми, остварија средба со учителите и наставниците, за да ги слушнат нивните потреби и да разговараат ...

Зибери се залага за задолжителни часови по албански јазик од петто одделение

А1 On - 01.07.2020

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена на функцијата ќе биде да работи на подобрување на иднината на младите и на воведување на задолжителни часови по албански јазик во основните училишта, од петтото ...

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение

Либертас - 01.07.2020

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на младите и на воведување на задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение.

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение

Слободен Печат - 01.07.2020

Вети и зголемување на платата на наставниците на 600 евра со што, како што рече, ќе се валоризира нивната работа. Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на ...

Зибери во првите 100 дена: Доколку станам првиот Албанец премиер, задолжителни часови по албански јазик од 5-то ...

Курир - 01.07.2020

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на младите и на воведување на задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение.

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение

24Инфо - 01.07.2020

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на младите и на воведување на задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение.

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик за сите ученици од 5-то одделение е прашање на еднаквост

Локално - 01.07.2020

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на младите и на воведување на задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение.

Зибери: Ветувам дека како премиер ќе воведам задолжително учење на Албански јазик од 5-то одделение

MakPress - 01.07.2020

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на младите и на воведување на задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение.

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение

ТВ21 - 01.07.2020

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на младите и на воведување на задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение.

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение

iPortal - 01.07.2020

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на младите и на воведување на задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение.

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик е прашање на еднаквост

Точка - 01.07.2020

Денеска, во дворот на училиштето „Хасан Приштина“ во Чаир, кандидатот за премиер Насер Зибери и носителот на листата изборната единица два, Арбр Адеми, остварија средба со учителите и наставниците, за да ги слушнат нивните потреби и да разговараат ...

ЗИБЕРИ: За подобра иднина на младите во земјава ќе воведам задолжителен албански јазик од 5-то одделение за сите

Денешен - 01.07.2020

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на младите и на воведување на задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение.

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик е прашање на еднаквост

Н.Македонија - 01.07.2020

Кандидатот за премиер Насер Зибери и носителот на листата изборната единица два, Арбр Адеми, денеска, во дворот на училиштето „Хасан Приштина“ во Чаир, остварија средба со учителите и наставниците, за да ги слушнат нивните потреби и да разговараат ...

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик од петто одделение

Кајгана - 01.07.2020

– Мојата заложба во текот на првите 100 дена како премиер Албанец предвидува исто така и подобрување на иднината на нашите млади. Ќе го направиме задолжително предучилишното образование и ќе обезбедиме градинки во секоја општина, рече Зибери при ...

Зибери: Задолжителни часови по албански јазик е прашање на еднаквост

Centar - 02.07.2020

Денеска, во дворот на училиштето „Хасан Приштина“ во Чаир, кандидатот за премиер Насер Зибери и носителот на листата изборната единица два, Арбр Адеми, остварија средба со учителите и наставниците, за да ги слушнат нивните потреби и да разговараат ...

Зибери: Подобрување на иднината на младите, од 5 одделение задолжителни часови по албански јазик

МКД - 02.07.2020

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на младите и на воведување на задолжителни часови по албански јазик од 5-то одделение.

Тачи: Опцијата на нашата партија ќе победи на изборите

24Инфо - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи: Насер Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово!

Фокус - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи: Насер Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово

+инфо - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи: Опцијата на нашата партија ќе победи на изборите

А1 On - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи го нарече терорист кандидатот на ДУИ за премиер

Канал5 - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи: Насер Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово

Нетпрес - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи: Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово, дводомен Парламент за Албанците повеќе да не бидат ...

Слободен Печат - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи: Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово

Сител - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

ТАЧИ ЗА ВРСКИТЕ СО АХМЕТИ: Насер Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово

Денешен - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Мендух Тачи: Насер Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово

Мак. Весник - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Meндух Тачи за Насер Зибери: Tој е терорист од 1997 година

Република - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи: Опцијата на нашата партија ќе победи на изборите

Независен - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи: Насер Зибери е терорист

Вечер Прес - 02.07.2020

Насер Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово, рекол вчера претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи по средбата со граѓани од Гостивар. „Што го поврзува Али Ахмети со Насер Зибери? Југославија и национализмот на ...

Тачи: Опцијата на нашата партија ќе победи на изборите

MakPress - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Meндух Тачи за Насер Зибери: Тој е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово

Вечер - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи го нарече Зибери терорист

Независен - 02.07.2020

Лидерот на ДП, Мендух Тачи, го нарече терорист Насер Зибери, кандидатот на ДУИ за премиер, на предизборна средба со граѓани на Гостивар. Тој изрази уверување дека неговата партија ќе победи на парламентарните избори на 15 јули.

Тачи го нарече терорист, кандидатот за премиер Насер Зибери

еМагазин - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Тачи: Зибери е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово

Локално - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

Meндух Тачи за Насер Зибери: Тој е терорист од 1997 година од Гостивар и Тетово

Скопје инфо - 02.07.2020

Претседателот на Демократската партија на Албанците Мендух Тачи во текот на вчерашниот ден остварил средба со граѓани на Гостивар, каде изразил уверување дека опцијата на неговата партија ќе победи на парламентарните избори закажани на 15 јули.

ДУИ: Државна поддршка од 20.000 евра за сите млади за купување стан или куќа

Бизнис Вести - 02.07.2020

Кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денеска посети млади семејства, со кои разговараше за проблемите со кои тие се соочуваат. -Нашите заложби во овој поглед се многу сериозни.