TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Победа на Далас и трипл-дабл на Дончиќ за историја 🎥

Спортски - 15.01.2022

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа повеќе натпревари, а во центарот на вниманието се најде Лука Дончиќ. Словенецот постигна трипл-дабл во победата на Далас против Мемефис од 85:112.

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

Опсервер - 15.01.2022

– Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Голден стејт ги декласираа Чикаго Булс

Макфакс - 15.01.2022

Голден стејт Вориорс ноќ по дебаклот во Милвоки, го декласираа Чикаго со 138:96. Булс и покрај поразот останаа лидери во Источната конференција, додека Вориорс се втори на Западот. Без Дрејмонд Грин и Клеј Томпсон, Вориорс, во првото полувреме ја ...

Дончиќ со трипл-дабл ја прекина победничката серија на Мемфис

Макфакс - 15.01.2022

Далас Маверикс убедливо ги поразија Мемфис Гризлис со 112:85. Лука Дончиќ со 40.трипл-дабл во кариерата, стави крај на серијата од 11 победи во која беа кошаркарите на Мемфис. Дончиќ, во 23.победа на Далас оваа сезона, имаше учинок од 27 поени, 12 ...

ВИДЕО: Дончиќ со 40. трипл-дабл во кариерата ја прекина победничката серија на Мемфис

Слободен Печат - 15.01.2022

Далас маверикс ја прекина серијата од 11 победи по ред на Мемфис гризлис откако славеше со 112:85. Вообичаено, најзаслужен за победата на Далас која е 23 во сезоната беше Лука Дончиќ кој оствари трипл-дабл од 27 поени, 12 скокови и 10 асистенции за ...

ВИДЕО: „Трипл-дабл“ на Дончиќ во победата на Далас, Голден Стејт го декласира Чикаго

Gol.mk - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас Маверикс ја прекинаа серијата од 11 победи во низа на Мемфис Гризлис и се радуваа во „ФедЕксФорум“ со 85-112. Домаќинот одигра одличен прв дел, ама потоа падна и тоа го искористија Мавси кои предводени од одличниот Лука Дончиќ ...

А, кој друг? Дончиќ со фантастичен трипл-дабл ја прекина „страшната“ низа победи на Мемфис (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.01.2022

Кошаркарите на Мемфис гризлис до ноќеска имаа серија од 11 победи по ред и самодоверба до небо, но тогаш мораа да излезат на терен против маестралниот Лука Дончиќ, кој буквално мораше да ги спушти на земја и да им ја прекине низата победувајќи ги со ...

ВИДЕО: Дончиќ е неверојатен, рекорд, трипл-дабл, Далас победи

Дриблинг - 15.01.2022

Лука Дончиќ се враќа во ритам, Словенецот запиша нов трипл-дабл, Далас го победи Мемфис со 112-85. Словенецот до трипл-дабл стигна со 27 поени, 12 скока и 10 асистенции, сега сите кошаркари кои настапувале во дресот на Далас заедно имаат 80 пати ...

Трипл-дабл на Дончиќ за нов рекорд (ВИДЕО)

SportMedia - 15.01.2022

Лука Дончиќ е во центарот на вниманието по синоќешните одиграни натпревари во НБА-лигата. Словенецот одново блескаше во триумфот на Далас над Мемфус од 85-112 постигна трипл-дабл. Тој зад своето име запиша 27 поени, 12 скока и 10 асистенции и се ...

Лука Дончиќ е цар – Со нов трипл-дабл стаса до феноменален подвиг (Видео+Фото)

Спортманија - 15.01.2022

Лука Дончиќ имаше нова блескава партија во дресот на Далас маверикс и успеа да постигне нов трипл-дабл со 27 поени, 12 скока и 10 асистенции во победата од 112:85 против Мемфис гризлис. Гостите славеа убедливо, а Словенецот направи невиден клупски ...

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

OhridNews - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

Кајгана - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40 трипл-дабл ефект во кариерата, постигнувајќи ...

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

Независен - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

Курир - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

Либертас - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Далас предводен од Дончиќ ја прекина победничката серија на Мемфис

MakPress - 15.01.2022

Кошаркарите на Далас го совладаа синоќа Мемфис со 112:85 и со тоа ставија крај на серијата од 11 победи во низа во НБА лигата. Далас беше предводен од фантастичниот Словенец Лука Дончиќ, кој го оствари својот 40.

Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин

Макфакс - 14.01.2022

Актуелните шампиони Милвоки Бакс ги декласираа Голден стејт Вориорс во НБА лигата. Ноќта ја обележаа поразот на Бруклин Нетс, 11.последовна победа на Мемфис Гризлис и убедливите триумфи на Њу Орлеанс Пеликанс и Денвер Нагетс.

Јанис и екипата ги растурија Вориорс, не запира серијата на Мемфис, убедлив пораз на Бруклин

MTM - 14.01.2022

Актуелните шампиони Милвоки Бакс ги декласираа Голден стејт Вориорс во НБА лигата. Ноќта ја обележаа поразот на Бруклин Нетс, 11.последовна победа на Мемфис Гризлис и убедливите триумфи на Њу Орлеанс Пеликанс и Денвер Нагетс.