TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медведев славеше во Синсинати за прва Мастерс титула во кариерата

Дерби - 19.08.2019

Данил Медведев го заокружи одличниот настап на Мастерсот во Синсинати со победа во финалето, каде успеа да го совлада Давид Гофан со 2:0 (7:6/6:4) во сетови. Рускиот тенисер ги загуби претходните две финалиња во Вашингтон и Монтреал, но вечерва беше ...

Медведев го надигра Гофин и го освои својот прв Мастерс во кариерата

Gol.mk - 19.08.2019

Младиот руски тенисер Данил Медведев е победник на Мастерсот во Синсинати, со што за првпат освои еден турнир од АТП Мастерс 1.000 во својата кариера. Полесно од вчерашното полуфинале против Новак Ѓоковиќ, Русинот денес излезе на крај со Белгиецот ...

Медисон Кис, „кралица“ на Синсинати

Екипа - 18.08.2019

Медисон Кис стигна до својата втора титула во 2019 година, вкупно петта во кариерата, откако американската тенисерка триумфираше во денешното финале во Синсинати против Светлана Кузнецова со 2-0 во сетови.

Кејс одигра епско финале и дојде до првата елитна титула во кариерата

Gol.mk - 18.08.2019

Американската тенисерка Медисон Кејс успеа да дојде до првата титула на најдобрите пет турнири во тенисот и победи на мастерсот во Синсинати. Во финалето Кејс беше подобра од Светлана Кузњецова , против која славеше со 2-0 во сетови (7-5, 7-6).

Прва Мастерс титутла за Медисон Кис

Слободен Печат - 18.08.2019

Американската тенисерка ја освои најголемата титула во кариерата. Медисон Кис е победничка на Мастерс турнирот во Синсинати откако во финалето беше поуспешна од минатогодинешната победничка Светлана Кузњецова во два сета со 7:5,7:6.

Медисон Киз со трофејот од Синсинати се враќа во топ 10

TopSport - 18.08.2019

Американката Медисон Киз ја освои најголемата титула во својата кариера, откако со 7:5/7:6(5) ја совлада руската ветеранка Светлана Кузнецова во финалето на Синсинати опен, резултат кој од понеделник ќе ја врати меѓу топ 10 тенисерките на светот.

Кирјос со коментар провокација по елиминацијата на Ѓоковиќ од Синсинати

Спортклуб - 18.08.2019

Ник Кирјос како едвај да чекаше некој пораз и елиминација на Новак Ѓоковиќ на некој од турнирите каде се натпреварува. По елиминацијата на Ѓоковиќ од Медведев утрово на Синсинати, веднаш се активираше контроверзниот Кирјос, кој на социјалните мрежи, ...

Кирјос го прослави поразот на Ѓоковиќ: Медведев е робот! (ФОТО)

Sport 1 - 18.08.2019

Австралискиот тенисер Ник Кирјос на Твитер ја прослави победата на Данил Медведев против Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Синсинати со 3-6, 6-3 и 6-3, па така испрати и провокација до Србинот, со кој не е во добри односи.

Кирјос едвај дочека пораз на Ѓоковиќ

Слободен Печат - 18.08.2019

Австралискиот тенисер уште еднаш потврди дека не го поднесува најдобриот светски тенисер. Новак Ѓоковиќ не успеа да ја одбрани титулата на Мастерс турнирот во Синсинати, тој во полуфиналето е поразен од Данил Медведев со 2:1 во сетови.

Кирјос едвај дочека пораз на Ѓоковиќ и веднаш го пецна на социјалните мрежи (Фото)

Дерби - 18.08.2019

Новак Ѓоковиќ остана без финале на Мастерсот во Синсинати откако во полуфиналето беше поразен од Данил Медведев. Рускиот тенисер со 2:1 по сетови (3:6, 6:3, 6:3) стигна до победа и заслужен пласман во финалето на турнирот во САД каде противник ќе му ...

Сè е во ред со лактот, ќе бидам подготвен за САД Опен

Вечер - 18.08.2019

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ, не успеа да ја одбрани титулата на мастерс турнирот во Синсинати. Тој во полуфиналето загуби од Русинот Данил Медведев со 3:6, 6:3, 6:3.

Големо враќање на Русинката: Кузњецова ја „тресна“ Барти за финале во Синсинати

СуперСпорт - 18.08.2019

Руската тенисерка Светлана Кузњацова се пласираше во финалето на турнирот во Синсинати, откако ја победи Ешли Барти со 6-2 и 6-4. Поранешната гренслем-шампионка во моментов е 153 тенисерка во светот и за турнирот во Синсинати доби специјална покана, ...

Никој не треба да ги трпи навредите од Кирјос

Вечер - 18.08.2019

Британскиот тенисер Енди Мареј е последниот кој го осуди однесувањето на Австралиецот Ник Кирјос во Синсинати. Според Британецот, судиите не треба да ги трпат навредите и пцовките од 24-годишникот.

Ѓоковиќ загуби од Медведев во полуфиналето на Синсинати

СуперСпорт - 18.08.2019

Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во финалето на АТП-турнирот во Синсинати, откако загуби од Данил Медведев со 6-3, 3-6 и 3-6. Ѓоковиќ го бркаше 50. настап во Мастерс-финале, но рускиот тенисер беше подобар во три сета, а тоа значи и дека ...

Медведев го елиминираше Ѓоковиќ во Синсинати за пласман во финалето

МКД - 18.08.2019

Рускиот тенисер Данил Медведев со 2-1 во сетови го совлада првиот фаворит Новак Ѓоковиќ и се пласираше во финалето на АТП Мастерсот во Синсинати. Ѓоковиќ доминантно го почна мечот, првиот сет го доби со 6-3, а на свој сервис загуби само пет поени.

Ѓоковиќ изненаден, Медведев е во финалето на Синсинати

Екипа - 18.08.2019

Данил Медведев приреди огромно изненадување пласирајќи се во големото финале од Мастерс-турнирот во Синсинати, откако рускиот тенисер го елиминираше првиот носител, Новак Ѓоковиќ со 2-1 во сетови.

Ѓоковиќ елиминиран од Синсинати!

Спортски - 18.08.2019

Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во финалето на АТП турнирот во Синсинати. Српскиот тенисер во полуфиналето беше запрен од одличниот Русин Данило Медведев кој победи во три сета 3:6, 6:3, 6:3.

Ѓоковиќ: Медведев е еден од најдобрите тенисери во светот

Gol.mk - 18.08.2019

Новак Ѓоковиќ, најдобриот светски тенисер на АТП-листата, доживеа неочекувана елиминација на мастерс-турнирот Синсинати во полуфиналето и загуби од Данил Медведев. По мечот, српскиот ас беше полн со компименти за ривалот и истакна дека тој е еден од ...

Ѓоковиќ загуби во Синсинати, па уште еднаш покажа зошто е толку - голем!

Sport 1 - 18.08.2019

Новак Ѓоковиќ нема да игра во финалето од мастерс-турнирот во Синсинати, откако синоќа загуби во полуфиналната пресметка со Данил Медведев со 1-2 во сетови, но по мечот кој знае по кој пат покажа зошто е толку голем.

Кузњецова против Кис во финалето во Синсинати

А1 On - 18.08.2019

Светлана Кузњецова ја спречи Австралијката Ешли Барти да се врати на првото место на светската ранг-листа. Триесет и четири-годишната Кузњецова, учесничка со „вајлд-карта“, ја победи лидерката во шемата со 6:2, 6:4 и се пласираше во финалето на ...

Ѓоковиќ изгуби 640 бода, но и натаму е убедливо прв

Спортклуб - 18.08.2019

Поразот од Данил Медведев во полуфиналето од Мастерсот во Синсинати го чинеше Новак Ѓоковиќ 640 бода имајќи предвид дека ја бранеше титулата на овој турнир. И покрај тоа неговата предност во однос на Рафаел Надал и Роџер Федерер е убедлива.

Медведев го зеде скалпот на Ѓоковиќ

Слободен Печат - 18.08.2019

Рускиот тенисер на втор турнир по ред од Мастерс серијата ќе игра во финалето. Русинот Данил Медведев приреди вистинска сензација со пласманот во финалето на Мастерс турнирот во Синсинати.

Ѓоковиќ без финале во Синсинати

ММС - 18.08.2019

Новак Ѓoкоковиќ не успеа да стигне до финалето на турнирот во Синсинати, откако беше поразен од Данил Медведев во три сета – 3: 6, 6: 3, 6: 3.По ова, рускиот тенисер ќе игра против Давид Гофан, кој го совлада Ричард Гаске, во борбата за ...

Ѓоковиќ е голем по поразот: Треба да му симнете капа на Медведев, секоја чест одигра неверојатно!

SportMedia - 18.08.2019

Новак Ѓоковиќ нема да го брани трофејот на мастерсот во Синсинати, во полуфиналето беше совладан од Данил Медведев со 2-1 сетови. Српскиот тенисер по завршување на мечот покажа дека е голем и во порази, испрати бројни комплименти до својот противник.

Сензација на Синсинати: Медведев го елиминираше Ѓоковиќ

SportMedia - 18.08.2019

Данил Медведев е вториот финалист на мастерсот во Синсинати, откако во полуфиналето приреди изненадување, го совлада големиот фаворит и бранител на трофејот Новак Ѓоковиќ со 2-1 во сетови (3-6, 6-3, 6-3).

Медведев го запре Ѓоковиќ, Србинот го пофали: Тој е еден од најдобрите

TopSport - 18.08.2019

Данил Медведев се врати од работ на поразот, за да го шокира светскиот рекет број 1 и актуелен шампион, Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Мастерсот во Синсинати за да стигне до второто Мастерс 1000 финале во две недели.

По шокот во Синсинати – Ѓоковиќ уште еднаш потврди колку е голем тенисер!

Спортклуб - 18.08.2019

Скоро извесно дека никој не очекуваше елиминација на Новак Ѓоковиќ во полуфиналето од Синсинати, на мечот против Данил Медведев. Но понекогаш се случуваат вакви сензации кои мора да бидат прифатени од самите тенисери.

Големо изненадување: Медведев го елиминира Ѓоковиќ на Синсинати

Спортклуб - 18.08.2019

Данил Медведев приреди изненадување со тоа што го елиминира Новак Ѓоковиќ во полуфиналето од турнирот Синсинати. Новак Ѓоковиќ беше подоминантен на почетокот од мечот, па првиот сет му припадна нему со 6:3, но како одминуваше времето, Медведев ...

Медведев го елиминираше Ѓоковиќ од Синсинати

Република - 18.08.2019

Одличната година за Данил Медведев продолжува во целосна сила, откако Русинот забележа една од неговите најсериозни победи во сезоната. Вчеравечер тој го совлада светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ со 3:6, 6:3, 6:3 во судирот меѓу нив во ...

ВИДЕО: Кузњецова и Кејс ќе играат за трофејот во Синсинати

Gol.mk - 18.08.2019

Светлана Кузњецова и Медисон Кејс ќе играат во финалето на ВТА Мастерсот во Синсинати. Руската ветеранка игра како во најдобрите денови и со лесни 6-2, 6-2 ја победи Австралијанката Барти за еден час игра.

Медведев го надигра Ѓоковиќ и ќе се бори за Мастерс-титулата во Синсинати

Gol.mk - 18.08.2019

Данил Медведев потврди дека е во голема форма и на втор Мастерс турнир по ред ќе игра во финалниот меч. Русинот го совлада најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и утревечер ќе се сретне со Даниел Гофин од Белгија во финалниот меч кој ќе почне ...

Гофин ќе го лови првиот мастерс-турнир во Синсинати

Gol.mk - 17.08.2019

Белгискиот тенисер Давид Гофин е првиот финалист на Мастерс-турнирот во Синсинати, САД и ќе се бори за првиот трофеј од овој вид на турнири во кариерата. Во полуфиналето тој беше поуспешен од Ришар Гаске од Франција, кого го совлада со 2-0 во сетови ...

Синсинати: Ѓоковиќ во полуфиналето против Медведев

Сител - 17.08.2019

Новак Ѓоковиќ обезбеди полуфинале на турнирот во Синсинати откако лесно и убедливо во два сета го совлада Французинот Лука Пуј. Негов противник за влез во финалето ќе биде русинот Медведев кој исто така убедливо го елиминира својот сонародник Рубљев.

Гофан во Синсинати ќе го брка првиот Мастерс-трофеј

Sport 1 - 17.08.2019

Белгискиот тенисер Давид Гофан се пласираше во финалето на Мастерсот во Синсинати со победата против Ришар Гаске во два сета, со 6-3 и 6-4. Гофан го искористи заморот на ривалот, кој претходниот ден по голема борба во три сета го елиминираше Роберто ...

Синсинати: Кузнецова ја спречи Барти да се врати на врвот на ВТА

TopSport - 17.08.2019

Двојната освојувачка на трофеи од гренд-слем турнирите, 34-гдишната руска тенисерка, Светлана Кузнецова го спречи враќањето на Австралијката Ешли Барти на врвот на ВТА листата. Таа предмалку во полуфиналето на Мастерсот во Синсинати славеше убедлива ...

Медисон Киз со трофејот од Синсинати се враќа во топ 10

Макфакс - 18.08.2019

Американката Медисон Киз ја освои најголемата титула во својата кариера, откако со 7:5/7:6(5) ја совлада руската ветеранка Светлана Кузнецова во финалето на Синсинати опен, резултат кој од понеделник ќе ја врати меѓу топ 10 тенисерките на светот.

Ѓоковиќ го повреди лактот, под знак прашалник полуфиналето со Медведев

Gol.mk - 17.08.2019

Првиот рекет на светот, Новак Ѓоковиќ, одигра уште една одлична партија на Мастерсот во Синсинати и обезбеди место меѓу четирите најдобри на овој турнир. Српскиот ас со 2-0 во сетови (7-6, 6-1) славеше над Лукас Пуј од Франција, но она што го ...

Проблеми за Ѓоковиќ, го повреди лактот кој го оддалечи од терените шест месеци и порача: Имам болки…

Дерби - 17.08.2019

Светскиот тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на тенискиот турнир во Синсинати откако со 2:0 го победи францускиот тенисер Лука Пуј. Сепак, сите во тимот на Новак Ѓоковиќ останаа загрижени поради повредата која тенисерот ја ...

Ѓоковиќ го победи Пуј, па ги загрижи своите навивачи (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.08.2019

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, се пласираше во полуфиналето на мастерсот во Синсинати, откако славеше во дуелот против Лука Пуј со 7-6, 6-1. Тој за пласман во финалето ќе игра против Данил Медведев.

Ѓоковиќ пресилен за Пуј, за влез во финалето ќе се бори со Медведев

Gol.mk - 17.08.2019

Во полуфиналето на Мастерсот во Синсинати ќе се сретнат Ѓоковиќ - Медведев и Гаске - Гофин. Четвртфиналните мечеви донесоа малку драма и извесни исходи, Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ без загубен сет дојде до полуфиналето, откако ноќва го ...

Венус немоќна пред Кејс, полуфинале во Синсинати и за ветеранката Кузњецова

Gol.mk - 17.08.2019

Венус Вилијамс не успеа да го продолжи својот сон и да се избори за полуфинале на ВТА Мастерсот во Синсинати. Ветеранката загуби од сонародничката Медисон Кејс со 6-2, 6-3 за еден час борба.

Познати полуфиналните двојки на „Мастерс“ турнирот во Синсинати

А1 On - 17.08.2019

Бранителот на титулата Новак Ѓоковиќ (Србија) се квалификува во полуфиналето на „Мастерс“ тенискиот турнир во Синсинати (САД) со награден фонд од 6,06 милиони долари. Лидерот во светската ранг-листа го совлада Французинот Лука Пуи со 7:6 (2), 6:1 за ...

Ѓоковиќ против Медведев за место во финалето во Синсинати

SportMedia - 17.08.2019

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето Синсинати, откако го совлада Лука Пуј со 7-6, 6-1. Српскиот тенисер за место во финалето ќе се бори со Данил Медведев. Ѓоковиќ на момент ги исплаши фановите, побара медицински тамј-аут поради болка во ...

Ѓоковиќ се избори за четвртфинале во Синсинати

AKO - 17.08.2019

Светскиот рекет број 1 и носител на титулата во Синсинати, Србинот Новак Ѓоковиќ, се пласираше меѓу четворицата најдобри и повторно атакува за титулата, до лани на неосвоениот турнир од него.

Познати полуфиналните двојки на Мастерсот во Синсинати

Слободен Печат - 17.08.2019

Бранителот на титулата, Новак Ѓоковиќ ги загрижи фановите со барањето лекарската интервенција. Првиот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ е последен полуфиналист во машка конкуренција на Мастерс турнирот во Синсинати, откако во четвртфиналето го совлада ...

Мареј: Ваков Кирјос не е добар за тенисот!

TopSport - 17.08.2019

Британскиот тенисер, Енди Мареј се осврна на инцидентот кој го направи контроверзниот австралиски тенисер, Ник Кирјос на Мастерот во Синсинати кога беше некултурен на мечот против Карен Хачанов и во неколку наврати го навредуваше судијата, за што ...

Ѓоковиќ без многу мака во полуфинале во Синсинати

TopSport - 17.08.2019

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Синсинати. Шоковиќ синоќа го победи Фарнцузинот Лука Пуј со 2-0 (7-6 и 6-1), па сега го чека пресметката со рускиот тенисер Данил Медведев кој го ...

Осака и предаде на Кенин, Киз подобра од ветеранката Вилијамс во Синсинати

TopSport - 17.08.2019

Првата светска тенисерка во моментов, Јапонката Наоми Осака имаше причина за разочарување во четвртфиналниот меч на Мастерсот во Синсинати. Осака поради повреда мораше да и го предаде мечот на Софија Кенин при резултат 1-1 во сетови и предност за ...

Го прашаа Ѓоковиќ за однесувањето на Кирјос – Србинот беше доста резервиран

Спортклуб - 17.08.2019

Новак Ѓоковиќ како еден од најеминентните спортисти на денешницата, никако неможе да избегне незгодни прашања на новинарите. Тој беше на последната пресконференција прашан за однесувањето на Ник Кирјос, односно дали е тоа исправно.

Ѓоковиќ елиминран од Медведев на Синсинати – упати серија пофалби за Русинот

Таратур - 18.08.2019

Рускиот тенисер Данил Медведев со 2-1 во сетови го совлада рекетот број еден во светот и главен фаворит на турнирот, Новак Ѓоковиќ, и се пласираше во финалето на АТП Мастерсот во Синсинати.