TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кинеската ракета која неконтролирано паѓа кон Земјата ќе падне во населено место

24Инфо - 06.05.2021

Дел од ракетата што го лансираше првиот кинески модул за вселенската станица Тијанх паѓа на Земјата, а не е познато на која локација на планетата може да падне. Голема катастрофа се заканува да се случи на 8 мај, бидејќи јадрото на лансираната ...

Голема катастрофа се заканува на земјата- јадро од кинеската ракета тешко 21 тон може да падне на населено место

Press24 - 06.05.2021

Дел од ракетата што го лансираше првиот кинески модул за вселенската станица Тијанх паѓа на Земјата, а не е познато на која локација на планетата може да падне. Голема катастрофа се заканува да се случи на 8 мај, бидејќи јадрото на лансираната ...

Кинеската ракета која неконтролирано паѓа кон Земјата ќе падне во населено место

MTM - 06.05.2021

Дел од ракетата што го лансираше првиот кинески модул за вселенската станица Тијанх паѓа на Земјата, а не е познато на која локација на планетата може да падне. Голема катастрофа се заканува да се случи на 8 мај, бидејќи јадрото на лансираната ...

НА СВЕТОТ МУ СЕ ЗАКАНУВА КАТАСТРОФА! Дел од кинеско летало неконтролирано иде кон Земјата – не се знае каде ќе падне! ...

Курир - 06.05.2021

Голема катастрофа се заканува да се случи на 8 мај, бидејќи јадрото на лансираната кинеска ракета оди неконтролирано кон Земјата и постои можност таа да влезе во атмосферата. Имено, по успешното започнување на склопувањето на кинеската вселенска ...

И Пентагон ја следи кинеската ракета која без контрола оди кон Земјата

Кумановски м. - 06.05.2021

Американскиот Пентагон потврди дека со големо внимание ја следи кинеската ракета што паѓа кон Земјата без контрола и која треба да влезе во нашата атмосфера следниот викенд. Ова укажува на реална опасност од катастрофа, односно делови од ракетата ...

Американските сили ја следат патеката на заталканата вселенска ракета

ММС - 05.05.2021

Командата на вселенските сили на Соединетите Американски Држави (САД) соопшти дека внимателно ја следи траекторијата на заталканата кинеска ракета во орбитата на Земјата, пренесува Агенција Анадолија (АА).

Кинезите изгубија контакт со огромна ракета, се заканува да се урне во населено место (ВИДЕО)

Кумановски м. - 05.05.2021

Кинеската ракета „Долг марш 5Б“, тешка 21 тон, лансирана минатиот четврток, паѓа неконтролирано и треба да се сруши на површината на Земјата во наредните денови. Експертите предупредуваат дека може да падне и врз населената област.

Кинезите изгубиле контакт со ракета, може да падне каде било на Земјата

Канал5 - 04.05.2021

Кинезите ја изгубиле контролата врз голема ракета и делови се очекува да паднат на Земјата. Станува збор за ракета лансирана од нивната лансирна рампа минатата недела. Делови од ракетата може да паднат неконтролирано на Земјата, но не е познато каде ...

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Независен - 04.05.2021

Дел од огромна ракета што го лансираше првиот кинески модул за својата вселенска станица Тијанх паѓа назад на Земјата и може неконтролирано да влезе во нашата атмосфера и да заврши во непозната точка на Земјата.

Кинезите изгубија контрола над уште една ракета: Може да погоди населено место доколку падне на Земјата

Денар - 04.05.2021

Кинеска ракета од 21 тон е целосно надвор од контрола и полека паѓа назад кон Земјата, а би можела да падне врз населени места, предупредуваат експертите. Ракетата „Long March 5b“ беше лансирана во орбитата минатиот четврток и се предвидува дека ќе ...

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Кајгана - 04.05.2021

Дел од огромна ракета што го лансираше првиот кинески модул за својата вселенска станица Tianhe паѓа назад на Земјата и може неконтролирано да влезе во нашата атмосфера и да заврши во непозната точка на Земјата.

Без контрола: Кинеска ракета паѓа на Земјата, можно е да се сруши врз населено место

Точка - 04.05.2021

Кинеска ракета тешка 21 тон без контрола паѓа на Земјата и би можела да се сруши врз населено место, предупредуваат експертите. Станува збор за ракетата “Long March5b” која беше лансирана минатиот четврток и која според планот, некаде околу 10-ти ...