TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со Пандев и Несторовски ќе ја напаѓаме Словенија: Две измени на селекторот Ангеловски

Фокус - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва ќе се соочи со селекцијата на Словенија, од 20.45 часот. Во Скопје ги стартувавме квалификациите со победа против Летонија од 3:1 која сигурно им даде самодоверба на нашите фудбалери пред натпреварите ...

Македонија со две промени го започнува натпреварот против Словенија

Дерби - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација ги започна квалификациите за ЕП 2020 со победа против Летонија, а вечерва и гостуваме на Словенија на средба на која избраниците на Игор Ангеловски ќе се обидат да ја продолжат позитивната серија.

Македонија со различна тактика тргнува против Словенија (ФОТО)

СуперСпорт - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација од 20.45 ќе игра против Словенија во вториот меч од квалификациите за Европското првенство во 2020 година на „Стожице“ во Љубљана. Селекторот Игор Ангеловски направи неколку промени во однос на тактиката и тимот ...

Видео: Македонските навивачи на „Стожице“

AKO - 24.03.2019

Македонија ќе има силна поддршка на трибините против Словенија , околу 1500 ќе ја бодрат репрезентацијата до нова победа во квалификациите за ЕП ...

ВИДЕО: Од соблекувалната на македонската репрезентација на еден час пред мечот со Словенија

Екипа - 24.03.2019

Македонските репрезентативци се подготвени за уште еден позитивен резултат на националниот тим на стартот од квалификациите за ЕП 2020, по победата против Летонија од 3-1 во Скопје. Крајно позитивно расположение на фудбалерите уште при самото ...

ФОТО: Фудбалерите не се сами, македонските навивачи дојдоа на „Стожице“

Gol.mk - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација ќе има поддршка на натпреварот против Словенија, кој се игра во Љубљана, на стадионот „Стожице“. Најавени се околу 2.000 македонски навивачи, нашинци и луѓе кои дојдоа од Македонија за да им дадат поддршка на ...

Официјални состави: Против Словенија ќе играме со две промени и поинаква тактика!

Спортски - 24.03.2019

Вечерва Македонија ја очекува нов натпревар во квалификацискиот циклус за Европското првенство во 2020 година. Во Скопје ги стартувавме квалификациите со победа против Летонија од 3:1 која сигурно им даде самодоверба на нашите фудбалери пред ...

„ОКУПАЦИЈА“ од Македонци на „Стожице“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 24.03.2019

Македонските навивачи полека ги завземаат своите места на стадионот „Стожице“. Се очекува околу 2.000 навивачи да ја бодрат Македонија кон победа вечерва. Еве дел од фотографиите на македонските фанови на стадионот во ...

Македонија со две промени и поинаква тактика ќе и се спротивстави на Словенија (ФОТО)

Sport 1 - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва (20.45 часот) ќе се соочи со Словенија во вториот квалификациски меч во групата за пласман на Евро 2020 на стадионот „Стожице“ во Љубљана, а селекторот Игор Ангеловски направи две замени и ја смени ...

Словенците со Иличиќ и Шпорар, Ангеловски со Пандев и Несторовски

Екипа - 24.03.2019

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски, го вметна Егзон Бејтулаи во одбраната и Елиф Елмас во стартниот тим за вечерашниот дуел против Словенија на стадионот “Стожице”. Во навалната линија се капитенот Горан Пандев и Илија Несторовски.

(ВИДЕО) Ѕирнете во соблекувалната на Македонија на неколку моменти пред стартот на мечот

Спортклуб - 24.03.2019

Македонската фудбалска селекција пред неколку моменти пристигна на стадионто „Стожице“ во Љубљана. Момците предводени од селекторот Игор Ангеловски веќе се сместија во соблекувалната, а од видеото може да се забележи дека владее една позитивна ...

Кек е несудениот македонски селектор: Малку недостигаше да седне на клупата наместо Друловиќ

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Словенија и Матјаж Кек се втората пречка за Македонија во квалификациите за ЕВРО 2020. По триумфот над Летонија, „црвено-жолтите“ посакуваат да продолжи победничката низа, но тоа нема да биде лесна мисија вечерва на ...

СТАРТНИ СОСТАВИ: Ангеловски го потврди тимот, Елмас од првата минута!

Gol.mk - 24.03.2019

Игор Ангеловски, селекторот на македонската фудбалска репрезентација, го потврди тимот со кој Македонија ќе ѝ се спротистави на Словенија на гостувањето на „Стожице“ во Љубљана. Македонија на гостувањето ќе игра со формација 3-5-2, која при ...

СОСТАВИ: Ангеловски со сменета формација и со Елмас од првата минута против Словенија

Спортклуб - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20:45 часот ќе го одигра вториот натпревар од квалификациите за Европското првенство на гостински терен во Љубљана против репрезентацијата на Словенија.

Видео: Македонската репрезентација пристигна на „Стожице“

AKO - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација пристигна на „Стожице“ , подготвени за нови бодови во квалификациите. Натпреварот , Словенија – Македонија започнува од 20-45 ...

ФОТО : Елмас со порака на Фејсбук

AKO - 24.03.2019

Непосредно пред мечот Словенија – Макеоднија , Елиф Елмас кој с еочекува да биде во стартниот состав со порака на Фејсбук ...

Видео: Арената „Стожице“ подготвено ги чека репрезентациите

AKO - 24.03.2019

За 90 минути ќе започне натпреварот Словенија – Македонија , стадионот „Стожице“ е подготвен со идеални услови за ...

Словенија е вистинскиот тест: Македонија сега треба да покаже дека сонот за ЕП е достижен!

Sport 1 - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезентација по победничкиот старт на овој евроквалификациски циклус за пласман на Евро 2020 со Летонија (3-1), вечерва (20.45 часот) на стадионот „Стожице“ во Љубљана ќе го има првиот посериозен тест на зрелоста на оваа ...

Видео: Соблекувалната на Словенија подготвена

AKO - 24.03.2019

Словенија и Македонија од 20-45 часот на „Стожице“ го играат натпреварот од второто коло во квалфикациите за ЕП 2020. Ви ја претставуваме соблекувалната на Словенија ...

Словенците во јуриш: Кек почнува со тројца напаѓачи (ФОТО)

SportMedia - 24.03.2019

На нешто помалку од 3 часа до почетокот на дуелот меѓу Словенија и Македонија на „Стожице“ во Љубљана, прашањето е со каква тактика и формација денеска против нашата репрезентација ќе се појават домашните.

Фото: Македонските навивачи ја окупираа Љубљана

AKO - 24.03.2019

Македонија ќе има силна поддршка на „Стожице“ во Љубљана, околу 1500 ќе бидат присутни на натпреварот. Во центарот на Љубљана веќе е видливо присуството на макеоднските навивачи кои се загреваат за средбата вечерва која започнува од 20-45 ...

Алиоски: Словенија со квалитетни поединци, Македонија со силен колектив

Нова ТВ - 24.03.2019

Бод ќе заврши голема работа, трите ќе бидат како бинго за македонската фудбалска репрезентација во вечерашното гостување во Словенија во квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

(ВИДЕО) „Фалангата“ го окупирa плоштадот во Љубљана – ечи македонска песна

Спортклуб - 24.03.2019

Македонските навивачи почнуваат да се групират на плоштадот во Љубљана пред квалификацискиот меч за ЕП против Словенија. „Фалангата“ пристига од сите краишта во Словенија каде што живеа и работат многу Македонци.

(ВИДЕО) Ангеловски: Очекувам добра атмосфера на трибините и добар натпревар

Сител - 24.03.2019

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија, вечерва во Љубљана ќе го одигра вториот дуел од квалификациите за ЕП 2020 година. Македонските репрезентативци во Љубљана, се обидат да ја остварат втората победа во новиот евро-квалификациски ...

Македонците се главни во Љубљана: „Словенија мора да падне!“ (ФОТО)

Gol.mk - 24.03.2019

Македонската фудбалска репрезетнација ќе има поддршка на мечот против Словенија кој се игра во Љубљана на стадионот „Стожице“, во рамки на второто квалификациско коло за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2020 година.

Македонија против Словенија со 3-5-2 и Елмас од првата минута?

Gol.mk - 24.03.2019

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски, веќе го има составот за мечот против Словенија, а претпоставката е дека ќе менува формација и ќе има еден новајлија во тимот од претходниот меч.

Мрме ја менува формацијата: Со 3-5-2 против Словенија, без Трајковски во нападот

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Македонскиот селектор Игор Ангеловски со една измена во стартниот состав, во однос на натпреварот против Летонија, ќе и се спротистави на Словенија вечерва од 20:45 часот на „Стожице“ во Љубљана.

Љубљана е македонски град (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Македонските фанови ја окупираа Љубљана. Ечи низ центарот на словенечката престолнина “Македонија, Македонија”. На околу 500 навивачи кои допатуваа од нашата земја, овде им се придружија уште двојно повеќе ...

Игор Ангеловски ги спреми фудбалерите: „Македонија, фамилија!“

Gol.mk - 24.03.2019

Македонија подготвена го чека натпреварот со Словенија во Љубљана. Членовите на А-тимот го искористија сончевото време за мала прошетка, а селекторот Игор Ангеловски испрати јасна порака. „Македонија, фамилија“, напиша Ангеловски на социјалната ...

Од Љубљана води патот кон ЕП: Словенечки тест за зрелоста на Македонија

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Ќе победиме еднаш, и веднаш сакаме на ЕП – македонска работа е тоа, секогаш така правиме и никогаш Европско во фудбал не сме ни помирисале. Но, „сега е наше време“, така велат и македонските репрезентативци кои ...

Алиоски: Словенија има силни индивидуалци, но нашата сила е тимот!

Gol.mk - 24.03.2019

Езџан Алиоски ја водеше Македонија до триумф над Летонија со еден погодок и една асистенција, а се надева на добра и офанзивна партија и против Словенија, на стадионот „Стожице“ во Љубљана.

Македонските навивачи од Словенија порачуваат: Вечерва нашите момци ќе имат поддршка каква што немат ниту дома

Спортклуб - 24.03.2019

Македонската фудбалска селекција вечерв во Љубљана со почеток од 20:45 часот на „Стожице“ ќе ги одмери силите со домашната селекција на Словенија во рамки на 2. коло од квалификациите за ЕП.

ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО ЉУБЉАНА: НЕ Северна, само Република Македонија!!!

SportMedia - 24.03.2019

Од Љубљана, Словенија, Игор Д. Ивановски Вчера и денеска низ улиците на Љубљана се води вистинска ГЕРИЛА акција од страна на нашите фанови. Имено секаде што се најавува вечерашната средба, на билборди и слично, се пречкртува, се прелепува тоа ...

МОЖНИОТ СОСТАВ НА МАКЕДОНИЈА: Две измени и една „рокада“

SportMedia - 24.03.2019

Селекторот Игор Ангеловски вечерва ќе се обиде со иста формација како со Летонија, да ја победи и Словенија. Со тоа што ќе има една принудна измена, односно ќе го нема Хасани, и една тактичка. Така на местото на Хасани ќе стартува Елмас.

Фото: Словенците со порака до Елмас, покажете му дека греши !

AKO - 24.03.2019

Елиф Елмас ги изнервира словенците, им порача дека „змајчеки“ се фаворити на хартија, следуваше одговор од медиумите во Словенија. Словенечката „ekipa24.si“ со мотивирачки наслов за „змајчеките“ : Покажете му дека ГРЕШИ! Младата звезда ја „оптиша“ ...

Трајковски: Знаеме што треба да правиме во Љубљана

Gol.mk - 24.03.2019

Александар Трајковски беше еден од играчите во националниот тим кој ја напаѓаше Летонија на последната средба. Следен предизвик ќе биде Словенија, против која нашиот национален тим игра на гостински терен.

Вечерва Македонија во нов поход по три бода во Словенија

iPortal - 24.03.2019

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација вечерва ги продолжува квалификациите за ЕП 2020, по победата на стартот над Летонија со 3-1 во Скопје. Нашите фудбалери одлично го стартуваа новиот квалификациски циклус, а вечерва следи голем тест на ...

Дебито во Крањ беше среќно, нека биде така и во Љубљана

Gol.mk - 24.03.2019

Фудбалската репрезентација на Македонија е пред првиот гостински предизвик во квалификациите на Европското првенство (ЕП) кое ќе се игра во 2020 година. Избраниците на Ангеловски гостуваат кај Словенија, селекција која ни буди убави спомени.

Словенците се обидуваат да – не продаваат карти на Македонци?! (ФОТО)

Спортски - 24.03.2019

Вечерва се игра натпреварот помеѓу Словенија и Македонија во рамките од второто коло во квалификациите за Европското првенство. Македонија е во добра форма, од друга страна пак Словенците веќе не знаат седум натпревари за победа и исклучително им е ...

ИЛИЕВСКИ НА ТРИБИНИТЕ ВО СТОЖИЦЕ: Верувам дека Пандев и тимот ќе ја израдуваат нацијата

SportMedia - 24.03.2019

Од Љубљана, Словенија, Игор Д. Ивановски Човекот кој ја донесе најголемата спортска победа на Македонија со легендарната тројка во Литванија на ЕП 2011, Владо Илиевски попладнево беше во посета на ФФМ, а вечер ќе биде на трибините во „Стожице“ ...

Дојдоа Македонците…го ’избришаа’ Северна…ќе игра МАКЕДОНИЈА (ФОТО)

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Словенците се мирен, културен народ, може да се каже и гостољубив, а секако многу прецизен, со веќе вкоренети европски стандарди. За Европа веќе сме Северна Македонија, па така сме најавени и во пресрет на ...

На „Стожице“ како дома: Досега продадени 6.000 билети, а околу 2.000 ќе бидат Македонци

Екипа - 24.03.2019

ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Македонската репрезентација очигледно ќе има повеќе од сериозна поддршка вечерва на „Стожице“ во Љубљана на квалификацискиот натпревар за пласман на ЕП 2020 против Словенија.

Словенија ни беше редовен пациент - сега е момент да се вратиме на тие победнички времиња (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.03.2019

Кога ќе се спомене Словенија во фудбалска смисла, секогаш за Македонија буди најубави спомени. Во Крањ на 12 октомври 1993 година, Македонија дебитираше како самостојна репрезентација, победи со 4-1, со одржан фудбалски час за „скијачите“...

Навивачи на Македонија ја бришеле „Северна“ од плакатите во Словенија

Фактор - 24.03.2019

Спортскиот портал „Екипа“ кој има специјален известувач во Словенија објави дека околу илјада навивачи на Македонија ја бришеле додавката „Северна“ од новото уставно име на плакатите со кои се најавува вечерашниот квалификациски фудбалски натпревар ...

ФОТО:Елмас порача, Словенија фаворит? Да, само на хартија !

AKO - 24.03.2019

Елиф Елмас е предводник на новата генерација на фудбалери кои се иднината на македонскиот фудбал. Скромен и секогаш расположен, Елмас против Летонија постигна два гола и сега е „гладен“ за нов успех.

ФОТО: Калчо поддршка за Македонија пред мечот со Словенија

Спортклуб - 24.03.2019

Репрезентацијата на Македонија по првата победа против Летонија во групата, вечерва гостува во Словенија во второто коло. Очигледно дека во таборот на Македонија владее еуфорија од добриот настап против Летонија, но она што го велат обложувалниците ...

Елмас со порака од Љубљана: Словенија фаворит?! Да, само на хартија!

SportMedia - 24.03.2019

Македонската репрезентација вечерва (20:45 часот) против Словенија на гости го игра вториот квалификациски меч за пласман на ЕУРО 2020 година. Нашите момци зад себе го имаат триумфот над Летонија (3-1), па со голема самодоверба влегуваат во битката ...

СЕДУМ МЕЧЕВИ БЕЗ ПОБЕДА: Словенија е во лоша серија!!!

SportMedia - 24.03.2019

За разлика од Македонија, која на последните седум мечеви има шест победи и само еден пораз, Словенија е во крајно лоша серија. Имено избраниците на Матјаж Кек, немаат победа на последните седум мечеви.

Македонскиот глас утре ќе „ЕЧИ” во Љубљана, 2000 фанови ќе навиваат за МАКЕДОНИЈА !

Магазин - 23.03.2019

Утревечер на трибините на „Стожице“ во Љубљана, нашата фудбалска репрезентација ќе има најголема поддршка на натпреварот. Утре на трибините на „Стожице„ во Љубљана, се очекуваат околу 2.000 македонски фанови да пристигнат на натпреварот меѓу ...