TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Специјалниот Bugatti Chiron Sport „110 Ans Edition“

Кајгана - 11.02.2019

Францускиот производител на суперавтомобили Bugatti годинава одбележува 110 години од основањето на компанијата, и по повод овој јубилеј ќе ја претстави специјалната верзија на моделот Chiron, наречена „110 Ans Edition“.

Бугати со нов автомобил го прослави 110. роденден- чини 16 милиони евра

Канал5 - 11.02.2019

Бугати се реши својот 110. роденден да го прослави со специјална верзија на моделот Хирон. Серијата е ограничена на само 20 примероци и е базирана на спортската изведба на овој суперавтомобил.

Bugatti го слави 110-от роденден со ново лимитирано издание

Додај Гас - 11.02.2019

Наместо роденденска торта, пред нас е специјална изведба на Chiron Серијата е ограничена на 20 примероци и е заснована на Sport изведбата, што значи дека има дополнителни избрусени перформанси.

Ќе ги има само 20: Bugatti Chiron Sport "110 Ans Edition" (фото)

Канал5 - 10.02.2019

Bugatti го прославува својот 110 роденден со специјална верзија на моделот Chiron. Chiron Sport "110 Ans Edition" ќе биде заснован на регуларниот zasnovan je Bugattiju Chiron Sport, а ќе биде достапен исклучиво во “метално сина“ боја, како и со ...

Ѕверка од 1.500 коњски сили за 110 години Bugatti

Курир - 10.02.2019

Славната француска автомобилска компанија Bugatti го претстави „ѕверот“ Chiron Sport по повод својот 110. роденден. По повод роденденот, за само 20 најсреќни (најбрзи) купувачи компанијата го подготви специјалното издание на моделот Chiron Sport што ...

Специјално издание по повод 110 години од брендот – ќе ги има само 20 вакви

Таратур - 11.02.2019

Култниот спортски автомобилски бренд Bugatti го одбележува свеото 110-годишно постоење, па по тој повод ќе пушти во оптек лимитирана специјална верзија на моделот Chiron. Chiron Sport „110 Ans Edition” ќе биде заснован на регуларниот Bugattiju ...