TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бегалец од затвор приведен и ќе издржува казна од две години и девет месеци

Скопје инфо - 29.05.2024

На 28 мај 2024 во 02:20 часот, полицијата во Кичево го приведе 23-годишниот А.А. од Кичево. Тој бил баран по потерница од Основниот суд Кичево за бегство од затворот Идризово, каде што издржувал казна од две години и девет месеци за разбојништво и ...

Фатен бегалец од „Идризово“

Локално - 29.05.2024

На 28.05.2024 во 02.20 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го приведоа А.А.(23) од Кичево. Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основен суд Кичево поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор ...

Приведен бегалец од затвор, издржува казна од две години и девет месеци

Сител - 29.05.2024

На 28.05.2024 во 02.20 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го приведоа А.А.(23) од Кичево. Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основен суд Кичево поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор ...

Приведен бегалец од затвор

Макфакс - 29.05.2024

Синоќа во 02.20 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го приведоа А.А.(23) од Кичево. Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основен суд Кичево поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор ...

Приведен бегалец од затвор

Опсервер - 29.05.2024

Синоќа во 02.20 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го приведоа А.А.(23) од Кичево. Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основен суд Кичево поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор ...

Приведен 23-годишен бегалец од Кичево

Скопје1 - 29.05.2024

На 28.05.2024 во 02.20 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го приведоа А.А.(23) од Кичево. Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основен суд Кичево поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор ...

Приведен бегалец, бил осуден на казна затвор од две години и девет месеци

Слободен Печат - 29.05.2024

Дваесет и тригодишен жител на Кичево баран со потерница е приведен синоќа и спроведен во затворот „Идризово“ за доиздржување на казната. Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основен суд Кичево поради бегство од затворот Идризово, каде ...

Приведен бегалец од затвор, вратен во „Идризово“

Press24 - 29.05.2024

Дваесет и тригодишен жител на Кичево баран со потерница е приведен синоќа и спроведен во затворот „Идризово“ за доиздржување на казната. - На 28.05.2024 во 02.20 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го приведоа А.А.