TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пике му одговори на Куман: Не го облекувам овој дрес да бидам втор или трет!

Спортски - 24.09.2021

Барселона вчера доживеа нов кикс одигрувајќи 0:0 против Кадис во 5. коло од Ла Лига и со ова реми каталонскиот гигант веќе има седум бодови помалку од водечкиот Реал. Има Барселона натпревар помалку, но со оглед на играта и начинот на кои губат ...

Куман најде причина за ремито кај Кадис: Во оваа земја те исклучуваат за ништо!

Спортманија

Барселона мизерна, киксна против Кадиз, отказот се подготвува за Куман

Дриблинг

Барса не личи на ништо, никако не може да го победи Кадис

Спортклуб

ВИДЕО: Нова тешка ноќ за Куман, Барса пак разочара и не го победи ниту Кадиз

Gol.mk

ВИДЕО: Нова тешка ноќ за Куман, Барса пак разочара и не го победи ниту Кадиз

Курир

Куман веќе се пакува: Бледата Барса остана без победа и против Кадиз (ВИДЕО)

Sport 1

Слободен Печат Дерби Екипа Спортманија SportMedia 24Фудбал МКД Спортманија

Судијата му даде црвен картон на Куман, ќе добие ли црвен картон и од Лапорта?

24Фудбал - 24.09.2021

Барселона синоќа се претстави во уште едно бледо издание, одигра само 0-0 на гостувањето кај Кадиз, притисокот над Куман се зголемува до степен што некои тврдат дека Холанѓанецот нема да го дочека следниот натпревар.

Роберто Мартинез: Барселона? Немам коментар

Спортски

Лапорта се огласи за иднината на Куман пред „финалето“ со Кадиз

Дерби

Лапорта ја коментираше иднината на Куман и испрати порака до Холанѓанецот

24Фудбал

Лапорта со порака до Куман: Во Барса не се важни само резултатите, туку и стилот на игра

МКД

Лапорта „се заканува“ отворено на Куман

Sport M

Барса лани загуби во Кадис, а нов пораз на тој стадион сега ќе значи и заминување на Куман

Спортманија

Спортски Спортклуб Дерби Точка Дриблинг Локално Дриблинг Локално