TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ни таа не чекаше долго - повеќе не е сама во станот по разводот со Дарко Лазиќ

Press24 - 12.01.2018

После сите скандали околу Дарко Лазиќ, Ана Севиќ и нивниот развод, кај нив се случиле големи промени. Во станот во кој таа живееше со својот сопруг Дарко Лазиќ се вселила нејзината мајка, која 1 прави друштво и ѝ омага да го преболи тешкиот период.

Се разведува Дарко Лазиќ: На сопругата и припаѓа стан од 300.000 евра

Хитпортал - 12.01.2018

Пејачот Дарко Лажиќ поминува низ вистинска животна драма. Откако во јавноста се појавија снимките на кои конзумира дрога, потоа српските медиуми напишаа дека на свадбата на неговиот брат изгубил свет откако претерал мешајќи дрога и алкохол, следно ...

Дарко Лазиќ скапо го плаќа бурниот живот: Пејачот претерал и на свадбата на својот брат, лекарите веднаш му го испрале ...

Курир - 12.01.2018

Имено пејачот толку многу претерал на свадбата кај својот брат што завршил во болница на перење на желудникот, дознаваат српските медиуми. Пејачот кој е во центарот на скандалите овие денови поради снимката која се појави во јавноста на која тој ...

Скандалите се нижат: Српскиот пејач по дрогата, направил и сообраќајка

Сител - 12.01.2018

Српскиот пејач Дарко Лазиќ кој деновиве е топ тема бидејќи беше фатен со дрога и се разведува од сопругата, направил уште еден скандал периодов, кога имал сообраќајка. Дарко на пат од Виена до Белград го удрил новото луксузно возило кое го купил за ...

Дарко Лазиќ уништи „шкода“ вредна 35.000 евра што ја купил од полициски генерал

Репортер - 12.01.2018

Српскиот пејач Дарко Лазиќ го уништи автомобилот марка „шкода суперб“, вреден 35.000 евра, додека од Виена се враќал во Белград. Лазиќ „шкодата“ ја купил од поранешниот началник на сообраќајната полиција Драгиша Шимиќ пред месец дена, а ова му е ...

Семејството на пејачот распали по српската водителка: "Добар ти беше кога му ги трошеше парите"

Сител - 11.01.2018

По скандалот кој излезе во јавноста за пејачот од Србија, Дарко Лазиќ, кој беше фатен со кокаин, се огласи и неговото семејство и распали по неговата сопруга, водителката и пејачка Ана Севиќ.

Бабата на Дарко Лазиќ, Милка, тврди дека Ана Севиќ го оставила без динар

Репортер - 11.01.2018

Ана Севиќ го оставила Дарко без динар, така барем тврди баба му Милка. – Дарко ѝ беше добар додека можеше да ги троши неговите пари, а поради неа сега нема ни динар. Сè му потроши. Станот во кој живеат го плати 300.000 евра.

ФОТО: Погледнете како изгледа станот од 300.000 евра кој Дарко ѝ го остави на Ана после разводот

Курир - 13.01.2018

Пејачот Дарко Лазиќ поминува низ вистинска животна драма. Откако во јавноста се појавија снимките на кои конзумира дрога, потоа српските медиуми напишаа дека на свадбата на неговиот брат изгубил свет откако претерал мешајќи дрога и алкохол, следно ...

Дарко Лазиќ претерал и на свадбата на својот брат, лекарите веднаш му го испрале желудникот

Република - 12.01.2018

Пејачот кој е во центарот на скандалите овие денови поради снимката која се појави во јавноста на која тој јасно се гледа како шмрка кокаин, овој пат повторно ја бранува целата јавност. Имено пејачот толку многу претерал на свадбата кај својот брат ...

Српскиот пејач по дрогата, направил и сообраќајна несреќа, а кога ќе дознаете од кого го купил луксузниот автомобил се ...

Курир - 13.01.2018

Српскиот пејач Дарко Лазиќ кој деновиве е топ тема бидејќи беше фатен со дрога и се разведува од сопругата, направил уште еден скандал периодов, имал и сообраќајка. Српскиот пејач Дарко Лазиќ кој деновиве е топ тема бидејќи беше фатен со дрога и се ...

Дарко Лазиќ скапо го плаќа бурниот живот: Пејачот претерал и на свадбата на својот брат, лекарите веднаш му го испрале ...

Скопје24 - 12.01.2018

Пејачот кој е во центарот на скандалите овие денови поради снимката која се појави во јавноста на која тој јасно се гледа како шмрка кокаин, овој пат повторно ја бранува целата јавност. Имено пејачот толку многу претерал на свадбата кај својот брат ...