TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лиле Стефанова 5 часа на распит во јавното обвинителство

24 Вести - 13.08.2019

Она што година ипол јавноста не го знаеше за Империја, обвинителката Лиле Стефанова како сведок го раскажувала пет часа на распит кај колешката Ивана Трајчева. Стефанова на излегување само потврди дека споделила се што знае, без да открие детали.

Стефанова по распитот: Се што знам споделив со надлежниот обвинител

Канал5 - 13.08.2019

Нови 30 дена притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милевски, им одреди Кривичниот суд на осомничените во случајот Рекет. Во меѓувреме, за аферата која со денови ја тресе Македонија, пет часа сведочеше обвинителката Лиле Стефенова.

Обвинителката Стефанова сведочеше за случајот ,,Рекет‘‘

Сител - 13.08.2019

Лиле Стефанова од СЈО не открива на кои прашања одговарала во обвинителството за организиран криминал и корупција. Вели во интерес на истрагата не може да открива детали од распитот. Цели пет часа Стефанова одговарала на прашања од обвинителката ...

Стефанова сведочеше за „Рекет“: Им кажав сѐ што знам!

Алсат-М - 13.08.2019

Пет часа во Обвинителството за организиран криминал, обвинителката Лиле Стефанова од СЈО раскажуваше што знае за случајот „Рекет“. Ако пред колегите како сведок имала што да каже, пред камерите кажа малку.

Стефанова: Во Обвинителството дадов исказ како сведок за случајот „Рекет“

Нова ТВ - 13.08.2019

Обвинителката на СЈО Лиле Стефанова по 5 часа колку што даваше исказ во Обвинителството за организиран криминал кажа дека „се што знаеле кажала пред обвинителката“. „Сосема сум свесна за огромниот интерес што го има јавноста за истрагата „Рекет“ и ...

Стефанова на распит во Обвинителството за „Рекет“

Алфа - 13.08.2019

По речиси 5 часа минати во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, каде во улога на сведок даваше исказ за случајот „Рекет“, обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, застана пред повеќе од 10 камери кои од 9 часот наутро ја чекаа на ...

Стефанова: Чифлиганец мене не ме демантирал

Фокус - 13.08.2019

По пет часа заврши исказот кој обвинителката Лиле Стефанова го даде денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција. Толку траеше сведочењето на Стефанова за случајот „Рекет“, во кој е вмешана специјалната јавна обвинителка, Катица ...

Никој не ме демантираше дека Камчев и Панделески преку Чифлиганец се обидоа да влијаат на „Империја“, кажа ...

Сакам да кажам - 13.08.2019

По пет часа распит од страна на обвинителката за организиран криминал и корупција Ивана Трајчева, обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води предметот „Империја“ го напушти обвинителството.

Стефанова не открива детали од распитот во Обвинителството

Сител - 13.08.2019

Пет часа траеше распитот на Обвинителката Лиле Стефанова за случајот „Рекет“. Во изјава за медиумите таа вели дека не може да открие детали од исказот кој го давала како сведок пред Обвинителката Ивана Трајчева.

Стефанова 5 часа даваше исказ за „Рекет“, не кажа детали за сведочењето

МКД - 13.08.2019

Специјалната обвинителка Лиле Стефанова, денеска пет часа сведочеше во Обвинителството за организиран криминал, како сведок во случајот „Рекет“ откако нејзиното име беше споменато во аудио снимките што ги објави италијанскиот весник „Ла верита“.

Стефанова 5 часа даваше исказ за „Рекет“, не кажа детали за сведочењето

Тера - 13.08.2019

Специјалната обвинителка Лиле Стефанова, денеска пет часа сведочеше во Обвинителството за организиран криминал, како сведок во случајот „Рекет“ откако нејзиното име беше споменато во аудио снимките што ги објави италијанскиот весник „Ла верита“.

По пет часа распит, Стефанова не откри детали за исказот во Обвинителството

Мета - 13.08.2019

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова, денеска, излегувајќи од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО-ГОКК) по пет часа распит, не соопшти детали за нејзиниот исказ пред колегите за ...

13 август: Стефанова на распит, продолжен притвор, 18 години рамковен договор, ЦИВИЛ пред старт на семинарот ...

CivilMedia - 13.08.2019

Денешниот распит на обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова во Обвинителството за организиран криминал, за случајот „Рекет“ траел пет часа. „Денеска сум тука во својство на сведок и се што ми е познато за овој случај го изнесов пред надлежниот јавен ...

Стефанова кажала сѐ што има пред обвинителите, пред новинарите не сакаше да зборува

+инфо - 13.08.2019

Речиси пет часа обвинителката Лиле Стефанова беше на распит за случајот „Рекет“ во Обвинителството за организиран криминал и корупција. Таа не сподели информации со медиумите и рече дека сѐ што имала кажала во писмената изјава.

Обвинителката Лиле Стефанова 5 часа даваше исказ во Обвинителство за ,,Рекет“ во својство на сведок

AKO - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова, чие име беше спомнувано во разговорите меѓу Бојан Јовановски и Орце Камчев, 5 часа остана во ОЈО каде даде исказ околу нејзините сознанија за Рекет. Таа рече дека кажала сѐ што знаела и сѐ што ја прашала надлежната ...

Стефанова по распитот се охрабри да излезе пред новинарите, но немаше што да каже

24Инфо - 13.08.2019

По пет часа распит од страна на обвинителката за организиран криминал и корупција обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води предметот „Империја“ го напушти обвинителството. За разлика од вчера и утрово, Стефанова „се охрабри“ да излезе пред ...

Стефанова излезе од ОЈО, крие што сведочела

Слободен Печат - 13.08.2019

„Денеска речиси пет часа давав исказ во својство на сведок. Во интерес на истрагата и моето својство, немам нешто плус да изјавам за јавноста. Се што имав да кажам за случаевите „Империја“ и „Рекет“ кажав во петочниот мој исказ кој на сите вам ви е ...

Обвинителката од СЈО Стефанова дава исказ за случајот „Рекет“

Сител - 13.08.2019

Лиле Стефанова влезе на распит кај Обвинителката за организиран Криминал и Корупција. Својот исказ, Стефанова го дава пред Обвинителката Ивана Трајчева. Стефанова ги одбегна камерите и незабележана влегла во зградата на Обвинителството за ...

Лиле Стефанова веќе четири часа дава исказ, утре на ред е Катица Јанева

Вечер - 13.08.2019

Веќе скоро четири часа во Обвинителството за Организиран криминал во Скопје трае распитот на обвинителката Лиле Стефанова за аферата “Рекет”. Утре, пак, свој исказ за овој случај треба да даде нејзината шефица, обвинителката Катица Јанева.

Стефанова четири часа „пее“ во обвинителство

Слободен Печат - 13.08.2019

Речиси четири часа во седиштето на обвинителството за Организиран криминал во Скопје трае распитот на обвинителката Лиле Стефанова за аферата “Рекет”. Утре, пак треба свој исказ да даде нејзината шефица, обвинителката Катица Јанева.

ЛИЛЕ СТЕФАНОВА: “Сѐ што ми е познато го изнесов пред обвинител”

Магазин - 13.08.2019

По неколку часовниот распит на специјалната јавна обвинителка Лиле Стефановска во Јавното обвинителство, таа со кратка изјава за медиумите рече дека сѐ што имала кажала во писмената изјава во петокот.

(Видео) Лиле Стефанова: Кажав сè што знаев за случајот ,,Рекет”

Макфакс - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција, кој траеше пет часа, рече дека кажала сè што знаела. Таа рече дека пред надлежен обвинител објаснила за предметот ,,Империја” и поврзаноста на предметот ...

Лиле Стефанова: Се што имав да кажам, се кажав

PressingTV - 13.08.2019

Пет часа давав исказ како сведок и се што ми е познато за овој случај го изнесов пред надлежниот јавен обвинител. Имајќи го предвид мојот статус на сведок и тајноста на истрагата, не можам да дадам ниту една друга изјава во однос на она што веќе го ...

ЛИЛЕ СТЕФАНОВА: Се што знаев за „Рекет“ кажав во ЈО

Фактор - 13.08.2019

По неколку часовниот распит на специјалната јавна обвинителка Лиле Стефановска во Јавното обвинителство, таа со кратка изјава за медиумите рече дека денес дошла во својство на сведок и се што и било познато за случајот дала исказ.

Обвинителката Лиле Стефанова денеска на распит за „Рекет“

+инфо - 13.08.2019

Стефанова е втора обвинителка од СЈО која ќе дава исказ откако вчера тоа го направи Елизабета Јосифоска. Обвинителката Лиле Стефанова за денеска во 9.30 часот има покана за сослушување во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за ...

Стефанова на распит во Обвнителството, втор ден ги избегнува камерите

А1 On - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова од СЈО, дојде на распит во Обвинителството за организиран криминал, но ги избегна новинарските екипи и камерите. Таа не влезе од службениот, а ниту низ влезот за странки кој е затворен.

Стефанова сведочи за „Рекет“, новинарите ја чекаат пред врата

+инфо - 13.08.2019

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција во моментов тече сослушувањето на Лиле Стефанова за случајот „Рекет“. Покана треба да добие и специјалната обвинителка Катица Јанева, но во моментов нема потврда дали таа до неа е ...

Обвинителката Стефанова дојде во ОЈО – Избега од камерите

Слободен Печат - 13.08.2019

Од ЈО засега не откриваат дали и кога ќе биде повикана и специјалната јавна обвинителка Јанева. Обвинителката на СЈО Лиле Стефанова денеска дојде во Одделот за организиран криминал при ОЈО да даде исказ за аферата „Рекет” во која притворени се Бојан ...

Обвинителката Стефанова ќе дава исказ во Јавното обвинителство

Академик - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова, која се споменува во објавените снимки на „Ла верита“, денеска ќе даде исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“.

Стефанова на распит во обвинителството, пак ги избегна новинарите

24Инфо - 13.08.2019

Специјалната обвинителка, Лиле Стефанова во моментов е на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција. Стефанова исто како и вчера на судењето за „Титаник“ ги одбегна камерите и незабележана влегла во зградата на Обвинителството.

Почна распитот на Лиле Стефанова, повикана и Катица Јанева

ТВ21 - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова пристигна во одделението за гонење на висока корупција во Апелационион суд и започнат е распитот во врска со случајот “Рекет”. ТВ21 дознава дека на распит во наредните денови е повикана и специјалната обвинителка Катица ...

Стефанова во ОЈО дава исказ за „Рекет“

Либертас - 13.08.2019

Стефанова ги одбегна камерите и незабележана влегла во зградата на Обвинителството за организиран криминал и ...

Лиле Стефанова ќе даде исказ за „Рекет“ во ЈО

Независен - 13.08.2019

Фото. Б. Грданоски Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова, која го води предметот „Империја“, денеска во Јавното обвинителство треба да даде исказ за случајот „Рекет“. Стефанова и нејзината шефица во СЈО Катица Јанева беа спомнати во снимените ...

УТРИНСКИ ФОКУС: Нова „бомба“ за „Рекет“ - Стефанова се сослушува

Фактор - 13.08.2019

Вести во фокусот на Фактор ова утро ... * Нова „бомба“ за случајот „Рекет“ денеска во 11 часот ќе биде објавена преку радио фрекфенција. *Во меѓувреме во скопското обвинителство трае сослушувањето на обвинителката која е дел од специјалното јавно ...

Тече распитот на обвинителката Стефанова за случајот „Рекет“

Република - 13.08.2019

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова во моментов дава исказ во Обвинителството за организиран криминал и корупција за рекетирањето. Од Обвинителството велат дека распитот на Стефанова, која е повикана во својство на сведок почнал во 9:30 часот ...

Прва обвинителка од СЈО чие име беше спомнато во снимките за „Рекет“ денес на распит во ЈО

Фактор - 13.08.2019

Лиле Стефанова е првата обвинителка од СЈО која ќе даде исказ во врска со случајот „Рекет“. Таа денеска треба да се појави на сослушување, а нејзиното име беше спомнато во првата аудио снимка за случајот Рекет во кој засега двајца осомничени се во ...

Обвинителката Стефанова дојде на распит – сведочи за случајот „Рекет“

Скопје1 - 13.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова денеска сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, во врска со истрагата за случајот „Рекет“, во кој засега осомничени се Бојан Јовановски и Зоран Милевски- Кичеец.

Обвинителката Лиле Стефанова утрово ќе сведочи во Обвинителството за „Рекет“

PressingTV - 13.08.2019

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова утрово ќе сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во рамки на истрагата за случајот „Рекет“. Повикот за нејзино сведочење уследи откако јавно објави дека во одредени ...

Обвинителката Стефанова ќе даде исказ за „Рекет“

Expres - 13.08.2019

Обвинителката на СЈО, Лиле Стефанова, задолчена за предметот „Империја”, денеска е повикана во Јавното обвинителство да даде исказ за случајот „Рекет”. Стефанова и шефицата н а СЈО, Катица Јанева, беа спомнати во снимените разговори и видеата што ги ...

Обвинителката Стефанова денес ќе даде исказ за случајот „Рекет“

Курир - 13.08.2019

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова денеска ќе сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во врска со истрагата за случајот „Рекет“. Во овој случај засега осомничени се Бојан Јовановски и Зоран Милевски- Кичеец на кои ...

Обвинителката на СЈО Лиле Стефанова утре на распит за случајот „Рекет“

Сител - 12.08.2019

Шефицата на СЈО во оставка, Катица Јанева, го заврши летниот одмор. Денеска, таа е на своето работно место, потврдуваат од специјалното обвинителство. Работните активности продолжија и за обвинителката Лиле Стефанова.

Одбраната во „Титаник“ користејќи го „Рекет“ бараше одлагање на рочиштето

Алсат-М - 12.08.2019

„Титаник“ го врати СЈО во судница – по обелоденувањето на скандалот „Рекет“, пред обвинетите за изборни нерегуларности се појави обвинителката Лиле Стефанова. Таа е во фокусот на јавноста како главен обвинител во Империја во кој осомничен е Орце ...

КОЛЕ МАНЕВ: Сега ви се важни вашето име и чест, а кога го продававте името на државата?

Денешен - 12.08.2019

Коле Манев Само што пукна аферата ,,Рекет“ со приведувањето на Бојан Јовановски алиjас ,,Боки Тредичи“ и неговиот соработник во сенка, Зоран Милески познат како ,,Зоки Кичеец“, многумина од обвинителската ергела на СЈО, на чело со шефицата Катица ...

Стефанова не зборува пред да даде исказ за „Рекет“- скандалот не е причина за одложување на „Титаник“

Алфа - 12.08.2019

Обвинителката Лиле Стефанова ги избегна медиумите, за потоа да се оправда дека не сакала да зборува пред камерите додека не даде исказ во Обвинителството. А последните моменти и скандалите со случајот „Рекет“, кои се објавија во јавноста, за судот ...

Обвинителката Стефанова сведочеше за случајот ,,Рекет‘‘

4NEWS - 13.08.2019

Лиле Стефанова од СЈО не открива на кои прашања одговарала во обвинителството за организиран криминал и корупција. Вели во интерес на истрагата не може да открива детали од распитот. Цели пет часа Стефанова одговарала на прашања од обвинителката ...

ЈО: Исказ ќе дадат сите замешани во случајот „Рекет“

МКД - 12.08.2019

Од обвинителството гонење на организиран криминал и корупција официјално за МКД.мк потврдуваат дека засега повикана да даде исказ за „Рекет" е обвинителката на СЈО Лиле Стефанова. Обвинителката Вилма Русковска е на одмор, а на работа се враќа ...

Јанева се уште не е повикана во Обвинителство

PressingTV - 12.08.2019

Држабвниот јавен обвинител Љубомир Јовевски не открива дали и кога ќе биде повикана и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Обвинителството. „Обвинителството заради доверливоста и успешно водење на истрагата не соопштува однапред кои ...

Стефанова утре ќе даде исказ за „Рекет“, ЈО не открива дали и кога ќе биде повикана Јанева

Независен - 12.08.2019

Фото: Б. Грданоски Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова, која го води предметот „Империја“, е повикана утре во Јавното обвинителство да даде исказ за случајот „Рекет“, потврди за МИА државниот јавен обвинител Љубомир Јовески.

Стефанова избега од камерите пред суд, утре оди во Обвинителство да даде исказ

PressingTV - 12.08.2019

Обвинителката на СЈО денеска дојде на судењето за случајот Титаник, но избга од новинарите и камерите. Таа ги избегна камерите и влезе од споредниот влез на Судот. За потсетување, досега одекнаа три снимки за Рекет.

Стефанова ги избегна камерите, не сака да коментира за „Рекет” оти е повикана да биде сведок

А1 On - 12.08.2019

Обвинителката на СЈО, Лиле Стефанова не сака да коментира ништо за случајот „Рекет”, бидејќи е повикана на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција во својство на сведок.