TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кои судии ќе ги судат предметите на СЈО, Сопот, Шпион, Монструм?

24 Вести - 12.01.2018

Кривичниот суд го објави имињата на судиите кои ќе ги судат предметите на Специјалното јавно обвинителство, како и судењата случаите Сопот, Монструм и Шпион. Предметите се распределени според АКМИС – системот за управување со судски предмети и ...

Кривичниот суд ги објави судиите кои ќе им судат на Груевски и останатите обвинети од СЈО

Либертас - 12.01.2018

Кривичниот суд денеска ги објави имињата на судии кои според новиот распоред на претседателот на судот, Иван Џолев ќе ги водат предметите на Специјалното јавно обвинителство. Соопштението на судот ви го пренесуваме во целост: Заради интерес на ...

Познати судиите кои ќе одлучуваат за предметите на СЈО

Алсат-М - 12.01.2018

Кривичниот суд објави кои судии ќе ги судат преметите на СЈО и останатите случаи за кои јавноста покажа интерес годинава. Случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро со новиот распоред во Кривичен и автоматската рапределба ...

Судијката Добрила Кацарска ќе му суди на Груевски за „Тенк“ – кривичен го објави распоредот на судии за предметите на ...

Макфакс - 12.01.2018

Основниот суд Скопје 1 на веб-страницата објави кои судии ќе ги судат предметите на специјалното јавно обвинителство и предметите што се од интерес на јавноста откако новиот претседател Иван Џолев на крајот на годината го донесе новиот распоред на ...

Кацарска ќе им суди на Груевски и на Јанкулоска за „мерцедесот“ од 600 илјади евра

Мета - 12.01.2018

Кривичниот суд денеска ги објави имињата на судии кои според новиот распоред на претседателот на судот, Иван Џолев ќе ги водат предметите на Специјалното јавно обвинителство. Така, судијката Добрила Кацарска ќе им суди на поранешниот премиер и лидер ...

Познати судиите кои ќе судат на предметите на СЈО

Стандард - 12.01.2018

Кривичниот суд денеска ги објави имињата на судиите кои ќе ги судат предметите на СЈО. Предметите се распределени според АКМИС – системот за управување со судски предмети и новиот годишен распоред за работа на судиите при Основниот суд Скопје 1 – ...

Кои судии ќе им судат на обвинетите од СЈО?

+инфо - 12.01.2018

На Груевски ќе му судат Кацарска и Јосифов, а на Мијалков и Јанкуловска Бегтовиќ. „Шпион“ и „Сопот“ се паднале кај судијата Туфегџиќ. Основниот суд Скопје 1 објави кај кои судии се распоредени предметите на Специјалното јавно обвинителство.

Кои судии ги добија предметите на СЈО со новиот годишен распоред

Телма - 12.01.2018

Одделение за организиран криминал и корупција: КОК бр. 51/17 од обвинителството означен како „Тарифа“ – судија Софче Гаврилова – Ефремова. КОК бр. 60/17 од обвинителството означен како „Трезор“ – судија Џанета Бегтовиќ. КОК бр.

Познати судиите кои ќе одлучуваат за Смилковско, Сопот, мерцедесот…

Фокус - 12.01.2018

Кривичниот суд денеска ги објави имињата на судиите кои ќе судат во предметите на СЈО. Случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско езеро со новиот распоред во Кривичен и автоматската рапределба преку АКМИС системот ќе го суди, судијата ...

Судијката Добрила Кацарска ќе му суди на Груевски за Мерцедесот од 600.000 евра

А1 On - 12.01.2018

Основниот суд Скопје 1 на веб-страницата објави кои судии ќе ги судат предметите на специјалното јавно обвинителство и предметите кои се од интерес на јавноста, откако новиот претседател Иван Џолев на крајот на годината го донесе новиот распоред на ...

Кацарска ќе им суди на Груевски и на Јанкулоска за „мерцедесот“ од 600 илјади евра

Слободен Печат - 12.01.2018

Кривичниот суд денеска ги објави имињата на судии кои според новиот распоред на претседателот на судот, Иван Џолев ќе ги водат предметите на Специјалното јавно обвинителство. Така, судијката Добрила Кацарска ќе им суди на поранешниот премиер и лидер ...

Кои судии ќе ги судат предметите на СЈО, Сопот, Шпион, Монструм?

Локално - 12.01.2018

Кривичниот суд го објави имињата на судиите кои ќе ги судат предметите на Специјалното јавно обвинителство, како и судењата случаите Сопот, Монструм и Шпион, информира ТВ24. Предметите се распределени според АКМИС – системот за управување со судски ...

Кривичниот суд ги објави судиите кои ќе ги водат предметите на СЈО

Република - 13.01.2018

Кривичниот суд денеска ги објави имињата на судии кои според новиот распоред на претседателот на судот, Иван Џолев ќе ги водат предметите на Специјалното јавно обвинителство. Соопштението на судот ви го пренесуваме во целост: Заради интерес на ...

Судијката Кацарска која обвинуваше за местење предмети на рака ќе му суди на Груевски за „Тенк“

МКД - 13.01.2018

Кривичниот суд ги објави имињата на судиите кои ќе судат во предметите на СЈО кои треба да стартуваат кон крајот на јануари. На поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски за случајот со набавката на луксузниот ...

Судијката Добрила Кацарска ќе го суди Груевски за „Тенк“ – кривичен го објави распоредот на судии за предметите на СЈО

Кајгана - 12.01.2018

Основниот суд на веб-страницата објави кои судии ќе ги судат предметите на специјалното јавно обвинителство и предметите кои се од интерес на јавноста, откако новиот претседател Иван Џолев на крајот на годината го донесе новиот распоред на судии.

Ова се судиите што ќе ги судат предметите на СЈО

Вечер - 13.01.2018

Кривичниот суд денеска ги објави имињата на судии кои според новиот распоред на претседателот на судот, Иван Џолев ќе ги водат предметите на Специјалното јавно обвинителство. Соопштението на судот ви го пренесуваме во целост: Заради интерес на ...

Судијката Добрила Кацарска ќе го суди Груевски за „Тенк“ – кривичен го објави распоредот на судии за предметите на СЈО

Вечер - 12.01.2018

Основниот суд Скопје 1 на веб-страницата објави кои судии ќе ги судат предметите на специјалното јавно обвинителство и предметите кои се од интерес на јавноста, откако новиот претседател Иван Џолев на крајот на годината го донесе новиот распоред на ...

Судијката Добрила Кацарска ќе го суди Груевски за „Тенк“ – кривичен го објави распоредот на судии за предметите на СЈО

Точка - 12.01.2018

Основниот суд Скопје 1 на веб-страницата објави кои судии ќе ги судат предметите на специјалното јавно обвинителство и предметите кои се од интерес на јавноста, откако новиот претседател Иван Џолев на крајот на годината го донесе новиот распоред на ...