TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Копа Либертадорес: Светот не можеше да посака поголем дуел во финалето од Бока Јуниорс – Ривер Плата

Спортски - 09.11.2018

Доцна вечерта во среда од 21:00 часот очите на целокупната светска фудбалска јавност ќе бидат вперени кон Јужна Америка. Се игра големото финале на панданот на Лигата на Шампиони на овој континент – Копа Либертадорес.

Нова фудбалска треска: Сити-Јунајтед, Милан-Јуве, Бока-Ривер...! (ВИДЕО)

SportMedia - 09.11.2018

Нема сомнение дека можеби европските дерби натпревари како на пример Милан-Јувентус, Манчестер Сити-Манчестер Јунајтед, Монако-ПСЖ, Борусија Дортмунд-Баерн Минхен се поинтересни од оние во Јужна Америка, но дефинитивно посебно треба да се истакне и ...

Грозницата за Суперкласико го тресе Буенос Аирес: Месар ја крена цела Аргентина на нозе!

Sport 1 - 09.11.2018

Првото финално суперкласико, помеѓу Бока јуниорс и Ривер плејт во битката за јужноамериканската титула во Купот Либертадорес со нетрпение се очекува во Буенос Аирес, но и во цел свет, а аргентинската престолнина деновиве ја тресе фудбалска грозница.

Буфон има една желба пред повлекување од фудбалот

OhridNews - 08.11.2018

Италијанскиот чувар на мрежата Џиџи Буфон во скоро време нема да се повлече од фудбалот. Тој обеделодени дека пред да заврши со активното играње фудбал има желба да брани во Бока Јуниорс. Буфон со полни 40 години е дел од францускиот гигант Пари ...

Буфон не сака во „пензија“, сака во Бока, во Аргентина

Макфакс - 08.11.2018

Фудбалската голманска легенда Џанлуиџи Џиџи Буфон нема намера да се „пензионира“ од фудбалот иако има полни 40 години. Сензационалната вест која наоѓа поткрепа во неговата изјава е дека голманот, кој моментно ги брани боите на француски ПСЖ би можел ...

Легендарниот Џиџи пред нов трансфер на 40 години

Кајгана - 08.11.2018

ПСЖ зеде важен бод кај Наполи во Лигата на шампиони и продолжува неговата битка за поминување низ тешката група во која конкуренција му се Ливерпул и Црвена Ѕвезда. Уште една позитивна работа за клубот е враќањето на Џанлуиџи Буфон кој на 40 години ...

Буфон најавува луд трансфер: ПСЖ нема да биде негов последен клуб?!

Спортски - 08.11.2018

ПСЖ освои важен бод на гостински терен кај Наполи во Лигата на шампионите борбата за најтешката група за пласман во следната фаза продолжува. Уште една позитивна работа за „светците“ е што Буфон дебитираше за францускиот шампион во ова ...