TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сериозно горе, забавно долу: Војвотката од Сасекс изненади со изборот на чевли, модните критичари воодушевени

Точка - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс започна со извршување на кралските обврски кои оваа недела ѝ ги додели кралицата Елизабета. Кенсингтонската палата во вторникот објави официјално соопштение во кое пишува дека Меган Маркл ги презема двете обврски од кралицата ...

Меган Маркл доби поголема улога во кралското семејство

+инфо - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл презема сѐ поголема улога во британското кралско семејство, станувајќи заштитничка на четири организации, меѓу кои и Националниот театар. Покрај тоа, британската кралица Елизабета Втора ѝ ја предаде и улогата на ...

Меган Маркл во трудничко фустанче од 200 евра

МакМода - 11.01.2019

Празниците завршија, а првото појавување во јавноста на војвотката од Сасекс во 2019 година, веќе се случи. Во изминатава недела Маркл објави дека ќе биде патрон на неколку организации од областа на уметноста, заштита на животните и секако, модата.

Меган Маркл како стилистка во добротворната организација Smart Works

Stylist - 10.01.2019

Во првото јавно појавување во 2019 година на Војвотката од Сасекс беше објавено дека четири институции во британското кралство ќе бидат под нејзино покровителство. Таа од Кралицата Елизабета II го превзема покронителството на Националниот театар, но ...

Маркл со трудничкото стомаче делеше модни совети (ВИДЕО)

+инфо - 10.01.2019

Меган Маркл им помагаше на жените кои долго време се невработени и спаѓаат во ранлива категорија. Војвотката од Сасекс им делеше и модни совети. Настанот се случи во Лондон, кога Маркл се појави во организацијата Smart Works.

Меган Маркл со огромното трудничко стомаче делеше модни совети за добротворни цели

Црнобело - 10.01.2019

Војвотката од Сасекс денес им помагаше на жените кои долго време се невработени и спаѓаат во ранлива категорија. 37-годишната Меган се појави во организацијата Smart Works, лоцирана во Лондон, која обезбедува високо квалитетна гардероба за интервјуа ...

Првата фотографија од новиот дом на Меган и Хари: Ова дефинитивно никој не го очекувал

Убавина и Здравје - 10.01.2019

Објектот некогаш бил амбар Кога ќе кажеме кралско семејство, обично помислуваме на раскошни тоалети, дворци, скапи вечери и луксузен живот. Сепак, се чини дека Меган Маркл и принц Хари се поголеми љубители на природата отколку на палатата, за што ...

Петте најмоќни црвени креации на Кејт Мидлтон

Женски магазин - 10.01.2019

Кога сака да остави добар впечаток, Кејт Мидлтон користи проверен моден рецепт: впечатлива црвена боја. Модните критичари избраа пет нејзини најмоќни креации. Без оглед дали се во прашање целосно црвени изданија или креации кои подразбираат само ...

Ова е викендичката на Меган Маркл и принцот Хари која чини околу 3 ипол милиони фунти

Вистина.мк - 10.01.2019

По шест месеци од бракот Меган Маркл и принцот Хари имаат три дома. Моментално живеат во Кенсингтонската палата додека чекаат да се реновира нивниот нов дом, „Frogmor hausa“. Но, пред да се преселат во кралската палата, парот изнајми луксузна вила ...

Меган Маркл доби поголема улога во кралското семејство

Локално - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл презема сѐ поголема улога во британското кралско семејство, станувајќи заштитничка на четири организации, меѓу кои и Националниот театар. Покрај тоа, британската кралица Елизабета Втора ѝ ја предаде и улогата на ...

Ако Меган Маркл роди ќерка, таа нема да има кралска титула, еве зошто

МакМода - 09.01.2019

Американската глумица Меган Маркл со венчавањето со принцот Хари стана британска војвотка и членка на кралското семејство, но ако роди ќерка, ќерката нема да добие титула на принцеза. Британскиот закон за кралско наследство се променил во 2013 ...

Продуцентите понудиле милионска сума на пари за Меган Маркл да се врати да глуми

МакМода - 09.01.2019

Британскиот Daily Mail објави дека NBC е подготвен да издвои неверојатна сума на пари за Меган Маркл, барем на неколку минути, повторно да заигра во серијата ‘Suits’ со која се прослави. Преговорите со кралското семејство околу можната соработка со ...

Меган Маркл доби вртоглава понуда: И понудија 6 милиони долари за да се врати во серијата!

Попара - 09.01.2019

Меган Маркл се прослави со улогата на Рејчел Зејн во серијата „Suits“, но по венчавката со принцот Хари, таа го напушти актерството. Според британските медиуми, Меган Маркл и по венчавката со принцот Хари е барана во актерскиот свет.

Милионски хонорар за Меган Маркл ако се појави во последната епизода на „Suits“

Хитпортал - 09.01.2019

Откако се омажи за принцот Хари, Меган Маркл ја остави филмската индустрија зад себе. Но последните информации од продуцентите на NBC Universal велат дека се подготвени да понудат огромна сума за хонорар доколку Меган се одлучи да се појави во ...

СУПЕР МАМА: 8 родителски лекции кои треба да ги научите од Кејт Мидлтон

Женски магазин - 09.01.2019

Со три деца и кралска позиција, успешно се бори со сите кралски и семејни обврски па Кејт може да ја сметаме за супержена и супермама. Секој кој мисли дека кралскиот живот нема баш никакви врски со нашите „обични“ животи, тој уште не ја запознал ...

(ФОТО) Вака изгледа викендичката на принцот Хари и Меган Маркл вредна 2,5 милиони фунти

Екран - 09.01.2019

Британските медиуми ја разоткриле скриената селска оаза, наводно, омиленото место на сопружниците принцот Хари и Меган Маркл. Славнито здание од 18. век е нивна нова викендичка во која отседнуваат нивни славни пријатели и холивудски ѕвезди.

Меган Маркл доби понуда од шест милиони долари за да глуми во серија

Вистина.мк - 09.01.2019

Улогата на Рејчел Зејн ја прослави Меган Маркл, а откако се омажи за принцот Хари се откажа од актерската кариера. Деновиве Меган доби повторно понуда да се врати на ТВ екраните. Продуцентите се надеваат дека можеби ќе ја прифати понудата, иако ...

(ФОТО) Ѕирнете во викендицата на Меган и Хари вредна 3 милиони евра

Женски магазин - 09.01.2019

Уште едно луксузно здание е додадено на листата со недвижнини во сопственост на принцот Хари и Меган Маркл, пишуваат британските медиуми. Новото омилено место на кралската двојка наводно чини скоро 3 милиони евра, а станува збор за адаптиран замок ...

Росамунд Пике или Меган Маркл?

Fashionel - 09.01.2019

Денешниот стилски двобој е помеѓу актерката Росамунд Пике и Меган Маркл. И двете носат креација од дизајнерката Емилјиа Викстед. Се работи за миди фустан, кој има ролка и куси ракави. Долниот дел е широк и од парчиња, а фустанот е сечен и на ...

Кејт Мидлтон денес слави роденден: 10 работи кои не ги знаете за неа

Женски магазин - 09.01.2019

Војвотката Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, денес полни 37 години. Овие 10 работи за Кејт ретко кој ги знае, а ние ви ги откриваме токму на нејзиниот роденден. Целиот текст на ...

Првата фотографија од новиот дом на Меган и Хари – oва дефинитивно никој не го очекувал

Сител - 10.01.2019

Кога ќе кажеме кралско семејство, обично помислуваме на раскошни тоалети, дворци, скапи вечери и луксузен живот. Сепак, се чини дека Меган Маркл и принц Хари се поголеми љубители на природата отколку на палатата, за што сведочи и првата фотографија ...

Меган Маркл доби поголема улога во кралското семејство

А1 On - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл презема сѐ поголема улога во британското кралско семејство, станувајќи заштитничка на четири организации, меѓу кои и Националниот театар. Покрај тоа, британската кралица Елизабета Втора ѝ ја предаде и улогата на ...

Меган Маркл доби вртоглава понуда за да глуми во серија

Курир - 09.01.2019

Улогата на Рејчел Зејн ја прослави Меган Маркл, а откако се омажи за принцот Хари се откажа од актерската кариера. Деновиве Меган доби повторно понуда да се врати на ТВ екраните. Продуцентите се надеваат дека можеби ќе ја прифати понудата, иако ...

ФОТО: Прва фотографија од новиот дом на Меган и Хари- oва дефинитивно никој не го очекувал

Курир - 11.01.2019

Кога ќе кажеме кралско семејство, обично помислуваме на раскошни тоалети, дворци, скапи вечери и луксузен живот. Сепак, се чини дека Меган Маркл и принц Хари се поголеми љубители на природата отколку на палатата, за што сведочи и првата фотографија ...

Меган Маркл доби поголема улога во кралското семејство

Опсервер - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл презема сѐ поголема улога во британското кралско семејство, станувајќи заштитничка на четири организации, меѓу кои и Националниот театар. Покрај тоа, британската кралица Елизабета Втора ѝ ја предаде и улогата на ...

Меган Маркл доби поголема улога во кралското семејство

Курир - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл презема сѐ поголема улога во британското кралско семејство, станувајќи заштитничка на четири организации, меѓу кои и Националниот театар. Покрај тоа, британската кралица Елизабета Втора ѝ ја предаде и улогата на ...

Меган Маркл доби поголема улога во кралското семејство

Либертас - 11.01.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл презема сѐ поголема улога во британското кралско семејство, станувајќи заштитничка на четири организации, меѓу кои и Националниот театар. Покрај тоа, британската кралица Елизабета Втора ѝ ја предаде и улогата на ...