TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Apple“ може да изгуби милијарди поради коронавирусот

Локално - 18.02.2020

„Apple“ мораше да ги затвори сите продажни места во Кина, седиштето на компанијата во оваа земја, поради коронавирусот, а склопувањето на нивните уреди, кое претежно се прави во Кина, сега е во опасност.

Apple ќе го претстави поевтиниот iPhone 9 na 31. март?

USB - 18.02.2020

Веќе некое време кружат гласини дека Apple планира да претстави нов подостапен iPhone, под името iPhone 9 или iPhone SE 2. Германскиот сајт iphone-ticker.de сега тврди дека уредот ќе биде најавен на медиумски настан на 31. март.

Дури и производството и продажбата на Ајфон се погодени заради Коронавирусот

Канал5 - 18.02.2020

Компанијата Епл соопшти денес дека производството и продажбата на Ајфон е погодена заради Коронавирусот, како и дека испораките ширум светот привремено ќе бидат ограничени. Произведувачот на Ајфон е првата голема американска компанија која соопштила ...

31-ви март се најавува како можна дата за претставување на поевтиниот iPhone модел

Smartportal - 18.02.2020

Овој телефон, со iPhone SE2 или iPhone 9 како можни имиња, треба да стане достапен во продажба од 3-ти април Минатата година повеќе пати можевме да прочитаме дека Apple ја планира втората генерација од нивниот поевтин iPhone кој го носеше името ...

„Епл“: Се соочуваме со тешкотии при испораките на Ајфон поради новиот коронавирус

Сител - 18.02.2020

Технолошкиот гигант на „Епл“ предупредува дека се соочува со „тешкотии во испораките на Ајфон“ поради затворањето на голем број фабрики во Кина како дел од карантинот против „Ковид-19“, објави „Гардијан“.

„Епл“: Се соочуваме со тешкотии при испораките на Ајфон поради новиот коронавирус

Опсервер - 18.02.2020

– Технолошкиот гигант на „Епл“ предупредува дека се соочува со „тешкотии во испораките на Ајфон“ поради затворањето на голем број фабрики во Кина како дел од карантинот против „Ковид-19“, објави „Гардијан“.

„Епл“ се соочува со тешкотии во испораките на Ајфон поради коронавирусот

Слободен Печат - 18.02.2020

Технолошкиот гигант „Епл” предупредува дека се соочува со „тешкотии во испораките на Ајфон” поради затворањето на голем број фабрики во Кина како дел од карантинот против „Ковид-19″, објави „Гардијан”.

„Епл“: Се соочуваме со тешкотии при испораките на Ајфон поради новиот коронавирус

Кумановски м. - 18.02.2020

Технолошкиот гигант на „Епл“ предупредува дека се соочува со „тешкотии во испораките на Ајфон“ поради затворањето на голем број фабрики во Кина како дел од карантинот против „Ковид-19“, објави „Гардијан“.

„Епл“: Се соочуваме со тешкотии при испораките на Ајфон поради новиот коронавирус

А1 On - 18.02.2020

Технолошкиот гигант на „Епл“ предупредува дека се соочува со „тешкотии во испораките на Ајфон“ поради затворањето на голем број фабрики во Кина како дел од карантинот против „Ковид-19“, објави „Гардијан“.

„Епл“: Се соочуваме со тешкотии при испораките на Ајфон поради новиот коронавирус

MakPress - 18.02.2020

Технолошкиот гигант на „Епл“ предупредува дека се соочува со „тешкотии во испораките на Ајфон“ поради затворањето на голем број фабрики во Кина како дел од карантинот против „Ковид-19“, објави „Гардијан“.

Apple се соочува со тешкотии при испорака на iPhone поради коронавирусот

USB - 18.02.2020

Технолошкиот гигант на Apple предупредува дека се соочува со „тешкотии во испораките на iPhone” поради затворањето на голем број фабрики во Кина како дел од карантинот против „Ковид-19“, објави „Гардијан“.

„Епл“ sе соочува со тешкотии при испораките на Ајфон поради новиот коронавирус

Вечер - 18.02.2020

Технолошкиот гигант на „Епл“ предупредува дека се соочува со „тешкотии во испораките на Ајфон“ поради затворањето на голем број фабрики во Кина како дел од карантинот против „Ковид-19“, објави „Гардијан“.