TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Несреќа во домот - маж од Пробиштип заврши во болница

Сител - 14.02.2018

Маж на возраст од 68 години доживеа несреќа во семејниот дом. Како што информираат од полицијата,во понеделникот околу 23 часот, пријавено е дека Б.Ј.(68) од Пробиштип паднал од скали пред семејната куќа, при што се здобил со тешки телесни повреди ...

Бизарна несреќа во Пробиштип, завршил со скршен череп

Press24 - 14.02.2018

Околу 23 часот синоќа се случила бизарна несреќа во Пробиштип. Во полиција било пријавено дека 68-годишниот Б.Ј. од Пробиштип паднал од скали пред семејната куќа, при што се здобил со тешки телесни повреди.

Паднал од скали пред куќата, тешко поврден маж

МКД - 14.02.2018

На 12 февруари околу 23 часот, пријавено е дека Б.Ј.(68) од Пробиштип паднал од скали пред семејната куќа, при што се здобил со тешки телесни повреди, скршеница на основа на черепот констатирана во Клиничка болница Штип, соопшти полицијата.