TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен скопјанец: Среде бел ден нападнал полицаец

Press24 - 12.07.2019

Вчера околу 09 часот и 30 минути на улица „54“ во Скопје бил лишен од слобода и приведен М.Р. (32) од Скопје. Имено тој бил уапсен поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Скопјанец уапсен во Кисела Вода, полицијата го барала за издржување казна затвор

Република - 11.07.2019

Синоќа на бул. „Борис Трајковски“ во Скопје, врз основа на судска наредба, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во полициска станица лицето С.П. (43) од Скопје, кој се барал за издржување казна затвор.

Приведен 32 годишен скопјанец кој физички нападнал полициски службеник

Скопје1 - 12.07.2019

На 11.07.2019 година околу 09.30 часот на улица „54“ во Скопје бил лишен од слобода и приведен М.Р. (32) од Скопје, поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Уапсен С.П.(43) од Скопје

Опсервер - 12.07.2019

На 10.07.2019 година во 21.00 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, врз основа на судска наредба, полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во полициска станица лицето С.П.(43) од Скопје, кој се барал за издржување казна ...

Нападнал полицаец и завршил во полициска станица

МКД - 12.07.2019

Вчера во Скопје бил приведен М.Р. (32) од Скопје, поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејства. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава. ...

Уапсен скопјанец, нападнал полицаец

Денешен - 12.07.2019

Вчера околу 09 часот и 30 минути на улица „54“ во Скопје бил лишен од слобода и приведен М.Р. (32) од Скопје. Имено тој бил уапсен поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

М.Р. (32) од Скопје нападнал полицаец

Опсервер - 13.07.2019

На 11.07.2019 година околу 09.30 часот на улица „54“ во Скопје бил лишен од слобода и приведен М.Р. (32) од Скопје, поради тоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.