TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Макрон до Заев: Треба да ги почнете преговорите без одложување, ќе работиме да се најде решение

360 степени - 10.06.2021

Премиерот Заев, вицепремиерот Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва се на работна вечерва со францускиот претседател Макрон по повод 28 години од дипломатските односи Вашата земја заслужува да ги почне преговорите ...

Макрон до Заев: С. Македонија заслужува да ги почне преговорите со ЕУ

Локално

Заев на средба со Макрон во Париз

Тера

Заев: Макрон има посебно место во развојот на македонско-француското пријателство

Локално

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување (ВИДЕО/ФОТО)

365

ВИДЕО | Макрон: Северна Македонија заслужува да ги почне преговорите без одложување

Слободен Печат

Макрон: Северна Македонија заслужува да ги почне преговорите без одложување

Телма

+инфо Бриф Lider iPortal Press24 Локално 24 Вести Канал5

Вашата земја заслужува да ги почне преговорите со ЕУ без одлагање, му кажа Макрон на Заев

Сакам да кажам - 11.06.2021

Францускиот претседател Емануел Макрон кажа дека Македонија заслужува да ги започне преговорите со ЕУ без одлагање, откако направи важни реформи во последните четири години, на заедничката прес-конференција со македонскиот премиер Зоран Заев во ...

Макрон кон Заев: Заслужувате да ги почнете преговорите со ЕУ

ТВ21

Макрон порача дека Македонија заслужува да ги почне преговорите

Фактор

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување!

Centar

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување

Нова ТВ

(Видео) Макрон порача дека Македонија заслужува да ги почне преговорите

Либертас

Макрон: Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување!

Курир

Нетпрес Вечер Прес 24Инфо

Заев и Макрон: Франција го поддржува процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ, време е да се конкретизира ...

4NEWS - 10.06.2021

Претседателот на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска пристигна во работна посета на Република Франција. Во Елисејската палата премиерот Заев беше пречекан од претседателот на Република Франција, Емануел Макрон по што следуваше ...

Макрон: Заслужувате да ги почнете преговорите со ЕУ

Н.Македонија

(ВИДЕО) Заев и Макрон на прес конференцијата пред работната вечера

Lider

Макрон кон Заев: Заслужувате почеток на преговорите со ЕУ!

Фокус

Макрон: Заслужувате преговори без одложување (Видео)

Независен

Заев и Макрон: Франција го поддржува процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ, време е да се конкретизира без да се губи време

Centar

Макрон подготвен да помогне за балансиран компромис со Бугарија

Deutsche Welle

Бизнис Вести Фокус