TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо сака да ја „зграби“ отпишаната ѕвезда на Конте

Дерби - 26.03.2020

Италијанските медиуми пред извесно време пренесоа дека Антонио Конте донел една изненадувачка одлука за наредната натпреварувачка сезона, а со која искусниот Диего Годин повеќе нема да има место во неговиот тим, без оглед на тоа што беше ангажиран ...

Диего Годин „избега“ од Милано: Се е во ред, не сум позитивен

Sport M - 26.03.2020

Дефанзивецот на Интер Диего Годин го „избега“ од Милано и во моментов се наоѓа во родната земја во Уругвај. Со оглед на тоа дека првенството е сопрено на неодредено и со оглед на тоа дека Италија е најпогодена со коронавирусот, многу фудбалски ...

И Диего Годин „избега“ од Италија (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.03.2020

Фудбалерите во Италија веќе две недели се наоѓаат во карантин во домашна изолација поради пандемијата на коронавирус. Фудбалерите на Интер мораа да го завршат задолжителниот двенеделен карантин по мечот со Јувентус, бидејќи се покажа дека играчот на ...

Годин со две премиерлигашки понуди

SportMedia - 26.03.2020

Диего Годин очигледно дека многу малку ќе се задржи на Џузепе Меаца. Она што го пренесуваат англиските медиуми е дека Уругваецот е вишок во таборот на Интер, откако младиот Бастони се покажа како одлично стоперско решение, а згора на тоа и чини ...

Интер ги пушти странците да си одат дома

Спортски - 26.03.2020

Осум странски фудбалери на Интер добија дозвола од раководството да ја напуштат Италија, откако пред две дена истече карантинот на целиот тим. Фудбалерите на Интер беа во изолација откако се дозна дека во редовите на Јувентус има позитивни фудбалери ...

Диего Годин оди во Англија, но не во Манчестер Јунајтед

Sport M - 26.03.2020

Репрезентативецот на Уругвај, Диего Годин, веројатно ќе го напушти Интер по само една сезона. Годин пристигна во Интер нешто пред почетокот на оваа сезона од Атлетико Мадрид како слободен агент и потпиша договор до летото 2022 година.