TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груби кон ВМРО-ДПМНЕ: Не мислете на следните избори, мислете на следните генерации

Стандард - 15.10.2018

Пратеникот Артан Груби од ДУИ ги повика пратениците од опозицијата да ги поддржат уставните измени, споредувајќи го овој момент со моменти и личности кои биле запишани во историјата, како наши така и во светот.

Груби до пратениците: Не се кријте зад народот и не мислите на следните избори

Фокус - 15.10.2018

Предизвикајте го голиот популизам и незнаењето и застанете на правилната и прогресивната страна, повика пратеникот од ДУИ Артан Груби на собраниската седница за уставни измени. -Вие треба да го водите, а не да се криете зад народот.

Груби: Наречете ме еретик и предавник, но јас ќе гласам „за“

Слободен Печат - 15.10.2018

Пред нас има три копчиња, зелено е за иднина, црвено за стагнација и изолација, рече Груби. Иднината се гради со храброст, а не со историја, рече денеска во Собранието, пратеникот од ДУИ Артан Груби.

Груби: Наречете ме херетик, наречете ме предавник, јас гласам „за“

Макфакс - 15.10.2018

Наречете ме херетик, наречете ме предавник, јас гласам за, порача пратеникот Артан Груби на денешната седница во Собранието на која почна дебатата за уставните измени предложени од Владата.

Груби до пратениците: Не мислите на следните избори – мислете на следните генерации

iPortal - 15.10.2018

Предизвикајте го голиот популизам и незнаењето и застанете на правилната и прогресивната страна, повика пратеникот од ДУИ Артан Груби на собраниската седница за уставни измени. -Вие треба да го водите, а не да се криете зад народот.

Груби: Наречете ме предавник, јас гласам ЗА

Press24 - 15.10.2018

Артан Груби денеска се обрати од говорницата на Собрание: Заради предизвикување на дотогашното, заради идеја, заради верба, поради убедување Христос бил распаднат, Мухамед бил прогонуван, реформаторите биле прогласувани за херетици, ...

Груби: Наречете ме херетик, наречете ме предавник, јас гласам „за“

МК News - 15.10.2018

Наречете ме херетик, наречете ме предавник, јас гласам „за“, порача пратеникот Артан Груби на денешната седница во Собранието на која почна дебатата за уставните измени предложени од Владата.

Груби: Наречете ме херетик, наречете ме предавник, јас гласам „за“

Точка - 15.10.2018

Наречете ме херетик, наречете ме предавник, јас гласам „за“, порача пратеникот Артан Груби на денешната седница во Собранието на која почна дебатата за уставните измени предложени од Владата.

Груби: Пратениците имаат три копчиња и два правци

А1 On - 15.10.2018

Наречете ме херетик, наречете ме предавник, јас гласам „за“, порача пратеникот Артан Груби на денешната седница во Собранието на која почна дебатата за уставните измени предложени од Владата.

Груби до пратениците: Пред нас се три копчиња, зелено за иднина, црвено за небиднина и жолто за стагнација!

Република - 15.10.2018

Артан Груби денеска се обрати од говорницата на Собрание: -Заради предизвикување на дотогашното, заради идеја, заради верба, поради убедување Христос бил распаднат, Мухамед бил прогонуван, реформаторите биле прогласувани за херетици, ...

АРТАН ГРУБИ КАКО ВИЗИОНЕР: Гласот „ЗА“ Северна е подвиг каков што направиле Христос, Мухамед, Њутн, Ајнштајн, Коперник, ...

Денешен - 15.10.2018

Пратеникот Артан Груби, поддршката „за“ договорот со Грција и „за“ смена на уставното име на Република Македонија во Северна, на денешната собраниска седница, ја образложи со „историски говор за иднината“.

Груби: Наречете ме херетик, наречете ме предавник, јас гласам „за“

Centar - 15.10.2018

Наречете ме херетик, наречете ме предавник, јас гласам „за“, порача пратеникот Артан Груби на денешната седница во Собранието на која почна дебатата за уставните измени предложени од Владата.