TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заслужи ли повеќе внимание? Реал со две реченици го испрати Бејл!

Спортклуб - 19.09.2020

Фудбалерот кој за седум години освои 13 трофеи, од денеска не е член на Реал Мадрид бидејќи одлучи да се врати во Тотенхем каде настапуваше пред да се пресели во Шпанија. На сите им беше јасно дека раководството и стручниот штаб не му се наклонети ...

Тотенхем потврди, Герет Бејл не доаѓа во Скопје

Sport M - 19.09.2020

Како што се претпоставуваше, Герет Бејл нема да игра на мечот со Шкендија во Скопје на 24-ти септември во рамките од третото коло од Лига Европа. Неговиот старо-нов клуб Тотенхем вечерва при неговата промоција потврди дека Велшанецот поради повреда ...

Тотенхем ја потврди лошата вест и откри кога Мурињо ќе може да смета на Бејл

Дерби - 19.09.2020

Тотенхем оваа вечер официјално потврди дека се финиширани сите преговори со Реал Мадрид, односно дека се постигнати два договори за ангажман на Серхио Регилон и Герет Бејл. Во период од десетина минути, клубот од Северен Лондон ги потврди двајцата ...

Тотенхем официјално доби уште едно засилување од Реал Мадрид

Спортклуб - 19.09.2020

Беше желба на Севиља цел преоден рок, неодамна му беше нуден на Манчестер Јунајтед, но на крајот беше судено – Серхио Регилон е нов фудбалер на Тотенхем, што лондонскиот клуб го потврди на својот официјален сајт.

Официјално: Бејл се врати во Лондон

Спортклуб - 19.09.2020

Тоа се чекаше. Сега нема изговори, ако воопшто имаше, Жозе Мурињо мора да нападне пласман во ЛШ. Дресот на Тотенхем официјално го задолжи Герет Бејл, со задача да стане еден од носителите на високите амбиции на португалскиот шампион.

Не се знае кога Азар ќе биде фит да игра за Реал

TopSport - 19.09.2020

Зинедин Зидан признава дека не знае кога Еден Азар ќе биде физички подготвен да игра за Реал Мадрид, откако шпанските медиуми ова лето тврдеа дека тој повторно се вратил со вишок килограми, со што ги разбеснел првите луѓе на клубот.

Бејл се врати во Тотенхем (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.09.2020

Велшкиот репрезентативец Герет Бејл, по седум години, денеска и официјално се врати во Тотенхем. Бејл се враќа во клубот кој го лансира на големата фудбалска сцена , тој наредната сезона ќе ја игра како позајмен фудбалер од Реал Мадрид.

Работно во Тотенхем: Претставени Бејл и Регилон

Спортманија - 19.09.2020

Ден за трансфери во Премиер лигата, Петлите го комплетираа ангажманот на двоецот од Реал Мадрид По неполн час откако Ливерпул се пофали со трансферот на Диого Жота , и Тотенхем одлучи да ги претстави новите засилувања.

Бејл се врати во Тотнем, падна сајтот на спарси!

24Фудбал - 19.09.2020

Тотнем ја потврди двојната зделка со Реал Мадрид, Герет Бејл се враќа во Северен Лондон на позајмица а Серхио Регилон прави трансфер вреден од 30 милиони евра. Герет Бејл повторно ќе го облече дресот на Тотнем, Велшанецот се враќа во клубот каде се ...

Тотнем и официјално ги претстави Бејл и Регилон (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 19.09.2020

Повеќе нема дилема, Герет Бејл по седум години повторно е фудбалер на Тотнем, откако денеска и официјално беше претставен како повратник од Реал Мадрид, заедно со неговиот доскорешен соиграч, Серхио Регилон.

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем по седум години

Кајгана - 19.09.2020

Тотенхем сопшти дека Гарет Бејл официјално е примен на позајмица во клубот, седум години откако Велшанецот си замина од Лондон. Бејл изминатите седум години играше за Реал Мадрид кој во 2013 година го купи за 100,8 милиони долари, а од денеска пак ...

ВИДЕО/ФОТО: Тотенхем објави – „Бејл се врати!“

Дриблинг - 19.09.2020

Англискиот премиерлигаш Тотенхем вечерва официјално соопшти дека Герет Бејл потпиша договор на едногодишна позајмица од Реал Мадрид. 31-годишниот велшки напаѓач се врати во клубот од кој во 2013 година за рекордни 85 милиони фунти премина во Реал ...

Серхио и Бејл за посилен Тотенхем!

SportMedia - 19.09.2020

Завршена сагата со Герет Бејл. Велшанецот, конечно, го напушти Реал Мадрид и се врати во Премиер лигата и тоа во клубот во кој се прослави Тотенхем. После седум години Бејл повторно го облече дресот на Тотенхем но сега ќе игра како позајмен со тоа ...

Официјално: Тотенхем ги потврди двете големи засилувања од Реал Мадрид, Бејл ја испрати првата порака (Видео)

Дерби - 19.09.2020

Преговорите меѓу Тотенхем и Реал Мадрид конечно го дочекаа својот крај, откако клубот од Северен Лондон вечерва ја објави веста која ја чекаше цела спортска јавност. По неколкудневните макотрпни преговори, Тотенхем вечерва се пофали со две големи ...

ОФИЦИЈАЛНО: Мурињо ги доби желбите – Бејл и Региљон!

Gol.mk - 19.09.2020

Екипата на Тотенхем по турбулентниот старт на сезоната, конечно ги израдува фановите и го промовира Герет Бејл како старо-нов фудбалер на клубот. Велшанецот ќе пристигне на едногодишна позајмица, а засега не е познато дали „петлите“ ќе имаат опција ...

Тотенхем ги потврдија Герет Бејл и Серхио Регуилон

TopSport - 19.09.2020

Тотенхем го потврдија враќањето на Герет Бејл и потписот на Серхио Регуилон од Реал Мадрид, со што неочекувано станаа меѓу „победниците“ на летниот преоден рок. 31-годишниот Бејл се враќа во англиската престолнина, од каде што замина во 2013 година ...

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем

Опсервер - 19.09.2020

Лондон, 19 септември 2020 () – Велшкиот фудбалер и член на Реал Мадрид, Герет Бејл се врати во Тотенхем, објавено е на веб-страницата на „Спарс“. Тој ќе игра за клубот од Лондон на позајмица.

Тотенхем ги претстави Герет Бејл и Серхио Регуилон (ФОТО+ВИДЕО)

Екипа - 19.09.2020

Англискиот премиерлигаш Тотенхем значително го засили тимот пред гостувањето во Скопје и дуелот со Шкендија во третото коло од Лигата на Европа. Секако, и за сезоната во Премиер – лигата. Bale. Is. Back.

Зидан: Не ми пречи што многумина велат дека Бејл си отиде поради мене, можам да тврдам едно нешто!

Дерби - 19.09.2020

Зинедин Зидан денеска за првпат не криеше дека Герет Бејл е речиси екс играч на Реал Мадрид, бидејќи сите се во исчекување на комплетирање на зделката со неговиот поранешен клуб Тотенхем. Францускиот стручњак кој го предводи Реал немаше проблеми да ...

Официјално потпишаа за Тотенхем, Регуилон доаѓа во Скопје, Бејл не

Sport M - 19.09.2020

Герет Бејл и Серхио Регуилон ги минаа лекарските прегледи и потпишаа за Тотенхем. На сајтот на Тотенхем промовиран е Регуилон, тоа се чека и за Бејл. Она што е интересно е за нас е тоа дали тие во четврток ќе бидат во Скопје на мечот со Шкендија.

Бејл и официјално се врати дома

Локално - 19.09.2020

Велшкиот фудбалер Герет Бејл официјално е ново-стар фудбалер на Тотенхем, објави лондонскиот клуб. Бејл се враќа кај „петлите“ по седум години, откако претходниот период од својата кариера го помина во Реал Мадрид.

Тотенхем го доби Бејл прилично евтино

Кајгана - 19.09.2020

Гарет Бејл вчера стигна во Лондон и се сретна со челниците на Тотенхем кои денеска треба да ја официјализираат неговата позајмица од Реал Мадрид. Британски The Sun објави дека Тотенхем се договорил со Реал за остатокот од големата плата на Бејл која ...

Зидан:Бејл не замина поради мене

Дриблинг - 19.09.2020

Тренерот на шпанскиот првак Реал Мадрид Зинедин Зидан категорично ги отфрли гласините дека тој е причината за заминувањето на Велшанецот Герет Бејл во Тотенхем. Зидан, притоа, нагласи дека тој и Бејл никогаш немале проблеми во меѓусебниот однос и ...

Во Тотенхем задоволни од цената за Бејл

Канал5 - 19.09.2020

Гарет Бејл пристигна вчера во Лондон и се состана со челниците на Тотенхем, кои денес треба да ја објават неговата позајмица од Реал. „Сан“ пишува дека Спарс се договориле со Реал за остатокот од огромната плата на Бејл, која ќе ја преземат и ...

Зидан со неверојатна изјава: Герет Бејл беше спектакуларен за Реал!

TopSport - 19.09.2020

Иако влегуваше постојано во конфликт со Герет Бејл, тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан вели дека Велшанецот бил „спектакуларен“ за кралскиот клуб, пред најавениот трансфер во Тотенхем.

Последно понижување за Бејл: Не го ни напушти клубот, а Реал веќе го даде неговиот број

Спортклуб - 19.09.2020

Герет Бејл сигурно ќе го напушти Реал Мадрид ова лето и како што стојат работите ќе се врати во Тотенхем. Бејл допатува во Лондон за да го финализира трансферот во Тотенхем, но имаше одредени проблеми на лекарските прегледи.

ФОТО: Последно понижување на Бејл, уште не заминал официјално, а Реал го даде дресот на друг

Sport M - 19.09.2020

Герет Бејл е во Лондон, треба да ги мине лекарските прегледи, но имаше одредени проблеми. Меѓутоа тоа нема да го спречи неговото враќање во Тотенхем. Викендов трансферот треба да биде официјализиран.

Пред официјалната потврда за трансферот Реал уште еднаш го понижи Бејл

Спортски - 19.09.2020

Герет Бејл сигурно ќе го напушти Реал Мадрид и ќе се врати во Тотенхем на едногодишна позајмица. Бејл вчера допатува во Лондон за да го финализира трансферот и се би требало да биде завршено овој викенд иако кај Велшанецот на лекарските прегледи ...

Бејл има повреда, нема да настапи во Скопје

24Фудбал - 19.09.2020

Герет Бејл има повреда заработена на настап за Велс, прогнозите велат дека тој еден месец ќе биде надвор од теренот, неговото деби за Тотнем нема да се случи брзо. На медицинските прегледи била откриена повреда на Бејл која ја носи од настапите за ...

Бејл нема да го прескокне само гостувањето во Скопје, Мурињо останал зачуден

Дриблинг - 19.09.2020

Тотенхем ќе почека за да го види Герет Бејл повторно во својот прв состав по трансферот од Реал Мадрид. Велшанецот вчеравечер не ги мина медицинските прегледи во Лондон на кои била утврдена повреда на неговото колено.

ШОК за Бејл и Тотенхем на лекарските прегледи

Спортклуб - 19.09.2020

Герет Бејл вчера пристигна во Лондон на лекарски прегледи пред да потпише договор со Тотенхем. Реал и Спарс се согласија на едногодишна позајмица за велшкиот репрезентативец, но лекарските прегледи открија проблем што ќе го оддели Велшанецот од ...

Ништо од дебито во Скопје: Бејл повреден потпишал за Тотнем!

Sport 1 - 19.09.2020

Герет Бејл денеска стигна во Лондон на лекарски прегледи пред финиширањер на трансферот од Реал Мадрид во Тотнем, но уште од стартот се појавија проблеми со оглед што тој во англиската престолнина стигнал – повреден.

Шок за Тотенхем: Бејл e повреден, нема да игра против Шкендија

Спортманија - 18.09.2020

Велшанецот се врати во лондонскиот тим, но му следи подолга пауза Герет Бејл денеска пристигна во Лондон за повторно да го облече дресот на Тотенхем. Реал и Тотенхем се договорија на едногодишна позајмица, но веднаш се случи проблем.

Бејл помина прегледи, ќе игра за Тотенхем

Локално - 18.09.2020

Герет Бејл беше подложен на задолжителни лекарски прегледи пред да го финализира трансферот во Тотенхем. Ова се случи вчера во Мадрид, а денес Велшанецот ќе патува со приватен авион до Лондон и ќе го иницира својот личен договор со „спарси“.

Бејл ги помина прегледите, ќе игра за Тотенхем

Алсат-М - 18.09.2020

Герет Бејл беше подложен на задолжителни лекарски прегледи пред да го финализира трансферот во Тотенхем. Ова се случи вчера во Мадрид, а денес Велшанецот ќе патува со приватен авион до Лондон и ќе го иницира својот личен договор со „спарси“.

Бејл помина прегледи, ќе игра за Тотенхем

Независен - 18.09.2020

Герет Бејл беше подложен на задолжителни лекарски прегледи пред да го финализира трансферот во Тотенхем. Ова се случи вчера во Мадрид, а денес Велшанецот ќе патува со приватен авион до Лондон и ќе го иницира својот личен договор со „спарси“.

Бејл нема да се појави во Скопје, има повреда

МКД - 19.09.2020

Герет Бејл има повреда заработена на настап за Велс, прогнозите велат дека тој еден месец ќе биде надвор од теренот, неговото деби за Тотнем нема да се случи брзо. На медицинските прегледи била откриена повреда на Бејл која ја носи од настапите за ...

Тотенхем ги потврдија Герет Бејл и Серхио Регуилон

Макфакс - 19.09.2020

Тотенхем го потврдија враќањето на Герет Бејл и потписот на Серхио Регуилон од Реал Мадрид, со што неочекувано станаа меѓу „победниците“ на летниот преоден рок. 31-годишниот Бејл се враќа во англиската престолнина, од каде што замина во 2013 година ...

Бејл се врати во Тотнем и го „бутна“ сајтот на „спарси“!

МКД - 19.09.2020

Тотнем ја потврди двојната зделка со Реал Мадрид, Герет Бејл се враќа во Северен Лондон на позајмица а Серхио Регилон прави трансфер вреден од 30 милиони евра. Герет Бејл повторно ќе го облече дресот на Тотнем, Велшанецот се враќа во клубот каде се ...

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем

Sport M - 19.09.2020

Лондон, 19 септември 2020 (МИА) – Велшкиот фудбалер и член на Реал Мадрид, Герет Бејл се врати во Тотенхем, објавено е на веб-страницата на „Спарс“. Тој ќе игра за клубот од Лондон на позајмица.

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем

А1 On - 19.09.2020

Велшкиот фудбалер и член на Реал Мадрид, Герет Бејл се врати во Тотенхем, објавено е на веб-страницата на „Спарс“. Тој ќе игра за клубот од Лондон на позајмица. Претходно беше објавено дека Тотенхем е подготвен да му ја исплати на Бејл целата плата, ...

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем

24 Вести - 19.09.2020

Велшкиот фудбалер и член на Реал Мадрид, Герет Бејл се врати во Тотенхем, објавено е на веб-страницата на „Спарс“. Тој ќе игра за клубот од Лондон на позајмица. Претходно беше објавено дека Тотенхем е подготвен да му ја исплати на Бејл целата плата, ...

Официјално: Бејл се врати во Тотенхем

Либертас - 19.09.2020

Велшкиот фудбалер и член на Реал Мадрид, Герет Бејл се врати во Тотенхем, објавено е на веб-страницата на „Спарс“. Тој ќе игра за клубот од Лондон на позајмица. Претходно беше објавено дека Тотенхем е подготвен да му ја исплати на Бејл целата плата, ...

Бејл повреден се врати во Тотенхем и нема да игра против Шкендија

Република - 19.09.2020

Велшкиот фудбалер и член на Реал Мадрид, Герет Бејл се врати во Тотенхем, објавено е на веб-страницата на „Спарс“. Тој ќе игра за клубот од Лондон на позајмица. Претходно беше објавено дека Тотенхем е подготвен да му ја исплати на Бејл целата плата, ...

Медицинските прегледи на Бејл носат лоша вест за Мурињо

Дерби - 18.09.2020

Герет Бејл денеска беше „уловен“ во Лондон каде пристигна со цел да го комплетира трансферот од Реал Мадрид во Тотенхем, со што и дефинитивно ќе стави крај на последните две лоши сезони кои ги имаше во шпанската престолнина.

Бејл во Тотенхем, дали Леви го надмудри Дон Флорентино!?

SportMedia - 18.09.2020

И дефинитивно е јасно, Герет Бејл го делат часови од официјалната промоција во Тотенхем. После долго време Даниел Леви, првиот човек на “спарси“ е херој на навивачите на овој клуб. Отсекогаш важел за човек кој не сака премногу да троши за купување ...

ГЛАВОБОЛКА ЗА МУРИЊО: Бејл дојде повреден, Тотенхем ќе го чека уште долго!

Локално - 18.09.2020

Герет Бејл пристигна во Лондон денес на лекарски прегледи пред да го потпише договорот со Тотенхем, но не успеа да го заврши без проблеми. Иако навивачите во Лондон имаа големи очекувања од него, ќе мора да почекаат најмалку еден месец за да бидат ...

Шок за Бејл и Тотенхем на лекарскиот прегледи

Sport M - 18.09.2020

Герет Бејл пристигна во Лондон денес на лекарски прегледи пред да потпише договор со Тотенхем. Реал и Спарс се согласија на едногодишна позајмица за велшкиот репрезентативец, но лекарскиот преглед откри проблем што ќе го оддели Велшанецот од теренот.

Бејл помина прегледи, ќе игра за Тотенхем

А1 On - 18.09.2020

Герет Бејл беше подложен на задолжителни лекарски прегледи пред да го финализира трансферот во Тотенхем. Ова се случи вчера во Мадрид, а денес Велшанецот ќе патува со приватен авион до Лондон и ќе го иницира својот личен договор со „спарси“.