TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шестмина играчи на Вардар на репрезентативниот списокот за селекторот Лазаров

Вардар - 26.02.2021

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објави скратениот список на играчи за двата дуели со Данска во рамките од квалификациите за ЕП 2022 година. На списокот се наоѓаат и петмина играчи на Вардар 1961: Марко Кизиќ, ...

Селекторот Лазаров го скрати списокот на ракометари за квалификацискиот двомеч со Данска

РК Металург

Младеновиќ го помина, Ивановски не резот во македонската ракометна репрезентација

OhridNews

Лазаров го објави списокот за дуелите со Данска

Слободен Печат

Лазаров го скрати списокот за дуелите со Данска

Вечер Прес

Лазаров го објави списокот за двете квалификациски битки со Данска (ФОТО)

Дерби

Лазаров го објави списокот ракометари за натпреварите против Данска

Спортски

МКД Gol.mk 24 Ракомет Екипа Денар Точка MTM

Симевски го објави списокот на ракометарки за квалификацискиот турнир

Слободен Печат - 26.02.2021

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир за Women’s WCH Qualification 2021. Сениорската женска репрезентација на Македонија ќе игра во група 2 ...

Симовски објави поширок список – 35 ракометарки во конкуренција за квалификациите за СП (ФОТО)

24 Ракомет

ФОТО: Симовски селектираше 35 ракометарки за „Women’s WCH Qualification 2021“

Дриблинг

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојниот квалификациски турнир

Дерби

Симовски со поширок список – 35 ракометарки за квалификациите за СП

Екипа

Симовски објави список: 35 ракометарки ќе конкурираат за квалификациите

Gol.mk

Симовски со 35 ракометарки на првиот список пред квалификациите за СП 2021

SportMedia

Тера

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Кајгана - 26.02.2021

Новиот селектор-играч, легендата Кирил Лазаров, денеска го објави списокот на ракометари со кои Македонија ќе ѝ се спротивстави на силната Данска. Квалификациите за пласман на ракометното ЕУРО продолжуваат во март со двобој на двете непоразени во ...

Камбек на Манасков и на Георгиевски – Кирил Лазаров го објави списокот со 23-ца ракометари за двомечот со Данска

Спортманија

Лазаров ги откри адутите со кои ќе го нападне светскиот првак Данска

Sport 1

Кире Лазаров го објави скратениот список, Македонија против Данска со Манасков, Георгиевски и Миркуловски

Дриблинг

Лазаров ги објави ракометарите со кои ќе ја нападне Данска

СуперСпорт

Проверени имиња на списокот на Лазаров за двомечот со Данска

Н.Македонија

Кире Лазаров го објави скратениот список, Македонија против Данска со Манасков, Георгиевски и Миркуловски

Во Центар

Лазаров го објави скратениот список на играчи за двомечот со Данска

Спортклуб - 26.02.2021

Новоизбраниот селектор и се уште актуелен капитен во репрезентацијата, Кире Лазаров, денеска го објави списокот од 23 ракометари на кои ќе смета за следните подготовки за натпреварите против светскиот шампион Данска.

Лазаров го скрати списокот ракометари за квалификацискиот двомеч со Данска

24 Вести

Лазаров го скрати списокот за Данска, повикани четворица ракометари на Еурофарм Пелистер

Тера

За претстојните два натпревара Лазаров го скрати списокот на ракометари – еве кој сѐ ќе игра

Курир

Лазаров го скрати списокот ракометари за квалификацискиот двомеч со Данска

Независен

Лазаров го скрати списокот ракометари за квалификацискиот двомеч со Данска

Опсервер

Лазаров го објави списокот со 23 ракометари за претстојните два меча

Нетпрес

Sport M MakPress