TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Сакам да те помирисам, а наутро може и да не сум толку нежен кон тебе": Протекоа секси пораки кои Безос ѝ ги испраќал ...

Точка - 11.01.2019

Милијардерот Џеф Безос, основачот на компанијата Амазон е главна тема во медиумите овие три дена, откако објави дека се разведува од својата сопруга Мекензи. Оваа вест првично го шокираше светот, а потоа беше откриена и главната причина за разводот.

Безос се разведува поради друга жена, но приказната има и политичка позадина

Кајгана - 11.01.2019

Веста за разводот на најбогатиот човек на светот и основач на гигантот за е-трговија Amazon Џеф Безос одекна низ медиумите. Џеф и Мекензи Безос соопштија дека се разведуваат по 25 години бак и дека планираат да останат пријатели.

Погледнете како љубовницата на Безос игра околу шипка: Поради ова тело најбогатиот човек на светот загуби 80 милијарди ...

Точка - 11.01.2019

За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби скандалот и Безос потврди дека се разведува, целиот свет пишува на љубовницата поради која најбогатиот човек на светот ќе загуби 80 милијарди ...

Пукна бракот на најбогатиот човек на светот: Се подготува најскапиот развод

Фактор - 11.01.2019

Се подготвува разводот кој наверојатно ќе биде најскапиот досега. Најбогатиот човек на светот се разведува поради водителка, а нова димензија на нивната приказна даваат и наводите за политички мотиви за одмазда.

Љубовно неверство како причина: Дали оваа заводничка го разведе Џеф Безос?

Таратур - 11.01.2019

Откако основачот на гигантот „Amazon“, Џеф Безос, соопшти за јавноста дека се разведува од сопругата Макензи, американските медиуми пренесуваат дека причина за разводот е тајната врска на Џеф со бившата телевизиска водителка Лорен Санчез.

Медиумите откриваат зошто се разведе најбогатиот човек на светот

Нетпрес - 11.01.2019

Причината за разводот на основачот на најскапата светска компанија Amazon, воедно и најбогат човек на планетата Џеф Безос, е неговата врска со поранешната телевизиска водителка Лорен Санчез, пишува во четврокот порталот Page Six.

Aко немаат предбрачен договор, Мекензи Безос по разводот ќе стане најбогатата жена во светот

Скопје1 - 10.01.2019

Извршниот директор и основачот на Амазон, Џеф Безос и неговата сопруга Мекензи Безос вчера на Твитер објавија дека се разведуваат по 25 години брак. Брачниот пар поседува богатство вредно 137 милијарди долари, а најголемото прашање е дали парот има ...

Се разведува најбогатиот човек во светот, излегува со позната тв водителка

Скопје1 - 10.01.2019

Американскиот милијардер Џег Безос (54), основач на компанијата Амазон, а воедно и најбогатиот човек на листата на магазинот Форбс, објави дека се разведува по 25 години брак. Исто така излезе и нова информација дека најверојатно Безос излегува со ...

Жената поради која се разведува најбогатиот човек на светот

Женски магазин - 10.01.2019

Американскиот милијардер Џеф Безос, основачот на компанијата „Амазон“ и прв на листата на најбогати луѓе на светот според магазинот Форбс, објави дека се рзведува по 25 години брак. -Сакаме да ве информираме за новините во нашиот живот.

Се разведува милијардерот Џеф Безос – Дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата?

Кајгана - 10.01.2019

Откако во медиумите одекна веста дека основачот на Amazon Џеф Безос се разведува од сопругата, писателката Мекензи Безос, по 25 години брак, она што многумина се прашуваат е – дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата? Голем дел од ...

По 25 години брак, газдата на Амазон Безос се разведува

Локално - 10.01.2019

Извршниот директор на “Амазон”, Џеф Безос, објави дека се разведува од сопругата Мекензи по 25-годишен брак, соопшти Ројтерс. Двајцата дадоа заедничка изјава на Твитер. Безос (54) истакна дека разводот е заеднички договорен, пишува TMZ.

Дали разводот на Безос ќе биде најскапиот досега?

Независен - 10.01.2019

САД – Лани, основаќот и извршен директор на „Амазон“ Безос го победи Бил Гејтс на годишното рангирање на „Форбс“ на милијардерите во светот. Денес „Блумберг“ известува дека нето вредноста на Безос изнесува 137 милијарди долари, што го прави ...

Откриено е зошто се разведува најбогатиот човек на светот: Со месеци ја изневерувал сопругата, а наскоро ќе бидат ...

Точка - 10.01.2019

Американскиот милијардер Џеф Безос, најбогатиот човек на светот и основач на компанијата Амазон, се разведува поради поранешна водителка со која што ја изневерувал својата сопруга четири месеци.

Како да станеш најбогатата жена на светот?

Оff.net - 10.01.2019

Чекор бр. 1: Разведи се од најбогатиот маж на светот. По 25 години брак се разведуваат Џеф и Меккензи Безос, и главна опсесија на сеирџиите е колку пари Меккензи ќе му скине на најбогатиот човек на светот.

Џеф Безос ја остави сопругата за секси водителка

Репортер - 10.01.2019

Американскиот милијардер Џеф Безос (54) кој се смета за најбогатиот човек на светот веќе четири месеци ја изневерувал неговата сопруга со поранешната водителка Лорен Санчез, тврди таблоидот „Нешенел инквајер“.

Најбогатиот човек во светот ја остава сопругата поради сексапилна водителка

Макфакс - 10.01.2019

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос и неговата сопруга, Мекензи, објавија вчера на Твитер дека се разделуваат и дека ќе останат пријатели. Неколку часа подоцна, американските медиуми почнаа да пишуваат за аферата на Безос со сексапилната ...

Развод по 25 години, афера со мажена жена: Која е љубовницата на Џеф Безос?

Црнобело - 10.01.2019

Само неколку часа пред американските медиуми да ја обелоденат неговата љубовна афера, најбогатиот човек на светот објави дека се разведува. Која е неговата нова љубов? Џеф Безос (54), кој стои на чело на Amazon и е најбогат човек во светот, објави ...

Најбогатиот човек на светот се разведува по 25 години брак поради афера со мажена водителка

Бриф - 10.01.2019

Извршниот директор и основачот на најпрестижната светска компанија „Амазон“, Џеф Безос објави дека се разведува од својата сопруга по 25 години брак. Ова доаѓа по инфоррмациите дека имал врска со друга жена, а разводот што ќе го чини повеќе од 140 ...

Милијардерот Џеф Безос се разведува заради мажена жена: Која е Лорен Санчез?

Независен - 10.01.2019

САД- Само неколку часа пред американските медиуми да ја обелоденат неговата љубовна афера, најбогатиот човек на светот Џеф Безос, првиот човек на „Амазон“ објави дека се разведува од неговата сопруга Мекензи по 25 години брак и четири деца.

Џеф Безос се разведува по 25 години брак

Бизнис Инфо - 10.01.2019

Фото: Twitter Милијардерот и основач на Amazon, Џеф Безос се разведува од неговата сопруга Мекензи Безос по 25 години брак, пишува Reuters . Педесет и четиригодишниот Безос е најбогат човек на светот, чие богатство надмина 160 милијарди долари.

Скандал: Која е љубовницата на милијардерот Џеф Безос, поради која се разведува по 25 години брак! ФОТО

Слободен Печат - 10.01.2019

„Инквајер“ известува дека љубовниците заедно патувале на егзотични дестинации со неговиот 65 милиони долари вреден авион, како и дека Џеф бил тој кој ѝ праќал непристојни пораки и еротски фотографии.

Се разведува најбогатиот човек на светот, по 25 години брак продолжуваат поинаку

Курир - 10.01.2019

Џеф Безос, основач и главен извршен директор на „Амазон“ и сопругата Мекензи Безос се разведуваат по 25 години брак. Своја заедничка изјава објавија преку Твитер. – Одлучивме да се разведеме и понатаму да делиме живот како пријатели, пишува во ...

По 25 години брак се разведува најбогатиот човек на светот

Вистина.мк - 10.01.2019

Џез Безос, 54- годишниот основач на Амазон и неговата сопруга Мекензи објавија дека на нивниот брак му дошол крајот. Најбогатиот човек на светот веста за разводот ја објави на „Твитер“. „Сакаме луѓето да знаат што се случува во нашиот живот.

Погледнете како љубовницата на Џеф Безос танцува околу шипка! ВИДЕО

Слободен Печат - 11.01.2019

„Фаталната“ црнокоса засега се нема огласено за нејзината врска со најбогатиот човек на светот. За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби скандалот и Џеф Безос потврди дека се разведува, ...

РАЗВОД ТЕЖОК 140 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Безос става крај на бракот по 25 години

Кумановски м. - 10.01.2019

Извршниот директор на „Амазон“ Џеф Безос (54) и неговата сопруга писателката МекКензи Безос (48) објавиле дека се разведуваат по 25-годишен „љубовен период“. Сепак, засега нема збор за тоа како неговиот имот вреден 140 милијарди долари ќе биде ...

Се разведува најбогатиот човек на светот – Безос објави дека по 25 години , му пропаднал бракот

Канал5 - 09.01.2019

Најбогатиот човек на светот, сопственикот на Амазон, Џеф Безос објави дека се развбедува од сопругата Мекензи Безос. Џеф Безос , чие богатство е проценето на 140 милијарди долари , самиопт на Твитер објави дека се разведува.

Основачот на „Амазон“ Џеф Безос се разведува од сопругата по 25 години брак

Сакам да кажам - 09.01.2019

Основачот на „Амазон“ Џеф Безос преку Твитер објави дека се разведува од неговата сопруга Мекензи Безос, по 25 години брак. „Како што знаат нашето семејство и најблиски пријатели, после долг период на истражување на нашата љубов, одлучивме да се ...

Најбогатиот човек на светот Џеф Безос се разведува по 25 години брак

Сакам да кажам - 09.01.2019

Шефот на „Амазон“ и најбогат човек на светот Џеф Безос се разведува од сопругата Мекензи по 25 години брак. Тие ја објавија оваа вест во заедничка изјава на Твитер. „По долг период на истражување на љубовта и пробни разделби, решивме да се разведеме ...

Најбогатиот човек на светот става крај на 25-годишниот брак

Кајгана - 09.01.2019

Извршниот директор на Amazon, Џеф Безос, и неговата жена Мекензи, денеска преку обострано известување објавија дека се разделуваат. Парот беше во брак цели 25 години. Џеф и Мекензи Безос се запознаа во раните 90-ти, додека заедно работеа во D.E.

Милијардерот Џеф Безос се разведува

Независен - 09.01.2019

Милијардерот Џеф Безос, основач и главен извршен директор на „Амазон“, и сопругата Мекензи Безос се разведуваат по 25 години брак, соопшти двојката во заедничката изјава на Твитер. Џеф Безос (54) е најбогат човек во светот, со богатство кое достигна ...

Ќе биде ли ова најскапиот развод на светот? Милијардерот Џеф Безос се разделува од сопругата

Вечер - 09.01.2019

Извршниот директор на Амазон. Џеф Безос (54) и неговата сопруга Мекензи Безос објавија дека се разведуваат по 25 години брак. Веста за разводот двојката ја објави денеска на Твитер. „Сакаме да ги информираме луѓето за новините во нашите животи…По ...

Се разведува најбогатиот човек на светот: Сите се прашуваат колку милијарди ќе ѝ припаднат на неговата сопруга

Точка - 09.01.2019

Парот во заедничко соопштение навел дека се разведува по долгогодишен одвоен живот. Извршниот директор на "Amazon", Џеф Безос и неговата сопруга Мекензи Безос, на Твитер објавиле дека се разведуваат откако неколку години живееле разделено.

После 25 години брак – се разведува најбогатиот човек на светот

Таратур - 09.01.2019

Милијардерот и најбогат човек на светот Џеф Безос, основач и главен извршен директор на моментално капитално највредната компанија на Волстрит, „Амазон“, и неговата сопруга Мекензи Безос ставаат крај на брачниот живот после 25 години брак, соопшти ...

Се разведува милијардерот Џеф Безос – Дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата?

Локално - 10.01.2019

Откако во медиумите одекна веста дека основачот на Amazon Џеф Безос се разведува од сопругата, писателката Мекензи Безос, по 25 години брак, она што многумина се прашуваат е – дали ова ќе биде најскапиот развод во историјата? Голем дел од ...

Најбогатиот човек во светот фатен на дело – Се разведува од сопругата после 25 години брак поради афера

Убавина и Здравје - 10.01.2019

Американските медиуми тврдат дека Безос ја носел 49-годишната атрактивна црнокоса на егзотични патувања со неговиот приватен авион и разменувале еротски фотографии и пораки Само неколку часа пред американските медиуми да ја обелоденат неговата ...

Најбогатиот човек во светот ја остава сопругата поради водителка

+инфо - 10.01.2019

Извршниот директор и основач на, во моментот највредната компанија на светот „Амазон“, Џеф Безос се разведува од својата сопруга. Тој со месеци се гледал тајно со поранешната телевизиска водителка Лорен Санчез и откако целата афера излезе на ...

Се разведува најбогатиот човек на светот, по 25 години брак продолжуваат поинаку

Пулс24 - 10.01.2019

Џеф Безос, основач и главен извршен директор на „Амазон“ и сопругата Мекензи Безос се разведуваат по 25 години брак. Своја заедничка изјава објавија преку Твитер. – Одлучивме да се разведеме и понатаму да делиме живот како пријатели, пишува во ...

Поради ова тело најбогатиот човек на светот загуби 80 милијарди долари (видео)

Press24 - 11.01.2019

За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби скандалот и Безос потврди дека се разведува, целиот свет пишува на љубовницата поради која најбогатиот човек на светот ќе загуби 80 милијарди ...

Најбогатиот човек на светот Џеф Безос објави дека се разведува по 25 години брак

Слободен Печат - 09.01.2019

Најбогатиот човек на светот, сопственикот на Амазон, Џеф Безос објави дека се разведува од сопругата Мекензи Безос. Џеф Безос , чие богатство е проценето на 140 милијарди долари , самиопт на Твитер објави дека се разведува.

Се разведува најбогатиот човек на светот

ЗаЗабава - 11.01.2019

Џеф Безос, основач и главен извршен директор на „Амазон“ и сопругата Мекензи Безос се разведуваат по 25 години брак. Своја заедничка изјава објавија преку Твитер. „Одлучивме да се разведеме и понатаму да делиме живот како пријатели“, пишува во ...

Погледнете како љубовницата на Безос игра околу шипка

Убавина и Здравје - 11.01.2019

Иако има 49 години и три деца, Лорен има прекрасно тело. Таа пред неколку години облече костим за капење во една кампања и ги воодушеви сите За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби ...