TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поради овој детал, сите се сомневаат дека Меган Маркл повторно е бремена

Хитпортал - 11.11.2019

Не престануваат претпоставките дека Меган Маркл е повторно бремена. Војводката ги покрена гласините на истиот начин како и со првата бременост, односно нејзината рака постојано била на нејзиниот стомак за време на еден настан на кој присуствувала.

Кејт ги изненади сите: Ни Меган го нема прекршено ова правило

Курир - 11.11.2019

Иако важи за подобра и послушна кралска снаа, Кејт Мидлтон ја крена Велика Британија на нозе кога излезе вест дека прекршила едно кралско правило кое војвотката од Сасекс, Меган Маркл го нема прекршено.

Кејт ги изненади сите: Ни Меган го нема прекршено ова правило

Женски магазин - 11.11.2019

Иако важи за подобра и послушна кралска снаа, Кејт Мидлтон ја крена Велика Британија на нозе кога излезе вест дека прекршила едно кралско правило кое војвотката од Сасекс, Меган Маркл го нема прекршено.

Што направи Меган за јавноста да верува дека е пак бремена?

Локално - 11.11.2019

Изминативе неколку дена, во повеќе британски таблоиди се појави шпекулација дека војвотката од Сасекс е повторно бремена, иако Бакингемската палата уште нема излезено со официјална потврда.

(ФОТО) Меган повторно бремена?! Кралската палата молчи…

Бриф - 11.11.2019

По документарниот филм „Harry & Meghan: An African Journey“ во кој Хари откри дека не се во добри односи со неговиот брат Вилијам, браќата со нивните сопруги извесен период не можеа да се видат заедно на официјалните настани.

Зошто сите очекуваат Меган Маркл да објави дека е бремена по вторпат?

Црнобело - 11.11.2019

Откако во септемврискиот, британски Vogue кој го едитираше Меган Маркл, принцот Хари призна дека сакаат максимум две деца, сите очекуваат да објават дека очекуваат принова. Зборувајќи за пренаселеноста на Земјата и многубројната популација, принцот ...

Погледнете ја куќата во која живеела Меган Маркл со бившиот сопруг (ФОТО)

Слободен Печат - 11.11.2019

Пред да стане бртанска принцеза која живее во дворец, Меган Маркл била обична американска девојка од соседството. Пред да стане бртанска принцеза која живее во дворец, Меган Маркл била обична американска девојка од соседството.

Меган Маркл тајно отпатувала во Њујорк за да ја гледа Серена Вилијамс на US Open

Црнобело - 11.11.2019

Во септември, војвотката од Сасекс отишла во Њујорк за да го гледа тенискиот натпревар на Серена на US Open. Во интервју од минатата недела, Серена изјави дека ова било првото соло патување на Меган после породувањето и дека е доказ за нивното ...

Меган Маркл им оддаде почит на загинатите во Првата светска војна

ЗаЗабава - 11.11.2019

Меган Маркл и принцот Хари присуствуваа на церемонија во чест на загинатите во Првата светска војна. Кралската двојка положи мали крстови пред Вестминистерската опатија непосредно пред Денот на сеќавањето, кој се одбележува на 11 ноември, односно на ...

Вилијам и Хари прв пат не седат заедно, за Бакингамската палата тоа е во ред

Канал5 - 10.11.2019

Меган Маркл и принцот Хари им се придружија на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон вчеравечер на годишниот Фестивал за сеќавање во лондонскиот Ројал Алберт Хол . Ова е прв пат браќата да се видат заедно во јавноста уште од документарецот на Хари „Хари и ...

(Фото) Браќата Хари и Вилијам се смирија, кралското семејство заедно на фестивал

Репортер - 10.11.2019

Меган Маркл и принцот Хари им се приклучија на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам на свеченоста и Фестивалот за сеќавање во лондонскиот Ројал Алберт Хол. Ова е прв пат сите четворица да се појават заедно, по објавениот документарец во кои Меган и Хари ...

Меган во раскошен фустан, Кејт во поконзервативно издание, а принцовите се држат на дистанца (ФОТО)

Слободен Печат - 10.11.2019

Нетрпеливоста меѓу двата принца се чувствувала во воздухот, а и војвотките Меган и Кејт синоќа воделе тивка војна - секако, модна. Поминаа четири месеци откако Меган Маркл и Кејт Мидлтон со своите сопрузи се појавија заедно на некој настан.

И тоа се случи. „Подобрата снаа“ Кејт Мидлтон ја прекрши кралската традиција и се опушти во јавноста

Убавина и Здравје - 10.11.2019

За војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон често се зборува дека секогаш се придржува до кралските правила о традицијата, за разлика од новата кралска снаа Меган Маркл . Меѓутоа, изгледа сируацијата се смени.

(ФОТО) Меган Маркл и Каролина во исти чизми

Женски магазин - 10.11.2019

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл и поп дивата Каролина Гочева во ист модел на чизми. Меган високи чизми до колена носеше пред некој ден на Remembrance Day, денот кога се присетуваат на британските војници кои загинаа во Првата светска војна.

Меган Маркл бремена? Овие знаци јавноста ги препозна кај неа

iPortal - 11.11.2019

Изминативе неколку дена, во повеќе британски таблоиди се појави шпекулација дека војвотката од Сасекс е повторно бремена, иако Бакингемската палата уште нема излезено со официјална потврда.