TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Федерацијата на планинарски спортови ќе ја истражува трагедијата со смртта на планинарите на Кајмакчалан

Алфа - 14.02.2018

Смртта на младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски нема да помине без одговорност. Федерацијата на планинарски спортови на Македонија ќе формира комисија со единствена цел да ги анализира околностите под кои младите ги загубиле ...

Федерацијата на планинарски спортови ќе ја истражува трагедијата

Нова ТВ - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија оформи специјална комисија, составена од нивни членови и екперти кои ќе ги анализираат околностите под кои загинаа двајцата планинари, Калина Велевска и Александар Миновски изминатиот викенд на ...

Планинарската федерација формира комисија, ќе го испитува инцидентот во кој загината двајцата планинари

МРТ - 14.02.2018

Имало ли, и со каква тежина биле пропустите кои завршија со смртоносни последици за двајцата планинари на планината Ниџе, од грчка страна. Планинарската федерација формира комисија која ќе го испитува инцидентот.

Телата на Калина и Александар денеска стигнале во Македонија

Фокус - 13.02.2018

Телата на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска со автомобил пристигнале во Македонија. Како што дознава Фокус, погребот ќе биде во четврток. Калина и Александар загинаа искачувајки го Кајмакџалан.

Федерацијата на планински спортови формираше комисија за истражување на смртта на планинарите

А1 On - 13.02.2018

„Федерацијата на планинарски спортови на Македонија изразува жалење и сочуство до семејствата и сите планинари, љубители на планината и природата за прерано згаснатите животи на нашите Калина Велевска и Александар Миновски, членови на Планинарскиот ...

Што точно се случи на Кајмакчалан?...

Н.Македонија - 13.02.2018

Што точно се случи на Кајмакчалан? Во спомен на Калина и Александар Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија.

(ВИДЕО) Последното интервју со планинарката Калина Велевска

Репортер - 13.02.2018

Калина Велевска, која беше член на планинарскиот клуб ,,Трансверзалец“ и која загина на Кајмакчалан, своето последно интервју го имала направено со новинарката Неда Маретиќ, која била дел од тимот на планинари кои се качуваа на Кајмакчалан.

Федерацијата на планинарски спортови ќе истражува како загинаа Калина и Александар

Фокус - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија оформи специјална комисија, составена од нивни членови и екперти кои ќе ги анализираат околностите под кои загинаа двајцата планинари, Калина Велевска и Александар Миновски изминатиот викенд на ...

Планинарската федерација формира комисија, ќе го испитува инцидентот во кој загинаа двајцата планинари

Слободен Печат - 14.02.2018

Комисијата ќе биде составена од планинари, професионални водичи и од стручњаци. Планинарската федерација ќе формира комисија, со која ќе го испитува инцидентот во кој загинаа двајца македонски планинари во околината на Воден, на планината Ниџе.

Телата на Калина и Александар денеска стигнале во Македонија

Локално - 13.02.2018

Телата на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска со автомобил пристигнале во Македонија. Како што дознава Фокус, погребот ќе биде во четврток. Калина и Александар загинаа искачувајки го Кајмакџалан.

ФПСМ оформи комисија за истражување на смртта на планинарите на Кајмакчалан

Макфакс - 13.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија оформи специјална комисија, составена од нејзини членови и екперти, за истражување на трагичниот настан во кој загинаа македонските планинари Калина Велевска и Александар Миновски на Кајмакчалан.

Детали за тоа што точно се случи на Кајмакчалан каде загинаа Калина и Александар

Фокус - 13.02.2018

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија. Кога го посетивме Лутраки, веднаш по информациите за исчезнувањето на ...

(ВИДЕО) Последното интервју со планинарката Калина Велевска

Окно - 14.02.2018

Калина Велевска, која беше член на планинарскиот клуб „Трансферзалец“ и која загина на Кајмакчалан, своето последно интервју го имаше направено со новинарката Неда Маретиќ, која беше дел од тимот на планинари кои се качуваа на Кајмакчалан.

Федерацијата на планинарски спортови ќе истражува како загинаа Калина и Александар

Либертас - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија оформи специјална комисија, составена од нивни членови и екперти кои ќе ги анализираат околностите под кои загинаа двајцата планинари, Калина Велевска и Александар Миновски изминатиот викенд на ...

Планинарската федерација формира комисија, ќе го испитува инцидентот во кој загинаа двајцата планинари

Република - 14.02.2018

Комисијата ќе биде составена од планинари, професионални водичи и од стручњаци. Планинарската федерација ќе формира комисија, со која ќе го испитува инцидентот во кој загинаа двајца македонски планинари во околината на Воден, на планината Ниџе.

Планинарската федерација формира комисија за испитување на трагедијата на Кајмакчалан

Press24 - 14.02.2018

Планинарската федерација формира комисија која ќе го испитува инцидентот кој се случи на Кајмакчалан, кога загинаа двајца македонски планинари. Комисијата ќе биде составена од планинари, професионални водичи и од стручњаци.

Телата на Калина и Александар донесени во Македонија, погребот во четврток

Сител - 13.02.2018

По завршената обдукција во болницата во Воден телата на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска со автомобил пристигнале во Македонија. Нивниот погреб ќе се одржи во четврток.

ФПСМ оформи комисија за истражување на смрта на планинарите на Кајмакчалан

Вечер - 13.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија оформи специјална комисија, составена од нејзини членови и екперти за истражување на трагичниот настан во кој загинаа македонските планинари Калина Велевска и Александар Миновски на Кајмакчалан.

Детали за тоа што точно се случи на Кајмакчалан

Вечер - 13.02.2018

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија, пренесува Нова Македонија.

Телата на загинатите планинари донесени во Македонија, погребот во четврток

Press24 - 13.02.2018

По завршената обдукција во болницата во Воден телата на загинатите планинари, денеска со автомобил пристигнале во Македонија. Нивниот погреб ќе се одржи во четврток. Младите планинари загинаа во саботата искачувајќи се на Кајмакџалан.

Федерацијата на планински спортови ќе ја истражува смртта на планинарите

еМагазин - 13.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија изразува жалење и сочуство до семејствата и сите планинари, љубители на планината и природата за прерано згаснатите животи на нашите Калина Велевска и Александар Миновски, членови на Планинарскиот ...

Детали за тоа што точно се случи на Кајмакчалан

Република - 13.02.2018

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија, пренесува Нова Македонија.

Телата на Калина и Александар донесени во Македонија, погребот во четврток

МК News - 14.02.2018

По завршената обдукција во болницата во Воден телата на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска со автомобил пристигнале во Македонија. Нивниот погреб ќе се одржи во четврток.

Федерацијата на планинари оформи комисија за истражување на смртта на планинарите на Кајмакчалан

Скопје24 - 13.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија оформи специјална комисија, составена од нејзини членови и екперти, за истражување на трагичниот настан во кој загинаа македонските планинари Калина Велевска и Александар Миновски на Кајмакчалан.

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за загинувањето на планинарите

Мета - 13.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија (ФПСМ) преку својата Фејсбук-страница попладнево изрази жалење и сочуство до семејствата и на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски и извести дека формирала комисија која ќе го ...

Што точно се случи на Кајмакчалан?

Либертас - 13.02.2018

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија. Кога го посетивме Лутраки, веднаш по информациите за исчезнувањето на ...

Загинатите планинари Калина и Александар денеска ќе бидат погребани

Фокус - 15.02.2018

Загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска ќе бидат погребани во Скопје. Калина и Александар загинаа искачувајки го Кајмакџалан. Во еден момент тие се одвоиле од групата и им се губи трагата.

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за загинувањето на планинарите

Либертас - 13.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија (ФПСМ) преку својата Фејсбук-страница попладнево изрази жалење и сочуство до семејствата и на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски и извести дека формирала комисија која ќе го ...

Детали за трагедијата на Кајмакчалан: Калина и Александар се вратиле по заостаната жена по што им се губат трагите

Сител - 13.02.2018

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија, пренесува Нова Македонија.

Загинатите планинари Калина и Александар денеска ќе бидат погребани

Република - 15.02.2018

Загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска ќе бидат погребани во Скопје. Калина и Александар загинаа искачувајки го Кајмакџалан. Во еден момент тие се одвоиле од групата и им се губи трагата.

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за загинувањето на планинарите

Локално - 13.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија (ФПСМ) преку својата Фејсбук-страница попладнево изрази жалење и сочуство до семејствата и на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски и извести дека формирала комисија која ќе го ...

Детали за несреќата на Кајмакчалан

Слободен Печат - 13.02.2018

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија, пренесува Нова Македонија .

Загинатите планинари Калина и Александар денеска ќе бидат погребани

Слободен Печат - 15.02.2018

Загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска ќе бидат погребани во Скопје. Калина и Александар загинаа искачувајки го Кајмакџалан. Во еден момент тие се одвоиле од групата и им се губи трагата.

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

24 Вести - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...

Што точно се случи на Кајмакчалан?

iPortal - 13.02.2018

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија. Кога го посетивме Лутраки, веднаш по информациите за исчезнувањето на ...

Федерацијата на планинари формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

+инфо - 14.02.2018

Семејствата за загинатите вчера преку писмо изразија сомневање во професионалноста на организаторите на турата и бараа одговорност. Скопје, 14 февруари 2018 (МИА) - Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ...

Детали за трагедијата на Кајмакчалан: Калина и Александар се вратиле по заостаната жена по што им се губат трагите

Скопје инфо - 13.02.2018

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што се случи и како дојде до оваа трагедија, пренесува Нова Македонија.

ФПСМ ќе прави детална анализа за загинатите планинари: Семејствата заслужуваат да ја знаат вистината за трагичниот ...

Курир - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

А1 On - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...

ФПСМ ќе прави детална анализа за загинатите планинари: Семејствата заслужуваат да ја знаат вистината за трагичниот ...

Сител - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Канал5 - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите К.В. и А.М. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека комисијата е составена од ...

Федерацијата на планинари формира комисија за трагедијата со загинатите планинари

Press24 - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите . Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека комисијата е составена од нивни ...

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари...

Н.Македонија - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина ...

Федерацијата на планинари формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Скопје инфо - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...

Федерацијата на планинарски спортови ќе истражува како загинаа двајцата планинари на Кајмакчалан

Радио МОФ - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

МК News - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...

Федерацијата на планинари формира комисија за загинатите планинари

Нетпрес - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Поглед - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...

Федерацијата на планинарски спортови формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Телма - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...

Федерацијата на планинари формира комисија за загинатите планинари

Точка - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и Александар Миновски. Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека ...