TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Порше го претстави новиот модел Panamerа GTS со 460 КС (ФОТО)

Канал5 - 16.10.2018

Германскиот премиум гигант , Порше , го претстави новиот модел Панамера , која се нуди во две верзии . GTS го пополнува просторот меѓу стандардната и најсилната Панамера ,а може да се купи и со Sport Turismo караванска каросерија.

Porsche Panamera GTS како меѓустепен со 460 КС

Automedia - 16.10.2018

Во Porsche нема нивоа на опрема, туку има нивоа на моќност и брзина. Актуелната „лимузина“ има ново ниво: Porsche Panamera GTS со 460 КС, гласен издув и цврсто подвозје Sport Turismo, со четирилитарски V8 со 460 КС и 620 њутнметри.

Премиера: Porsche Panamera GTS и GTS Sport Turismo

CARClub - 16.10.2018

GTS-изведбата на Panamera и Panamera Sport Turismo можеби нема да бидат најбрзите во гамата, но нашето искуство кажува дека ќе бидат меѓу најинтересните и најдинамичните верзии. Под поклопецот се крие 4-литарски твин-турбо V8 кој испорачува одлични ...

Porsche го претстави моделот Panamera GTS со 460 коњски сили

Кајгана - 16.10.2018

Porsche понудата на својот луксузен спортски модел ја прошири со верзијата GTS, со која е пополнет просторот помеѓу стандардната и најсилната Panamera, а Panamera GTS може да се купи во комбинација со каросериската верзија на Sport Turismo.

Неверојатниот концепт на Porsche оди во производство

Точка - 15.10.2018

Porsche одлучи да започне со производство на ретро концептот на 911 Speedster, кој светот имаше можност за прв пат да го види во јуни оваа година. Тоа и не е толку изненадувачки бидејќи обожавателите и потенцијалните купувачи им дадоа до знаење дека ...

Неверојатниот концепт на Porsche!

ЗаЗабава - 16.10.2018

Porsche одлучи да започне со производство на ретро концептот на 911 Speedster, кој светот имаше можност за прв пат да го види во јуни оваа година. Тоа и не е толку изненадувачки бидејќи обожавателите и потенцијалните купувачи им дадоа до знаење дека ...