TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Господ постои, името ѝ Петрунија“ на Митевска победи на женскиот филмски фестивал дортмунд/келн

Сакам да кажам - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на режисерката Теона Стругар Митевска ја доби главната награда на Меѓународниот женски филмски фестивал Дортмунд/Келн. Наградата е парична, во вредност до 15 илјади евра.

„Господ постои, името и’ е Петрунија“ со уште една престижна награда

Локално - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името и’ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска се закити со уште една престижна награда на штотуку завршениот фестивал Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ ја доби главната награда на фестивалот во Дортмунд

МКД - 15.04.2019

Македонскиот игран филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија" на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивалот посветен на женски автори ( Cologne International Women's Film Festival ), Во главната конуренција беа одбрани само 8 ...

“ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО И’ Е ПЕТРУНИЈА” се закити со главната награда на Интернационалниот фестивал во Келн

МакМода - 15.04.2019

Филмот “Господ постои, името и’ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска се закити со уште една престижна награда на штотуку завршениот фестивал Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival , Петрунија ја освои главната награда на фестивалот ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија” ја освои главната награда на Фестивал во Германија посветен на женски автори

Република - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска на штотуку завршениот фестивал Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival, https://www.frauenfilmfestival.eu ја освои главната награда на фестивалот која има парична ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ добитник на главната награда на фестивал во Дортмунд

Радио МОФ - 15.04.2019

Македонскиот игран филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивалот посветен на женски автори ( Cologne International Women’s Film Festival ), Во главната конуренција беа одбрани само 8 ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ се закити со главна награда на фестивалот во Дортмунд/Келн

Факултети - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар-Митевска се закити со уште една престижна награда на штотуку завршениот Меѓународен женски филмски фестивал Дортмунд/Келн ( Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival ).

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ се закити со награда на интернационалниот фестивал Дортмунд/Келн

ТВ21 - 15.04.2019

Теона С. Митевска за да и биде врачена наградата на завршната церемонија допатува од Go East филмскиот фестивал во Визбаден, каде е претседател на интернационалното жири. “Господ постои, името и’ е Петрунија” на 10 Април со голем успех го отвори ...

Филмот „Петрунија“ ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд

Скопје инфо - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, (Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival) која има и парична вредност од 15.000 евра.

Филмот „Петрунија“ ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд

А1 On - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, (Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival) која има и парична вредност од 15.000 евра.

Филмот на Митевска ја доби главната награда во Дортмунд

Н.Македонија - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија. Фестивалот се одржуваше од 9 до 14 април. Посветен е на женски автори и во главната конкуренција се избираат само ...

„Господ постои, името и е Петрунија“ ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд

Фокус - 15.04.2019

Филмот „ Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, (Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival) која има и парична вредност од 15.000 евра.

Филмот „Петрунија“ ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд

Опсервер - 15.04.2019

Филмот „ Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, (Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival) која има и парична вредност од 15.000 евра.

Филмот „Петрунија“ ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд

Алфа - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, (Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival) која има и парична вредност од 15.000 евра.

Филмот „Петрунија“ ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд

1tv - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, (Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival) која има и парична вредност од 15.000 евра.

„ Господ постои, името и е Петрунија“, со нова награда на фестивал во Германија

Телма - 15.04.2019

Филмот “Господ постои, името и е Петрунија”, на режисерката Теона Стругар Митевска, по освојувањето на наградите „Ecumenical Jury Award“ и „Guild Film Prize“, на годинашново Берлинале, се закити со уште една престижна награда, на штотуку завршениот ...

„Господ постои, името ѝ е Петрунија” ја освои главната награда на Фестивал во Германија посветен на женски автори

+инфо - 15.04.2019

Во главната конуренција се одбираат само осум филма од целиот свет, кои се натпреваруваат за главната награда. Македонскиот игран филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивалот посветен на ...

Филмот „Петрунија“ ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд

MTM - 15.04.2019

Филмот „ Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, (Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival) која има и парична вредност од 15.000 евра.

Награда за филмот ,,Господ постои, името и’ е Петрунија” на фестивал во Дортмунд

Макфакс - 15.04.2019

Филмот ,,Господ постои, името и’ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска се закити со уште една престижна награда на штотуку завршениот фестивал Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival.

Филмот „Петрунија…“ ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд

Независен - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, (Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival) која има и парична вредност од 15.000 евра.

Филмот ,,Господ постои, името ѝ е Петрунија“ ја доби главната награда на фестивал во Дортмунд

AKO - 15.04.2019

Филмот ,,Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска се закити со уште една престижна награда на штотуку завршениот фестивал Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival , https://www.frauenfilmfestival.eu .

„Господ постои, името и е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд

Канал5 - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, за кој има и парична вредност од 15.000 евра. Фестивалот се одржуваше од 9 до 14 април.

Нов успех на македонскиот филм: „…Петрунија“ со главна награда на женскиот филмски фестивал во Дортмунд

Вечер - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името и е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, (Dortmund / Cologne International Women’s Film Festival) што се оджа од 9 до 14 април.

Награда за филмот ,,Господ постои, името и’ е Петрунија” на фестивал во Дортмунд

Centar - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името и’ е Петрунија” на Теона Стругар-Митевска се закити со уште една престижна награда на штотуку завршениот фестивал Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија” ја освои главната награда на Фестивал во Германија

ММС - 15.04.2019

Македонскиот игран филм „Господ постои, името ѝ е Петрунија”, кој се снимаше под режисерската палка на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивалот посветен на женски автори ( Cologne International Women’s Film Festival ).

“Господ постои, името и’ е Петрунија” се закити со главната награда на Интернационалниот фестивал во келн дортмунд ...

Скопје24 - 15.04.2019

Со огромна радост ви соопштувамe дека филмот “Господ постои, името и’ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска се закити со уште една престижна награда на штотуку завршениот фестивал Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival, ...

Филмот „Петрунија“ ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд

MakPress - 15.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија, (Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival) која има и парична вредност од 15.000 евра.

15.000 евра за „Господ постои, името и’ е Петрунија“

Тера - 15.04.2019

Сестри и Брат Митевски Продукција Македонија соопштуваат дека филмот “Господ постои, името и’ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска се закити со уште една престижна награда на штотуку завршениот фестивал Dortmund | Cologne International Women’s ...

„Господ постои името и е Петрунија“ се закити со награда во Германија

OhridNews - 15.04.2019

Филмот “Господ постои, името и’ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска се закити со уште една престижна награда на штотуку завршениот фестивал Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival.

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ се закити со главна награда на престижниот европски фестивал

Слободен Печат - 16.04.2019

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија” на Теона Стругар Митевска се закити со уште една престижна награда на штотуку завршениот фестивал Dortmund | Cologne International Women’s Film Festival.