TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Врел бран: Моментални температури низ Македонија

Press24 - 22.07.2019

Топло и спарно во текот на целиот ден низ цела Македонија. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9.

Времето денеска: Maксималната температура 38 степени

PressingTV - 22.07.2019

Времето денеска ќе биде многу топло време па затоа се препорачува на тие што не мораат да не излегуваат од дома со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени ...

Сончево и многу топло со температура до 38 степени

Независен - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Доаѓа нов топлотен бран

OhridNews - 22.07.2019

По деновите со свежи ноќи и утра следи значително затоплување. Денеска температурите во земјава насекаде ќе бидат над триесеттиот степен Цлзиусов. Во Охридскиот регион максималната температура ќе достигне до 32 степени, а индексот на УВ зрачење ќе ...

Сончево и многу топло со температура до 38 степени

Слободен Печат - 22.07.2019

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе биде 17 степени, а дневната ќе достигне до 36 степени Целзиусови. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање ...

Европа на удар на нов екстремно топол бран со температури до 45 степени целзиусови - Во Македонија до 37

Press24 - 21.07.2019

Уште на самиот почеток од следната недела југозападните, западните и централните предели на Европа повторно ќе бидат на удар на екстремно топла воздушна маса која ќе продре од северните предели на Африка и ќе услови екстремно високи температури на ...

Време: Сончево и многу топло со температура до 38 степени

ММС - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Денеска многу топло, а потоа следува дожд, па повторно сонце- еве какво време не очекува во наредните денови

Курир - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Денеска барајте сенки, ќе биде до 38 степени

+инфо - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Сончево и многу топло со температура до 38 степени

Сител - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Времето сончево и топло, температури до 38 степени

Фокус - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Сончево и многу топло со температура до 38 степени

Либертас - 22.07.2019

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе биде 17 степени, а дневната ќе достигне до 36 степени Целзиусови. Во вторник и среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд.

Денеска, сончево и многу топло време со температура до 38 степени

Скопје инфо - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Денеска сончево и многу топло, а од вторник повторно промена

Press24 - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Сончево и многу топло со температура до 38 степени

Нова ТВ - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Сончево и многу топло со температура до 38 степени

Мета - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12, а дневната максимална ќе достигне 38 Целзиусови степени. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Сончево и многу топло со температура до 38 степени

Канал5 - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Денеска топло, темепература до 36 степени

Нетпрес - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Денес право лето, сончево и многу топло

Пулс24 - 22.07.2019

Во земјава денес ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а максималната ќе се искачи до 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9.

Сончево и многу топло со температури до 36 степени

Денар - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Денеска многу топло, а потоа следува дожд, па повторно сонце

Пулс24 - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност

MakPress - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

Сончево и многу топло со температура до 38 степени

MTM - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9.Во Скопје слично време.

Сончево и многу топло со температура до 38 степени

А1 On - 22.07.2019

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе изнесува 12 степени, а дневната максимална ќе достигне 38 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје слично време.

ФОТО: Жешко и спарно попладне во Македонија - температурите над 35 степени

Press24 - 22.07.2019

Температурите се искачија на места и до 36 степени Целзиусови попладнево. Најтопло според АкуВедр попладнево е во Кавадарци. Според најавите на УХМР, утре и во среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд.