TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин го отпушти идеологот на „путинизмот“ и стратегот на анексијата на Крим

МКД - 18.02.2020

Рускиот претседател Владимир Путин го отпишти во вторникот Владислав Сурков, еден од своите најславни советници, творецот на „путинизмот“ и „вертикалата на моќта“ за чие заминување се зборуваше со недели.

Путин му даде отказ на својот најпознат советник

Канал5 - 18.02.2020

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го отпушти Владислав Сурков, еден од неговите најпознати советници, креаторот на „Путинизмот“ и „вертикалата на моќта“, за чие заминување се шпекулира со недели.

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен Печат - 18.02.2020

Разрешувањето на Сурков (55) беше најавено со претседателски указ на веб-страницата на Кремљ, а неговите можни идни функции не се објавени. Рускиот претседател Владимир Путин денеска го отпушти Владислав Сурков, еден од неговите најпознати ...

Путин го отпушти најпознатиот советник Сурков

Макфакс - 18.02.2020

Рускиот претседател Владимир Путин со декрет го отпушти еден од неговите најпознати советници, Владислав Сурков, креаторот на „Путинизмот“ и „вертикалата на моќта“, за чие заминување се шпекулира со недели.

Путин го отпушти најпознатиот советник Сурков

А1 On - 18.02.2020

Рускиот претседател Владимир Путин со декрет го отпушти еден од неговите најпознати советници, Владислав Сурков, креаторот на „Путинизмот“ и „вертикалата на моќта“, за чие заминување се шпекулира со недели.