TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фестивал на цвеќето во Скопје

МРТ - 17.05.2014

Различни работилници за тоа како правилно да се садат и негуваат цвеќињата, како да направат цветен аранжман, како да изработат цветно оригами... Студенти од Технолошко-металуршкиот факултет, пак, ...

Прв ден од Скопскиот цветен фестивал

Сител - 17.05.2014

Првиот Скопски цветен фестивал, кој се одржува денеска и утре во Градскиот парк привлече голем број посетители, а од Градот Скопје очекуваат уште поголем интерес во текот на утрешниот ден.

Фестивалот на цвеќето го обои Скопје во најубавите бои!

Fashionel - 17.05.2014

Градскиот парк денеска беше вистинско место за уживање. Токму таму, на едно место се собраа некои од најдобрите македонски производители и одгледувачи на можеби најпозитивната споредна работа на ...

Скопски цветен фестивал

МКД - 17.05.2014

Првиот скопски цветен фестивал се одржува во градскиот парк во деновите на викендот.Целта на фестивалот е да се промовира култура и однос за одгледување цвеќе, како и најмладите да научат нешто ...

Првиот цветен фестивал во Скопје

Вистина.мк - 17.05.2014

Денеска и утре (17-18.05) во Скопје се одржува првиот цветен фестивал. на 32298 луѓе им се допаѓа Вистина.мк Придружи се и ти Коментари ...

Прв ден од Скопскиот цветен фестивал

А1 On - 17.05.2014

Првиот Скопски цветен фестивал, кој се одржува денеска и утре во Градскиот парк привлече голем број посетители, а од Градот Скопје очекуваат уште поголем интерес во текот на утрешниот ден.

Продолжува Скопскиот цветен фестивал

Lider - 18.05.2014

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, во 11 часот ќе го посети првиот Скопски цветен фестивал, кој се одржува во вториот дел од Градскиот парк, на просторот наспроти „Паркот за миленици“, ...

Прв Скопски цветен фестивал

24 Вести - 17.05.2014

Под мотото „Слушни ја бојата“ денеска и утре, од 10 до 19 часот во вториот дел од Градскиот парк, спроти „Паркот за миленици“, ќе се одржува првиот Скопски цветен фестивал.

ЗА ПРВ ПАТ КАЈ НАС: Фестивал на цвеќето во градски парк

Телеграф - 17.05.2014

Фестивалот ќе почне денеска во 10 часот со цветно дефиле на околу 500 деца од градинките, кои ќе се движат од плоштадот „Македонија“ кон Градскиот парк.

Денеска стартува Скопскиот цветен фестивал

+инфо - 17.05.2014

Викендов во перидото од 10 до 19 часот во вториот дел на Градски парк, на просторот спроти „Паркот за миленици", ќе се одржи Скопскиот цветен фестивал.

Во Градскиот парк почнува првиот Скопски цветен фестивал

Либертас - 17.05.2014

Под мотото „Слушни ја бојата“ денеска и утре, од 10 до 19 часот во вториот дел од Градскиот парк, спроти „Паркот за миленици“, ќе се одржува првиот Скопски цветен фестивал.

Почнува првиот Скопски цветен фестивал

Макфакс - 17.05.2014

Викендов во перидото од 10 до 19 часот во вториот дел на Градски парк, на просторот спроти „Паркот за миленици", ќе се одржи Скопскиот цветен фестивал.

Прв “Скопски цветен фестивал“

Lider - 17.05.2014

Градот Скопје ги поканува граѓаните на првиот СКОПСКИ ЦВЕТЕН ФЕСТИВАЛ, кој денеска и утре од 10 до 19 часот ќе се одржува во вториот дел од Градскиот парк, на просторот наспроти „Паркот за миленици“.

Почнува првиот Цветен фестивал во Скопје

Фактор - 16.05.2014

Градот Скопје ги поканува граѓаните на првиот СКОПСКИ ЦВЕТЕН ФЕСТИВАЛ, кој во деновите од претстојниот викенд (17.05 и 18.05) од 10 до 19 часот ќе се одржува во вториот дел од Градскиот парк, на ...

Бројни случувања викендов во Градски парк

Радио МОФ - 16.05.2014

Градскиот парк во Скопје викендов ќе биде исполнет со бројни случувања. Во сабота се одржува „Фестивалот на цвеќето“, Кампањата за борба против ракот на дојката „Напред розово 2014“, како и ...

Почнува првиот Скопски цветен фестивал

А1 On - 16.05.2014

Фестивалот на цвеќето ќе почне утре, во 10 часот, со цветно дефиле во кое ќе учествуваат 500 деца, а кое ќе тргне од плоштадот „Македонија“ и ќе се движи кон Градскиот парк.

Купете си цвеќе по намалена цена и бесплатно вежбајте зумба

Курир - 18.05.2014

Градот Скопје ги поканува граѓаните на првиот Скопски цветен фестивал, кој во деновите од претстојниот викенд од 10 до 19 часот ќе се одржува во вториот дел од Градскиот парк, на просторот наспроти ...

Прв Скопски цветен фестивал

А1 On - 13.05.2014

Под мотото „Слушни ја бојата“ следниот викенд во вториот дел од Градскиот парк ќе се одржи првиот Скопски цветен фестивал. Почетокот е в сабота, во 10 часот со цветно дефиле на околу 500 деца од ...

Оваа сабота граѓаните ќе уживаат во првиот „Скопски цветен фестивал“

Fashionel - 13.05.2014

На 17 – ти и 18 – ти Мај, Градскиот парк ќе биде местото каде ќе можат да се видат најубавите цвеќиња на светот! Токму таму, во близина на „Паркот за миленици“ ќе се одржи првиот „Скопски фестивал на ...

Прв Скопски цветен фестивал

Хитпортал - 17.05.2014

П од мотото „Слушни ја бојата“ денеска и утре, од 10 до 19 часот во вториот дел од Градскиот парк, спроти „Паркот за миленици“, ќе се одржува првиот Скопски цветен фестивал.

Скопје добива Фестивал на цвеќето

Lider - 13.05.2014

Викендов што следува на 17 и 18 мај градот Скопје ќе се закити со првиот фестивал на цвеќето кој се планира да прерасне во традиционален. Поддржан од Град Скопје и ЈП „Паркови и зеленило“ Скопскиот ...

Фото: Започна првиот Скопски Цветен фестивал

Вистина.мк - 17.05.2014

Под мотото „Слушни ја бојата“ денеска и утре, од 10 до 19 часот во вториот дел од Градскиот парк, спроти „Паркот за миленици“, ќе се одржува првиот Скопски цветен фестивал.

Прв Скопски цветен фестивал

Скопје инфо - 17.05.2014

Под мотото „Слушни ја бојата“ денеска и утре, од 10 до 19 часот во вториот дел од Градскиот парк, спроти „Паркот за миленици“, ќе се одржува првиот Скопски цветен фестивал.