TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милиони се згрозени од она што го прави пица мајстор со тестото: Ова е одвратно (ВИДЕО)

Канал5 - 19.02.2024

На социјалните мрежи кружи клип од локал на познат синџир пицерии. Снимен е во Јапонија, а предизвика бурни реакции. Главната улога ја игра неименуван пица мајстор. На почетокот гледаме работник како го меси тестото.

Нов инцидент со храна во Јапонија: Пица мајстор си го чепкал носот, па си ја избришал раката од тестото/ВИДЕО

Вечер Прес - 18.02.2024

Domino’s Pizza се извини откако видеото на кое се гледа како вработен го чепка носот и ја брише раката на тестото стана вирално. Видеото е снимено во филијалата на синџирот Амагасаки во префектурата Хјого во Јапонија и објавено на веб-страницата на ...