TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снимени киднаперите кои бараат 9 милиони евра за жената на норвешкиот милионер (ВИДЕО)

Канал5 - 12.01.2019

Норвешката полиција објави снимки од безбедносни камери , на кои најверојатнос е киднаперите на Ана-Елизабет Фалкевик Хаген, сопруга на норвешки милионер , која трет месец е исчезната. На снимката се гледаат три лица , како минуваат покрај ...

Ова се луѓето кои ја киднапирале сопругата на норвешкиот милионер: Во очајнички обид полицијата објави снимка од ...

Точка - 12.01.2019

Норвешката полиција во склоп на истрагата за киднапирањето на Ана-Елизабет Фалкевик Хаген, сопруга на норвешки милионер, Том Хаген, објавила снимки од безбедносните камери на кои се гледаат неидентификувани луѓе.