TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американско ријалити шоу се сели на Меѓународната вселенска станица

Канал5 - 19.09.2020

Американска продукциска куќа предлага реалното телевизиско шоу во кое вљубеник во вселената ќе се бара низ целиот свет ,да добие патување до Меѓународната вселенска станица (ISS). Продуцентската куќа „ Space Hero LLC“ со седиште во Велика Британија ...

Натпреварувачи од целиот свет ќе се борат за пат до вселената во реално шоу

Факултети - 19.09.2020

Американската компанија „Спејс хиро“, која тврди дека е првата медиумска компанија за вселената, вели дека обезбедила место на мисија до Меѓународната вселенска станица во 2023 година. Планот на компанијата е да направи реално шоу во кое ...

Американците подготвуваат ријалити во кое главна награда е патување во вселената

Кумановски м. - 18.09.2020

Се чини дека Меѓународната вселенска станица станува телевизиско студио. Заедно со Том Круз, кој сака да го сними првиот вселенски филм, се планира реално шоу кое би го следело вселенскиот турист, како и снимањето на вселенска реклама за – крема за ...