TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

17 годишна девојка со тешки повреди по струен удар од вагон пренесена на ургентен

Канал5 - 27.11.2022

17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете вчера била итно донесена во Ургентниот центар откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над вагон од воз. Девојката е во свесна состојба и е на одделението на Карил.

ТРАГЕДИЈА: ДЕВОЈЧЕ УДРЕНО ОД СТРУЈА НА ЖЕЛЕЗНИЦА Несреќата се случила во населбата Маџари (Обновено)

+инфо - 27.11.2022

Девојчето се обидувало да се прекачи преку електрифициран вагон. Малолетничка на 17 годишна возраст доби струен удар, за кој се стравува дека е фатален, денеска во 13 :41 минути, откако се обидела да се прекачи преку електрифициран вагон на ...

Девојче настрадало од струен удар на железницата во населба Маџари- се прекачило преку електрифициран вагон

Либертас - 27.11.2022

Малолетничка на 17 годишна возраст доби струен удар, за кој се стравува дека е фатален, денеска во 13 :41 минути, откако се обидела да се прекачи преку електрифициран вагон на Македонски Железници, кој стоел на станицата во скопската населба Маџари, ...

МЛАДОТО ДЕВОЈЧЕ ВО МОМЕНТОВ Е НА КАРИЛ - се качила на вагон за да снима ТИК ТОК видео, завршила со струен удар

Фактор - 27.11.2022

Тежок инцидент се случил во Маџари, на железничката станица. Медиумите јавуваат дека 17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар, откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над ...

Тежок инцидент се случил во Маџари: 17 годишна девојка доби струјен удар од вагон

24Инфо - 27.11.2022

Тежок инцидент се случил во Маџари, на железничката станица. Медиумите јавуваат дека 17 годишна девојка со изгореници по грбот и нозете била итно донесена во ургентниот центар, откако било пријавено дека добила струен удар од жиците поставени над ...