TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗТ Скопје по петти пат го освои пехарот во Суперкупот

Sport M - 29.09.2022

МЗТ Скопје сезоната ја почна со трофеј, откако во Суперкуп „Драган Василов-Цевка“ надмоќно го совладаа ТФТ (100-82) со што го одбранија пехарот освоен лани на истото место во СРЦ „Кале“. Моќната игра во првата четвртина, која ја добија со 29-14, ...

(ВИДЕО) Несекојдневна ситуација – Магдевски си даде автокош

Спортклуб

МЗТ Скопје по петти пат го освои пехарот во Суперкупот

Алсат-М

МЗТ Скопје по петти пат го освои пехарот во Суперкупот

Zoom

Муцунски: Суперкупот освоен, сега на ред се успесите во јадранското првенство

Скопје инфо - 29.09.2022

МЗТ Скопје Аеродром го одбрани трофејот во македонскиот Суперкуп, откако пред исполнетата сала во СРЦ „Кале“ го победи ТФТ со 100:82. Ова е вкупно петти трофеј во Суперкупот за „штрковите“ од Аеродром.

Дамјан: Важно ни беше да го освоиме Суперкупот!

SportMedia

Петровиќ: Трофејот им го посветувам на сите кои прерано нè напуштија...

Gol.mk

Во Аеродром започна сезоната на „жнеење“ на пехари (ФОТО)

SportMedia

Проблеми од старт за МЗТ: Максвел долго ќе паузира, се повреди и Кафи

Екипа - 29.09.2022

МЗТ Скопје успеа да стигне до трофејот во Супер-купот на Македонија, но тренерот Александар Петровиќ се соочува со сериозни проблеми пред самиот старт на возбудувањата на АБА-лигата и саботното гостување против Црвена Звезда во Белград.

Суперкупот останува „сино-бел“ – аеродромската фурија преку ТФТ до нова титула

Екипа

МЗТ Скопје Аеродром по петти пат го освои Суперкупот

Слободен Печат

МЗТ со една пеколна четвртина дојде до петтиот трофеј во Суперкупот (ФОТО)

Sport 1

МЗТ Скопје со трофеј ја стартуваше новата сезона (ФОТО)

Вечер Прес

МЗТ Скопје не дозволи изненадување со ТФТ и го освои петтиот Суперкуп!

Gol.mk

МЗТ ја отвори новата сезона со „стотка“ и петти трофеј во Суперкупот

Дерби

МКД Екипа Вечер Прес Спортманија SportMedia TopSport Дерби Макфакс

Петровиќ: Заслужено победивме, овој трофеј им го посветувам на Цевка, Дуковски и Лазовски

Дерби - 29.09.2022

Екипата на МЗТ Скопје имаше посакуван старт на кампањата 2022/2023 и тоа со триумф во Суперкупот каде го совлада ТФТ со 100:82. „Металите“ покажаа знаење, квалитет, го надиграа противникот и сосема заслужено дојдоа до првиот трофеј.

Петровиќ: Трофеј им го посветувам на моите другари, Цевка, Дуковски и Лазовски

Опсервер

Петровиќ: Трофејот им го посветувам на Драган Василов Цевка, Анте Дуковски и Маки Лазовски

Слободен Печат

Петровиќ: Трофејот го посветувам на Цевка и сите мои пријатели кои прерано не напуштија

Екипа

Петровиќ: Трофејот им го посветувам на прерано заминати Цевка, Маки и Анте!

Sport 1

Петровиќ: Победата ја посветувам на Анте Дуковски, Маки Лазовски и Драган Василов!

SportMedia

Петровиќ: Трофејот им го посветувам на моите другари, Цевка, Дуковски и Лазовски

MakPress

Смилковски: Не игравме на ниво за едно финале, епитетот го оправда само атмосферата

Gol.mk - 28.09.2022

ТФТ Скопје одигра лош прв дел, а потоа храбро се спротивстави на МЗТ Скопје во Суперкупот. Сепак, тоа не беше доволно за изненадување на шампионот, па младиот клуб од Тафталиџе остана со празни раце во СРЦ „Кале“.

Тренерот на ТФТ дел од вината за поразот од МЗТ ја префрли кај - судиите!

Sport 1

Смилковски: Епитетот на финале го оправда само амбиентот, ниту ние, ниту судиите не бевме на ниво

Екипа

ФОТОГАЛЕРИЈА: МЗТ Скопје го одбрани трфејот во Суперкупот

Фактор

Смилковски по поразот од МЗТ Скопје со замерки за судиите!

SportMedia

Суперкуп „Драган Василов – Цевка“: МЗТ Скопје за продолжување на доминацијата, ТФТ за влез во историјата

Екипа

Смилковски: Го освоивме Купот, сега го сакаме и трофејот во Суперкупот

Дерби

Gol.mk SportMedia Екипа SportMedia