TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ахмети ги брани бизнисите на неговата фамилија, обезбедиле све со своја пот

Курир - 18.09.2023

Според Али Ахмети лидерот на ДУИ, бизнисите на неговата фамилија за кои се објавуваа афери во медиумите и реагираа експертите, се обезбедиле со пот. Тоа тој го изјави во гостувањето за „360 степени“ на МТВ.

Кој е Ерџан Сулкоски?! Ахмети ќе го праша зетот кој прави милиони! Дали е тоа ликот за братска бизнис делба ДУИ-СДСМ?!

Република - 18.09.2023

Кој е Ерџан Сулкоски?! Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вели дека првпат слуша за ова име, а истиот тој Сулкоски бил партнер со зетот на Ахмети, Куштрим Смајлај. Минатата година во јануари ја основале фирмата „К.С.А.

(ВИДЕО) Компањонот на зетот за ќерка на Али Ахмети е косопственик и на фирмата која го доби државниот тендер за мазут ...

360 степени - 18.09.2023

Зетот за ќерка на лидерот на ДУИ, Куштрим Смајлај, ја основал фирмата „К.С.А. Интернешнл“ во јануари 2022 година и истата година веднаш остварил завидни резултати До скоро, бизнис-партнер во таа компанија му бил Ерџан Сулкоски.

Ахмети не знае колку милиони заработил зетот

Независен - 18.09.2023

Како фирмата на зетот за ќерка на Али Ахмети, Куштрим Смајлај, успеала да направи приход од 12 милиони евра и профит од 2,5 милиони во првата година од работењето? Ова беше едно од прашањата за лидерот на Демократската унија за интерграција (ДУИ) во ...

Зетот на Ахмети, Куштрим Смајлај, лани основал фирма, направил приход од 12 милиони евра

Република - 18.09.2023

Зетот за ќерка на лидерот на ДУИ, Куштрим Смајлај, ја основал фирмата „К.С.А. Интернешнл“ во јануари 2022 година и истата година веднаш остварил завидни резултати. Како фирмата на зетот за ќерка на Али Ахмети, Куштрим Смајлај, успеала да направи ...

Зетот на Ахмети, Куштрим Смајлај, лани основал фирма, направил приход од 12 милиони евра

Курир - 18.09.2023

Зетот за ќерка на лидерот на ДУИ, Куштрим Смајлај, ја основал фирмата „К.С.А. Интернешнл“ во јануари 2022 година и истата година веднаш остварил завидни резултати. Како фирмата на зетот за ќерка на Али Ахмети, Куштрим Смајлај, успеала да направи ...

Зетот на Ахмети, Куштрим Смајлај, лани основал фирма, направил приход од 12 милиони евра

Денешен - 18.09.2023

Зетот за ќерка на лидерот на ДУИ, Куштрим Смајлај, ја основал фирмата „К.С.А. Интернешнл“ во јануари 2022 година и истата година веднаш остварил завидни резултати. Како фирмата на зетот за ќерка на Али Ахмети, Куштрим Смајлај, успеала да направи ...

ФИРМАТА НА ЗЕТОТ НА АХМЕТИ НАПРАВИЛА ПРОФИТ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ПРВАТА ГОДИНА ОД ПОСТОЕЊЕТО Дали е тајната во ...

+инфо - 18.09.2023

Зетот за ќерка на лидерот на ДУИ, Куштрим Смајлај, ја основал фирмата „К.С.А. Интернешнл“ во јануари 2022 година и истата година остварил милионски профит. До неодамна, бизнис-партнер во таа компанија му бил Ерџан Сулкоски.

ВИДЕО| Ахмети не е запознаен дека зет му заработил два ипол милиони евра за нецела година

Нетпрес - 18.09.2023

Лидерот на владејачката Демократска унија за интерграција (ДУИ(, Али Ахмети на прашањата во однос на фирмите сопственост на неговото семејство рече сите институции слободно да извршат истрага, а ако треба да се формираат комисии и надвор од ...

Зетот на Ахмети, Куштрим Смајлај, лани основал фирма, направил приход од 12 милиони евра

Lider - 18.09.2023

Зетот за ќерка на лидерот на ДУИ, Куштрим Смајлај, ја основал фирмата „К.С.А. Интернешнл“ во јануари 2022 година и истата година веднаш остварил завидни резултати. Како фирмата на зетот за ќерка на Али Ахмети, Куштрим Смајлај, успеала да направи ...

Ахмети ги брани бизнисите на неговата семејство, сѐ обезбедиле со сопствената пот

Нетпрес - 18.09.2023

Според челникот на владејачката ДУИ, Али Ахмети, бизнисите на неговото семејство за кои беа објавувани афери во медиумите и реагираа експертите, сѐ обезбедиле со сопствена пот. Во гостувањето во емсијата „360 степени“ емитувано во понеделникот ...