TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Совет од Д-р Карачи: Жабуркањето на маслиново масло е многу корисно – еве кои болести ги лекува!

Градина - 03.12.2019

Маслиновото масло, освен тоа што не нема многу калории, исто така е многу корисно за лекување на некои болести. Ова го открива д-р Карачи на Конгресот на украинската асоцијација на онколози и бактериолози.

Една лажичка кокосово масло во утринското кафе ќе ви помогне да ги стопите килограмите

Пулс24 - 02.12.2019

Кокосовото млеко, масло и вода, како и многу други производи врз основа на кокос се здобија со планетарна популарност во последните неколку години. Но, тоа не се случи без причина. Кокосот е една од најздравите намирници што можете да ја најдете во ...

Две состојки ве делат од се’ што ви е потребно оваа зима!

Курир - 01.12.2019

Се’ што ви е потребно оваа зима! Исцелувачката мешавина од маслиново масло и лимон е совршена комбинација која помага при различни здравствени состојби и заболувања, ќе го исчисти вашето тело од сите токсини и штетни материи и ќе ве наполни со ...

Две состојки ве делат од се’ што ви е потребно оваа зима!

Пулс24 - 02.12.2019

Исцелувачката мешавина од маслиново масло и лимон е совршена комбинација која помага при различни здравствени состојби и заболувања, ќе го исчисти вашето тело од сите токсини и штетни материи и ќе ве наполни со енергија.