TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД оддаваат почит на половина милион починати од корона

Алсат-М - 23.02.2021

САД оддадоа почит на повеќе од 500.000 смртни случаи од ковид-19, а американскиот претседател Џо Бајден повика на единство во борбата против пандемијата и нареди знамињата низ целата земја да се спуштат на половина копје до петок, пренесува Ројтерс.

Во САД знамињата на половина копје во сеќавање на починатите од ковид 19

Канал5

САД достигнаа црн рекорд од 500.000 мртви од ковид-19, 100.000 луѓе починале во изминатите 30 дена

Сакам да кажам

Фотографија на денот: Половина милион

Deutsche Welle

Бајден: Знамињата во САД до петок да бидат спуштени на половина копје за жртвите од пандемијата

Опсервер

Во САД знамињата на половина копје: Скоро половина милион починаа од Ковид-19

Акцент

Во САД речиси половина милион починати од Covid-19, знамињата на половина копје

Нетпрес

Канал5 Независен Локално Локално Република Frontline Н.Македонија Курир

Бајден на помен на 500.000 жртви на коронавирусот: Камбаните чукаале 500 пати а Белата ќука полна со свеќи

Press24 - 23.02.2021

САД оддадоа почит на повеќе од 500.000 смртни случаи од ковид-19, а американскиот претседател Џо Бајден повика на единство во борбата против пандемијата и нареди знамињата низ целата земја да се спуштат на половина копје до петок, поради овој ...

Бајден ја предводеше комеморацијата на жртвите на ковид-19 во САД

Р.С.Европа

Бајден одржа комеморација за жртвите од короната: Да не гледаме на изгубените животи како на статистика

Локално

Бајден ќе учествува на чествување со палење свеќи за жртвите на ковид-19

Канал5

Бајден ќе одржи свеченост на палење свеќи за жртвите на ковид-19

МКД

Бајден ќе одржи церемонија во спомен на жртвите на пандемијата во САД

24 Вести

Бајден ќе одржи церемонија во спомен на жртвите на пандемијата во САД

24Инфо

MakPress Опсервер Слободен Печат Либертас Денешен Фактор Бизнис Вести Expres

Бајден оддава почит кон жртвите од Ковид-19 со петминутен молк

Бизнис Вести - 23.02.2021

САД се очекува да ја надминат бројката од 500.000 смртни случаи како последица на Ковид-19, повеќе од каде и да било во светот, објави денеска универзитет Џонс Хопкинс. Претседателот Џо Бајден, вечерва, од Белата куќа ќе зборува за изгубените животи ...

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

Фокус

Со говор и палење свеќи, Бајден вечерва ќе им оддаде почит на речиси половина милион починати од ковид-19

Глас на Америка

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

Опсервер

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

iPortal

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

24Инфо

САД рекордер во светот: Речиси половина милион лица починаа од ковид-19

Слободен Печат

MakPress Независен Курир Слободен Печат 24Инфо Frontline Опсервер Сител