TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако се верува на традицијата, Милан го освојува Скудетото!

Sport M - 18.10.2020

Милан фантастично ја отвори новата сезона во Серија А, па забележа четири победи на четири натпревари. Росоњерите ја забележаа четвртата победа синоќа против Интер (2:1), а во исто време погодокот на Ромелу Лукаку беше првиот што го прими на четири ...

Традицијата вели: Милан ќе биде шампион во Серија А

Спортски - 18.10.2020

Милан синоќа со головите на Златан Ибрахимовиќ го победи градскиот ривал Интер и го продолжи перфектниот старт на сезоната. Милан има совршен старт на сезоната, односно четири победи на четири меча.

Традицијата вели – Шампионот во Серија А е веќе познат, а тоа не е Јувентус!

Спортклуб - 18.10.2020

Јувентус има сурова доминација во италијанското првенство со девет Скудета во низа и се чини дека се уште нема „јунак“ кој ќе ја спречи таа серија. Сезонава под водство на Пирло не ја започнаа баш најдобро, но се случувале во изминатите девет години ...

Милан има топ традиција – Старт со четири победи секогаш им го носи Скудетото

Спортманија - 18.10.2020

Како тргнаа и како играа по кам-бек лани не се далеку од потврдувањето на традицијата што досега не е нарушена Милан продолжува да игра во брилијантен стил, а на серијата без пораз веќе и не и се знае почетокот, а големата армија на навивачи ...

Ако се оди според традицијата: Милан е нов шампион на Италија

Gol.mk - 18.10.2020

Милан одлично ја отвори сезоната, со четири победи на четири натпревари, а ако се суди спроед традицијата „росонерите“ ќе бидат нови шампиони на Италија. Целта на клубот оваа сезона е да се врати во Лигата на шампионите, но традицијата налага ...

Kонте: Милан среќно не победи

Дерби - 18.10.2020

Тимот на Интер претрпе пораз од градскиот ривал Милан во дербито на колото во италијанската Серија А. „Нероаѕурите“ загубија со 2-1 што за нив беше прв негативен резултат во натпреварувачката 2020/2021.

Херојот на Милан, Ибрахимовиќ: Јас сум како „лав“! (ФОТО)

Слободен Печат - 18.10.2020

Со години Милан не се наоѓаше на вистинскиот пад, но со доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ клубот од „Сан Сиро“ повторно им донесува радости на навивачите на оваа екипа. И натаму останува главната цел, играње во Лигата на шампионите, а после успехот во ...

Традицијата вели: Милан ќе го освои Скудетото!

Sport 1 - 18.10.2020

Милан го комплетираше одличниот старт на сезоната во Серија А со триумфот во градското дерби против Интер од 2-1, а тоа за нив беше четврти триумф од исто толку натпревари. „Росонерите“ одамна не биле на врвот на италијанската Серија А, но по четири ...

Златан ја објасни бруталната фотографија по победата над Интер: „Јас сум тој лав…“ (ФОТО)

Екипа - 18.10.2020

Милан триумфираше во дербито „Дела Мадонина“ против Интер со 1-2 благодарение на двата погодоци на Златан Ибрахимовиќ. Победата во големата дерби-пресметка Ибрахимовиќ ја прослави со брутална фотографија на социјалните мрежи, компарирајќи се со лав ...

Милан го победи Интер и израмни два рекорди од минатиот век

Дриблинг - 18.10.2020

Милан со саботниот триумф во градското дерби над Интер 2-1 ја запиша и четвртата победа во новата сезона и со максимални 12 бодови е лидер во Серија А. Со саботниот триумф, „црвено – црните’ израмнија два клупски рекорди од минатиот век, а истите ќе ...

ВИДЕО: Ибрахимовиќ не треба да биде испровоциран, тоа го покажа на вчерашната натпревар на Сан Сиро

Sport M - 18.10.2020

Златан Ибрахимовиќ е повторно херој на Милан. Овој пат го реши градското дерби. Интер беше поразен со 1:2. Ибра ги постигна двата гола, а по вториот гестикулираше со рака како да сака да испрати порака некому само да продолжи да зборува.

Традицијата е на страната на Милан: Ибра и другарите ќе ја освојат Серија А!?

СуперСпорт - 18.10.2020

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ погоди двапати во мрежата на Интер во синоќешниот меч и му донесе триумф на Милан од 2-1. Милан има совршен старт на сезоната, односно четири победи на четири меча.

Ибра бараше измена, го игнорирав – вели Пиоли

Кајгана - 18.10.2020

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, го пофали Златан Ибрахимовиќ, велејќи дека фудбалерот е професионалец за пример. Милан вчера го победи Интер со 2: 1 со двата гола на Ибрахимовиќ, додека голот за домашниот тим го постигна Ромелу Лукаку.

Ибрахимовиќ објасни зошто од Манчестер замина во МЛС, па се врати во Европа

24Фудбал - 18.10.2020

Златан Ибрахимовиќ со два гола синоќа му донесе победа на Милан во големото градско дерби против Милан. На 39-години Ибрахимовиќ е главен игра на Милан, не само на теренот туку и воопшто, во соблекувалната, на тренинзите.

Традицијата вели – Милан ќе биде шампион во Серија А

TopSport - 18.10.2020

Со двата гола на Златан Ибрахимовиќ, Милан вчера славеше во миланското дерби против Интер со 2-1 (Лукаку прецизно стрелаше за намалување на водството). Со новиот триумф, „Росонерите“ ја продолжија победничката низа, па по 4 кола од новата сезона ...

Пиоли: Ибра имаше посебно барање за време на мечот, ама јас го – одбив!

Sport 1 - 18.10.2020

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, имаше само пофални зборови за Златан Ибрахимовиќ по големата победа на неговиот тим во синоќешното дерби со Интер (2-1), но откри и нешто што се случувало за време на средбата.

Победата поважна од здравјето: Тренерот на Милан го „жртвуваше“ Ибрахимовиќ

СуперСпорт - 18.10.2020

Милан славеше во градското дерби против Интер со 2-1, со двата гола на Златан Ибрахимовиќ, додека погодок за екипата на Антонио Конте постигна Ромелу Лукаку. Швеѓанецот се врати на теренот откако оздраве од коронавирусот и го одигра цел меч на врвно ...

Пиоли: Ибра имаше едно барање за време на мечот, го одбив!

Спортклуб - 18.10.2020

Тренерот на Милан, го пофали Златан Ибрахимовиќ за своите перформанси во вчерашното дерби против Интер, кое „росонерите“ го добија со 1:2. Ибра токму пред дербито се опорави од коронавирусот и покажа дека е витален дел во оваа генерација на играчи ...

По победата над Интер, Ибра објави брутална фотографија

Спортманија - 18.10.2020

Пред една недела ја победи Коронавирусот, а синоќа на Интер му покажа кој е газда во Милано Златан Ибрахимовиќ по кој знае кој пат докажа дека е главен на теренот. Првата ѕвезда на Милан беше и главен на теренот во синоќешното градско дерби против ...

Пиоли: Златан побара замена, јас го игнорирав

Локално - 18.10.2020

Возраст, коронавирус, пауза, замор … Златан Ибрахимовиќ е имун на се и тоа го докажа во големото дерби на Милано. Швеѓанецот постигна два гола и му овозможи на неговиот Милан да го совлада Интер со 2:1.

Ибрахимовиќ со порака: Јас сум лав, а тој што ме провоцираше нека му ја мисли (ВИДЕО)

Дриблинг - 18.10.2020

Милан го победи Интер со 2-1, херој на мечот кај „росонерите“ беше Златан Ибрахимовиќ со два гола. Ибрахимовиќ често трпи провокации на теренот и надвор од него, на дербито со Интер имаше нова закачка со публиката, Comments are closed for this ...

Ибра не треба да го провоцирате, а тоа го покажува сценава од „Меаца“ 🎥

СуперСпорт - 18.10.2020

Златан Ибрахимовиќ е повторно јунак на Милан. Тој го реши градското дерби против Интер (2-1) во кое постигна два гола за неговиот тим. Ибра постигна два гола, а по вториот гестикулираше со рака дека сака да испрати порака до некој да продолжи само ...

Ибрахимовиќ: Никој не може да ме сопре

Опсервер - 18.10.2020

Милано, 18 октомври 2020 () – Ѕвездата на Милан, Златан Ибрахимовиќ покажа дека коронавирусот не влијае на неговата форма. Тој вчера му донесе победа на својот тим од 2: 1 над Интер со неговите два гола на натпреварот.

Пиоли за Скудетото: Ако сакате да се борите за титулата, мора да го подигнете квалитетот на тимот

Опсервер - 18.10.2020

Милано, 18 октомври 2020 () – Тренерот на Милан, Стефано Пиоли остана цврсто на земја и покрај победата од 2: 1 во дербито со Интер и беспрекорниот старт на сезоната за тимот. Тој исто така не штедеше пофалби за ѕвездата на „росонерите“ Златан ...

(ВИДЕО) Не треба да се провоцира Ибрахимовиќ: Покажа и зошто вчера на Сан Сиро

Спортклуб - 18.10.2020

Златан Ибрахимовиќ е повторно херој на Милан. Овој пат го реши градското дерби. Интер беше поразен со 1: 2. Ибра постигна два гола, а по вториот гестикулираше со рака како да сака да испрати порака до некого.

Ибрахимовиќ не треба да го провоцирате, тоа го покажа и вчерашниот натпревар

Спортски - 18.10.2020

Златан Ибрахимовиќ повторно е јунак на Милан. Овој пат во градското дерби против Интер (1:2). Ибра постигна два гола, а после вториот со раката гестикулираше како да сака да испрати порака на некој да продолжи да зборува.

Златан покажа како изгледа гладен лав после уловот и нагласи: Малку сум разочаран, но најважна е победата! (Фото)

Дерби - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ на свои 39 години го понесе епитетот на херој во големото миланско дерби кое се одигра на „Сан Сиро“, кое практично самиот го реши со својот блесок во почетната фаза на натпреварот.

Златан бараше да биде заменет, се налутив и не го послушав

Слободен Печат - 17.10.2020

Фудбалерите на Милан се единствени кои во Серија А имаат максимален учинок и по четвртото коло блоагодарение на победата од 2:1 во градското дерби против Интер. „Росоњерите“ славеа благодарение на двата гола на Златан Ибрахимовиќ иако неодамна беше ...

Ибрахимовиќ побарал, Пиоли одбил да го замени!

Спортски - 17.10.2020

Златан Ибрахимвоиќ со две гола донесе победа на Милан во градското дерби против Интер. Во текот на овој натпревар се случила една нескојдневна сцена. Уморниот Ибрахимовиќ побарал измена, но Пиоли одбил да го послуша.

Пиоли: Ибрахимовиќ е пример за сите нас

Спортманија - 17.10.2020

Стратегот го пофали човекот кој со два гола го реши градското дерби на „Џузепе Меаца“ Милан не можеше да посака подобар старт на сезоната. Со освоените три бода во дербито на Милано, во кое Росонерите вечерва славеа со 2-1 против Интер , се најдоа ...

Пиоли откри зошто одбил да го замени Ибра: Се налутив и не го послушав!

Sport 1 - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ постигна два гола во победата на Милан во градското дерби против Интер. Во текот на мечот Швеѓанецот побара измена бидејќи беше изморен, но тренерот Стефано Пиоли одбил да го послуша.

ФОТО: Ибрахимовиќ се огласи по дербито со Интер и испрати порака кој е главен во Милано

Sport M - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ по двонеделната пауза и карантинот поради позитивниот тест на Ковид 19, се врати на теренот и првиот меч му беше градското дерби против Интер. Токму тој со два гола беше заслужебн за победата од 2:1.

Пиоли: Овојпат морав да го игнорирам Ибрахимовиќ!

Дерби - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ ја имаше улогата на херој во големото миланско дерби кое се одигра денеска на „Сан Сиро“, не само поради фактот што постигна два гола, туку поради и целата увертира која тој ја приреди во пресрет на дуелот со Интер.

Ибрахимовиќ побара замена, Пиоли не сакаше да го слуша

Sport M - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ му донесе победа на Милан со два гола во градското дерби против Интер. Малку необична сцена за време на натпреварот. Ибрахимовиќ уморен побара замена, но Стефано Пиоли одби да го слуша.

ФОТО: Ибрахимовиќ се огласи на Инстаграм откако го „утепа“ Интер

Дриблинг - 17.10.2020

Милан продожи со победничката серија во калчо лигата, откако вечерва со два гола на Златан Ибрахимовиќ славеше над вечниот ривал Интер со 2-1 . Швеѓанецот се огласи на Инстаграм, двата гола се дело на непобедливиот лав од Милано.

Серија А: Милан славеше во дербито со Интер (видео)

OhridNews - 17.10.2020

Навивачите на Милан имаат причина за славење, откако „росонерите“ со 2-1 (2-1) го совладаа Интер во градската пресметка позната како „Дерби де ла Мадонина“, одиграна во 4-та рунда од Серија А.

Ибрахимовиќ со брутална порака го провоцира Интер (ФОТО)

Sport 1 - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ покажа уште еднаш дека може да игра на врвно ниво и на 39-годишна возраст откако постигна два гола за Милан во дербито против Интер (2-1) во италијанската Серија А. По победата во градското дерби Ибрахимовиќ со брутална ...

(ВИДЕО) Ибрахимовиќ му пресуди на Интер во големото градско дерби

Спортклуб - 17.10.2020

На „Џузепе Меаца“ вечерва се одигра градското дерби меѓу Интер и Милан во рамките на 4. коло од италијанската Серија А, а на крајот „гостите“ славеа со 2:1 со два погодоци на Златан Ибрахимовиќ.

Ибрахимовиќ го реши Интер

TopSport - 17.10.2020

Милан славеше над Интер во „Дерби дела Мадонина“ со 2:1. Дербито со два гола го реши ветеранот Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот со 39 години и 14 дена стана највозрасниот играч кој постигнал гол во градското дерби.

Милан подобар од Интер во градското дерби

Sport M - 17.10.2020

Милано, 17 октомври 2020 (МИА) – Тимот на Милан продолжува со максималниот ефект оваа сезона во Серија А, откако вечерва во градското дерби го победи Интер со 2:1. Стрелец на двата гола за „росо-нерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, додека погодокот за ...

Златан му пресуди на Интер во половично возбудливото дерби на Милано (видео)

Спортманија - 17.10.2020

Лутите ривали најавија голеада, но сè беше завршено за половина час на „Џузепе Меаца“ Милан ќе преноќи на врвот на табелата во Серија А, откако со 2-1 го доби дербито на Милано против Интер кое се играше во рамки од четвртото коло.

Златан Ибрахимовиќ му пресуди на Интер во големото градско дерби!

Sport M - 17.10.2020

Градското дерби помеѓу Интер и Милан се одигра вечерва на „Џузепе Меаца“ во рамките на 4. коло од италијанската Серија А, а „гостите“ на крајот славеа со 2:1 со двата гола на неверојатниот Златан Ибрахимовиќ.

Ибра се врати и со два гола го реши дербито на Милано (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.10.2020

Милан ја доби градската пресметка со Интер, Златан Ибрахимовиќ се врати и со два гола донесе триумф за „росонерите“ од 1-2. Милан го задржа 100% учинок и ја забележа победата број пет на стартот од сезоната, избраниците на Пиоли вечерва славеа во ...

Блесокот на Ибрахимовиќ ја прекина црната серија на Милан во дерби пресметките со Интер (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ ја доби битката со коронавирусот и многумина сметаа дека нема да биде доволно подготвен за големото дерби со Интер, но Швеѓанецот уште еднаш ги надмина сите очекувања и одигра 95 минути во кои имаше круцијална улога за својот тим.

ВИДЕО: Интер го снајде ИБРА-КАДАБРА, Милан слави во градското дерби!

Gol.mk - 17.10.2020

Минаа години и години на неуспеси и фрустрации, па кога никој не се надеваше, Милан го доби градското дерби со Интер и како единствена екипа со максимални четири победи во Серија А , загосподари на врвот по некомплетното четврто коло.

Милан го победи Интер со два гола на Ибрахимовиќ и скокна на прво место на табелата (Видео)

SportMedia - 17.10.2020

Милан го совлада Интер со 2:1 во дерби натпреварот од 4. коло на Серија А и изби на чело на табелата со 12 бодови. Инаку со двата гола на Златан Ибрахимовиќ Милан поведе со 2:0. Тоа беа два брзински голови на шведскиот ас.

Ибрахимовиќ главен актер на Дерби дела Мадонина (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Второто најголемо дерби во италијанскиот фудбал, популарното Дерби дела Мадонина помеѓу Интер и Милан заврши со триумф на „росоњерите“ од 1:2 . Главен актер на миланска пресметка беше Златан Ибрахимовиќ , кој на првиот натпревар откако се опорави од ...

ВИДЕО: Милан го има Ибрахимовиќ, Швеѓанецот со два гола го сруши Интер

Дриблинг - 17.10.2020

Милан продожи со победничката серија во калчо лигата, откако вечерва со два гола на Златан Ибрахимовиќ славеше над вечниот ривал Интер со 2-1 . Швеѓанецот покажа дека паузата поради прележаниот коронавирус не оставила трага на неговата голгетерска ...

Ибра е главен во Милано: Го „потопи“ Интер и му донесе три бода на Милан (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.10.2020

Милан славеше во големото италијанско дерби против Интер со 2-1 во четвртото коло, а херој на „росонерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, кој постигна два гола. „Росонерите“ добија пенал во 12. минута, но Ибрахимовиќ не го искористи, односно неговиот шут ...

Ибракадабра за само четири минути го реши Интер: Дербито „Дела Мадонина“ за Милан (ВИДЕО)

Екипа - 17.10.2020

Златан Ибрахимовиќ во само четири минути го реши Интер во големата дерби-пресметка од 4. коло во Серија А, за триумф на Милан од 1-2. Популарниот Ибра со два погодоци во 12. и во 16. минута донесе водство за 0-2 на натпреварот.