TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов како фаворит на Заев ќе вдоми 50 партиски војници во Град Скопје

Курир - 03.03.2021

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов продолжува со вработување на партиски војници.Според последните објавени огласи градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов ќе вдоми околу 50-ти партиски војници.

КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ СО ПОРАКА ДО ШИЛЕГОВ: Чекавме 3,5 години за најобична реконструкција на Универзална

Фактор - 02.03.2021

Екс скопскиот градски татко Коце Трајановски има порака за неговиот наследник Петре Шилегов. Поразително е што не може да се реализира едно од најкрупните изборни ветувањата на актуелниот градоначалник, пишув на фејсбук Трајановски, по најавата за ...

Пред локалните избори Шилегов ќе вработи 50 партиски војници на СДСМ во Град Скопје

Нетпрес - 03.03.2021

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов продолжува со вработување на партиски војници.Според последните објавени огласи градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов ќе вдоми педесетина партиски војници.

Фаворитот на Заев за градоначалник на Скопје на дело: Скопјани утрово се гушат, додека Шилегов во 2017 ветуваше дека ...

Курир - 02.03.2021

И додека загаденоста освен скопјани утрово ги мачи и граѓаните на Велес, Кавадарци и Тетово, вчера во изјава за медиумите премиерот Зоран Заев со насмевка на лицето откри дека Петре Шилегов му е фаворит за втор мандат за претстојните локални избори.

Нелоски: Да беа посветени, досега Универзална ќе беше реконструирана, а не 6 месеци пред избори да ветувааат ...

Република - 02.03.2021

Да беа посветени на работа за реконструкција на Универзална сала, досега наместо неколку прескоференции со различни Министри и владини претставници ќе беше завршена реконструкцијата. За жал денеска сеуште после три и пол години од мандатот на Петре ...

Шилегов: Горд сум што во Скопје имаме над 100 километри велосипедски патеки

Centar - 02.03.2021

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, во интервју за „Локално“, одговара и на прашањето дали смета дека е постигната целта со унапредување на велосипедскиот сообраќај за 50% во однос на 2018 година: „- Тоа е веќе реализирано и е видливо на ...

Трајановски до Шилегов: Имавте готов проект за Универзална сала, но ниту тоа не го реализиравте

МКД - 02.03.2021

Поразително е што не може да се реализира едно од најкрупните изборни ветувањата на актуелниот градоначалник, вели поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски по вчерашната најава за почеток на реконструкцијата на Универзалната сала.