TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск објави видео од автомобилот Тесла што зборува со минувачите (ВИДЕО)

Канал5 - 14.01.2020

Од кога постојат, автомобилите не можат да комуницираат директно со пешаците и минувачите, освен ако не се исклучи можноста за трубење во момент кога пешак е попречен на патот. Но, тоа може да се промени ако веруваме во она што го пишува изумителот ...

Маск објави снимка од Tesla автомобил кој „зборува“ со луѓето на улица

Кајгана - 14.01.2020

Откако постојат, автомобилите не можат директно да комуницираат со пешаци и минувачи, освен ако се направи исклучок на трубење во момент кога некој му го попречи патот на возачот. Но, изгледа дека наскоро има шанси ова да се промени, особено ако му ...

Не, ова повеќе не е научна фантастика: Новиот автомобил на Тесла ќе разговара со случајните минувачи

Точка - 14.01.2020

Откако постојат, автомобилите не можат директно да комуницираат со пешаците и минувачите, ако се исклучи можноста за свирење во моментот кога на возачот ќе му се испречи нешто на патот. Но, тоа можеби ќе се промени во иднина, ако може да му се ...

Автомобилите на Tesla наскоро ќе комуницираат со пешаците

Авто Плус - 14.01.2020

Првиот човек на Tesla, Елон Маск, планира да го шокира светот со автомобили кои ќе можат да комуницираат Сопствениците на Tesla возилата наскоро можеби повеќе нема да мораат да ги отвораат своите прозорци за да комуницираат со пешаците, со оглед на ...

Маск најави дека неговите Teslа модели наскоро ќе може да разговараат со пешаците на патот

Додај Гас - 14.01.2020

Со оглед на тоа дека станува збор за Маск, се очекува Tesla да стане извор на забава и за возачот и за сите што поминуваат покрај неа Сопствениците на автомобили на Tesla, наскоро би можеле да добијат нова карактеристика на нивните електрични ...

Зошто Mercedes и BMW со заеднички сили купиле 60 автомобили на Tesla?

Додај Гас - 14.01.2020

Ривалството меѓу двата германски производители на автомобили е добро познато, но… Но исто така е познато дека од администрациите на двете компании постојано стигнуваат известувања и најави во врска со електрификација на гамата, со ветувања за цела ...

Tesla дава награда од 1 милион евра за тој што ќе го пробие заштитниот систем на возилата

Иновативност - 12.01.2020

Втора година по ред, Tesla ќе биде голем спонзор на хакерскиот натпревар Pwn2Own. Американскиот производител на електрични возила ќе додели награди од околу 1 милион американски долари на оние кои успеваат да ги пробијат системите за заштита на ...

Тесла автомобилите ќе комуницираат со пешаците/ВИДЕО

Вечер - 14.01.2020

Илон Маск, првиот човек на Тесла, планира да го „шокира“ светот со автомобили кои зборуваат. Да нема забуни, овој автомобил нема да може баш да разговара со вас, туку таа способност за говор ќе ја користи за да комуницира со пешаците.