TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Европскиот првак „изненаден“ на стартот на финалето во Ендеса лигата (Видео)

Дерби - 14.06.2018

Актуелниот шампион во Евролигата, тимот на Реал Мадрид, ја започна својата финална „авантура“ во Шпанската кошаркарска лига по втората овосезонска титула, а нивен противник во борба за трофејот е Басконија.

Басконија поведе среде Мадрид

Basketball - 13.06.2018

Гостите имаа предност во поголемиот дел од мечот, на влезот во последниот период големи за вакви натпревари 9 позитива, го преживеаја обидот за пресврт на домаќините и поведоа со 1:0 во финалната серија во АЦБ лигата.

Казна не му бега: Томиќ брутално нокаутираше играч на Басконија (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.06.2018

Кошаркарите на Барселона не успеаа да се пласираат во финалето на првенството на Шпанија, зашто во полуфиналето беа поразени од Басконија. Каталонците вчера доживеаа уште еден пораз, со кој неславно ја завршија една од најлошите сезони на клубот во ...