TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје – пронајдена дрога

ТВ21 - 14.05.2022

Во текот на 13/14.05.2022 од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, во содејство со полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје извршени се контроли во угостителски објекти на ...

Пронајдена дрога: Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје

Курир

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје – пронајдена дрога

4NEWS

Голема акција на МВР: Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти, пронајдена дрога

Press24

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

MakPress

Полицијата влегуваше во угостителски објекти, уапси 12 лица кој кои најде дрога

МКД

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

Сител

Frontline Макфакс Centar Точка Локално Република Скопје1 Сител

Полицијата приведе четири лица поради пронајдена дрога

ТВ21 - 14.05.2022

На 13.05.2022 во 21.40 часот на подрачјето на Аеродром полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.А.(33) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Полицијата приведе четири лица поради пронајдена дрога

4NEWS

Кај него била пронајдена прашкаста материја, приведен скопјанец

Курир

Маж уапсен во Центар

Курир

Маж уапсен во Центар, пронајдена прашкаста материја

Нетпрес

СВР Битола: два физички напади и две апсења за поседување на дрога

Битола Њуз - 13.05.2022

На 12.05.2022 во СВР Битола 71-годишна жена од Битола пријавила дека во нејзиниот дом во Битола, била физички нападната од нејзиниот син. С е преземаат мерки за расчистување на настанот. На 12.05.2022 во СВР Битола В.Б.

Рација во ноќните локали во Скопје, полицијата приведе 12 лица

Скопје инфо - 14.05.2022

Полициски службеници во текот на вчерашниот и завчерашниот ден при извршени контроли во угостителски објекти на подрачјето на СВР Скопје лишија од слобода 12 лица, кај кои е пронајдена дрога, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Приведени 11 лица од Скопје и едно од Охрид, полицијата пронашла дрога при контроли во угостителски објекти

OhridNews

НЕМА ЖУРКА БЕЗ ДРОГА Полицијата приведе 12 лица при контрола на угостителски објекти

+инфо

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

Канал5

Пронајдена дрога во повеќе угостителски објекти, уапсени 12 лица

Фокус

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

Бриф

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

Кајгана

Либертас Zoom Вечер Прес Опсервер Lider

Апсења во скопски Аеродром, две лица поради иста причина добија лисици на рацете

Курир - 14.05.2022

На 13.05.2022 во 21:40 часот на подрачјето на Аеродором полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Т.А.(33) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Апсења во скопски Аеродром

Нетпрес

Приведени 11 скопјани и охриѓанец, полицијата нашла дрога

Нова ТВ - 14.05.2022

Скопската полиција извршила контроли во угостителски објекти и од слобода лиши 12 лица, од кои 11 од Скопје и едно од Охрид, бидејќи кај нив е пронајдена дрога, информира МВР. Кај седум лица е пронајдена марихуана, кај четворица бела прашкаста ...

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

А1 On

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

Слободен Печат