TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одложено судењето за „Насилство во Центар“ за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

Телма - 13.03.2018

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, барајќи да му се изрече притвор како механизам да ...

СЈО побара притвор за обвинет и му порача дека во судница нема да копа туку ќе мирува

МКД - 13.03.2018

Поради отсуство на обвинет во случајот со насилството во општина Центар, Основниот суд Скопје 1 го одложи судењето за 3 април. За обвинетиот Милан Андонов кој по трет пат отсуствува од рочиштето, обвинителите на СЈО, Гаврил Бубевски и Фатиме Фетаи ...

Фетаи побара притвор за обвинет во насилствата во општина Центар

Нова ТВ - 13.03.2018

Денешното рочиште за насилствата во општина Центар е одложено за 3 април поради немање услови за одржување на судењето, откако обвинетиот Милан Андоновски не се појави во судницата поради боледување.

Случај „насилството во Центар“: Обвинет не дојде на судење, СЈО побара притвор

24 Вести - 13.03.2018

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, барајќи да му се изрече притвор како механизам да ...

СЈО бара притвор во случајот „Шамари во Центар“

Алсат-М - 13.03.2018

СЈО побара притвор за обвинетиот Милан Андоновски, обвинет во случајот „Шамари во Центар“. Тој денеска не се појави на рочиште, со лекарско боледување, со дијагноза – ларингит и препишан антибиотик – Амоксиклав.

Рочиштето за „Насилството во Центар“ одложено поради болест на обвинет

Р.С.Европа - 13.03.2018

Рочиште за „Насилството во општина Центар“ во Кривичниот суд денеска беше одложено за 3 април поради боледување на обвинетиот Милан Андоновски. Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи побара да се изрече притвор за Андоновски со цел да се обезбеди негово ...

Случај „Насилството во Центар“:Обвинет не дојде на судење бидејќи има ларингит, СЈО побара притвор

Фокус - 13.03.2018

На денешното рочиште за случајот „Насилството во центар“, во кој меѓу обвинетите се и екс премиерот Никола Груевски и екс министерот Миле Јанакиески , не се појави еден од обвинетите поради што обвинителката Фатиме Фетаи побара да му се изрече мерка ...

Судењето за „Шамарите“ се одложи поради ларингит

Телма - 13.03.2018

Со боледување од матичен лекар за ларингит и препорака да мирува 14 дена обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното судење за „Шамарите во Центар“ . Обвинителите од СЈО одговорија дека присуството на судење не е физичка работа и побараа од ...

Груевски: „Судството е заробено, требаше воопшто да нема судење“

Алсат-М - 13.03.2018

Судењето за случајот „Шамари во Центар“ и денеска се одложи. Обвинетиот Милан Андононовски не се појави во судница. Бил болен. Имал ларингит. Отворил боледување од 9 март со препорака да нема физички активности.

СЈО бараше притвор за обвинет во случајот „Шамари во Центар“

24 Вести - 13.03.2018

Специјалното обвинителство побара притвор за обвинетиот Милан Андоновски во случајот Шамари во Центар. Поради неговото отсуство овој случај до сега е одложен три пати, вели Фатиме Фетаи. Дијагнозата ларингитис и препишан лек Амоксиклав поради која е ...

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април

Република - 13.03.2018

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, барајќи да му се изрече притвор како механизам да ...

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците”

Кајгана - 13.03.2018

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство“. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов, рече дека утрово обвинетиот му се јавил на телефон и му рекол дека отворил боледување.

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не е пречка за присуство на судењето

Правдико - 13.03.2018

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство“. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов, рече дека утрово обвинетиот му се јавил на телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

Канал5 - 13.03.2018

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, барајќи да му се изрече притвор како механизам да ...

Одложено судењето за „шамарите“ во Центар

Нетпрес - 13.03.2018

Денешното рочиште за случајот „Насилството во центар“ беше одложено поради отсуство на еден од обвинетите, за кои специјалната обвинителка Фатиме Фетаи побара да биде притворен оти трет пат по ред не се појавил на судењето.

Фетаи бара притвор за обвинет во случајот со шлаканиците: Ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

А1 On - 13.03.2018

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство во Центар”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Случај „Насилството во Центар“:Обвинет не дојде на судење бидејќи има ларингит, СЈО побара притвор

Либертас - 13.03.2018

На денешното рочиште за случајот „Насилството во центар“, во кој меѓу обвинетите се и екс премиерот Никола Груевски и екс министерот Миле Јанакиески, не се појави еден од обвинетите поради што обвинителката Фатиме Фетаи побара да му се изрече мерка ...

Одложено рочиштето за „ Насилство во Општина Центар“

ТВ21 - 13.03.2018

За денеска беше закажано судење за предметот „Насилство во општина Центар“ во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште девет ...

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не е пречка за присуство на судењето

Макфакс - 13.03.2018

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство“. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов, рече дека утрово обвинетиот му се јавил на телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Фетаи побара притвор за обвинет за насилствата во Центар оти три пати не дошол на судење

Сакам да кажам - 13.03.2018

Специјалната обвинителката Фатиме Фетаи кога слушна денеска дека обвинетиот Милан Андоновски во случајот Шамари и насилство во Центар, по третпат не доаѓа на судење, побара мерка притвор против него.

Обвинет за „шамарите” фатил ларингит, СЈО бара да го затворат и таму да пие амоксиклави

+инфо - 13.03.2018

Судот го одби предлогот на СЈО и поради неисполнети услови, ја откажа главната расправа која треба да продолжи на 3 април Еден од обвинетите во случајот за насилството во Општина Центар, Милан Андоновски, не се појави на денешното рочиште бидејќи е ...

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено, Фетаи бара притвор за Андоновски...

Н.Македонија - 13.03.2018

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено, Фетаи бара притвор за Андоновски На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше ...

Фетаи побара притвор за еден од обвинетите за „Насилство во Центар“

Press24 - 13.03.2018

На денешното рочиште за случајот „Насилството во центар“, во кој меѓу обвинетите се и екс премиерот Никола Груевски и екс министерот Миле Јанакиески, не дојде еден од обвинетите, Милан Андонов, а Фатиме Фетаи поради тоа побара притвор.

Судењето за шамарите во Центар одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

Независен - 13.03.2018

Поради немање услови за одржување на судењето, за 3 април се одложи рочиштето за шамарите во Центар. Рочиштето се одложи поради отсуство на обвинетиот Милан Андоновски. Обвинетиот, со образложение дека е болен, не беше присутен во Кривичниот суд.

„Насилство во Центар“ одложено: Груевски доаѓа, Андоновски третпат не доаѓа

Бриф - 13.03.2018

Рочиште за „Насилството во општина Центар“ во Кривичниот суд денеска беше одложено за 3 април поради боледување на обвинетиот Милан Андоновски. Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи побара да му се изрече притвор како механизам да обезбеди негово ...

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Точка - 13.03.2018

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Фетаи побара притвор за обвинет во „Шлаканиците”, затоа што ларингит не е оправдание за отсуство

Локално - 13.03.2018

Обвинетиот Милан Андоновски денеска не дојде во судот на рочиште за случајот „Насилство во Центар“, а неговиот адвокат Димитар Дангов појасни дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Вечер - 13.03.2018

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

СЈО бара притвор за обвинет во „Шамарите“ бидејќи три пати не дошол на судење

Мета - 13.03.2018

Обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи, кога слушна денеска дека обвинетиот Милан Андоновски во случајот „Шамари“ за насилство во Општина Центар, по третпат не доаѓа на судење, побара мерка притвор против него, објави „СДК“.

Фетаи побара притвор за обвинет за насилствата во Центар: Ларингитис не е причина за да не се дојде на судење

Слободен Печат - 13.03.2018

Специјалната обвинителката Фатиме Фетаи кога слушна денеска дека обвинетиот Милан Андоновски во случајот Шамари и насилство во Центар, по третпат не доаѓа на судење, побара мерка притвор против него, јави порталот Сдк.мк.

Обвинетиот во „Шамари во Центар“ не дојде во суд: Пиел „Амоксиклав“

Бриф - 13.03.2018

СЈО побара притвор за обвинетиот Милан Андоновски, обвинет во случајот „Шамари во Центар“. Тој денеска не се појави на рочиште, со лекарско боледување, со дијагноза – ларингит и препишан антибиотик – Амоксиклав.

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април

Стандард - 13.03.2018

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, барајќи да му се изрече притвор како механизам да ...

Фатиме побара притвор за обвинет во „Шлаканиците” – ларингитис не може да биде пречка за присуство на судењето

Sky - 13.03.2018

Обвинетиот Милан Андоновски не дојде на денешното рочиште за случајот „Насилство”. Адвокатот на Андоновски, Димитар Дангов рече дека утрово обвинетиот му се јавил по телефон и му рекол дека отворил боледување од две недели.

Судењето за „Насилство во Центар“ одложено за 3 април, Фетаи бара притвор за Андоновски

еМагазин - 13.03.2018

На денешното судско рочиште за „Насилство во општина Центар“ во Кривичниот суд не беше присутен обвинетиот Милан Андоновски поради боледување, на што реагираше обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи, барајќи да му се изрече притвор како механизам да ...

Одложено рочиштето за „Насилство во Центар“: Фетаи побара притвор за еден од обвинетите

Канал 77 - 13.03.2018

Судењето за случајот „Насилство во Центар“ и денеска се одложи. Условите за одржување на рочиштето не беа исполнети, зашто обвинетиот Милан Андоновски повторно не се појави во судница. Имал ларингитис и не смеел да има физички активности – вака ...